Як визначити стать кролика

Питанням як визначити стать зайця, не якщо говорити про те, як визначити стать карликового зайця, задаються не тільки любителі декоративних тварин, початківці кролівники, а й фахівці, які пропрацювали з кролями дуже довго. Процес визначення статі у кролів дуже важливий в період статевого дозрівання, коли Кролі, відчувши приплив чоловічої енергії, починають вступати в бійки за самочок і можуть пошкодити власні статеві органи.

Введення.

Починаємо з того, що виведені на даний час двісті порід кроликів, трапилися від їх дикого Європейського предка, успішно перезимував Льодовиковий період на території сучасної Франції, де потім він був успішно одомашнений, звідки поширився у всьому світі, іноді завдаючи екологічні катастрофи, по типу «кролячого Армагеддону» в Австралії. З даних двохсот кролячих порід, тільки дюжина має Домашнє значення. Разом з господарськими породами є дуже багато декоративних порід.

У самому різному випадку, якщо потрібно дізнатися стать зайця потрібно почекати, місяць як мінімум після народження, в такому віці у кроликів почнуть формуватися статеві органи, крім того, до даного періоду важливо Не турбувати кролицю з кроленятами, оскільки, це в будь-якому випадку може відбитися на процесі годування і на майбутній розвиток малюків. Якщо ж вам потрібно посадити конкретних кроленят то, робити це раніше 1 місяця, не рекомендується. Кращий вік для отримання зайця більше 2-ух місяців, в цей час можна відносно надійно відрізнити стать.

Визначення статі.

У статевозрілого самця в 2 місяці можна спостерігати нагадують припухлості яєчка, наявні поблизу з статевим органом. Побачивши яєчка можна з точністю заявити, що це кроль. Купуючи зайця хлопчика, обов’язково огляньте його геніталії, здорова тварина має в наявності два яєчка. Потрібно пам’ятати, що Кролі, перебуваючи під впливом страху, можуть втягувати власні статеві органи або ж, яєчка ще не опустилися в зв’язку з раннім віком і їх досить складно розглянути, тому, можна не впізнати хлопчик це чи дівчинка. Зберігайте пильність! З віком зовнішні статеві ознаки кроликів стають все наочніше, в 3 місяці дізнатися стать кролів дуже легко. 3 місяці це відповідний вік для отримання нового вихованця.

Самця від самки відрізняють візуально, у самців велика, незграбна голова і більш м’язисте тіло, хоча, тільки, з одного посліду однолітки самки крупніше і кругліше, ніж їх однолітки самці. Бажано починати із зорового відбору по зовнішності, завершуючи, напевно, генітальної перевіркою тварин. Дії по визначенню статі зайця доведеться проводити, виконуючи запобіжні заходи, у кролів сильні задні ноги, вони можуть заподіяти біль, завдавши вам рани власними рухами.

Як відрізнити стать зайця іншими варіантами? Можна визначити стать кроленят по їх поведінці, що викликано їх гормональним фоном. Дівчатка кролиці більш інертні і спокійні, а хлопчики Кролі навпаки агресивні і жваві. Під час шлюбних ігор у кролиць зустрічається протилежний ефект, самка збуджена і активна. Це не найбільш точний спосіб, адже і кролиці можуть застосувати домінантний тип поведінки, тому найбільш надійним способом є перевірка геніталій.

Алгоритм дій з визначення статі зайця.

  1. Впевнено, акуратно, міцно беремо правою рукою зайця за вуха, одночасно прихоплює холку, лівої підтримуємо тулуб, після цього кладемо обстежуваний об’єкт на рівній площині.
  2. Для огляду геніталій зайця потрібно посадити в положення «на хвіст», напівлежачи черевцем до верху. Лапки повинні теж дивитися до верху. Подібне положення особливо зручно для огляду тварини людиною.
  3. Тримаючи правою рукою кроля за холку, лівої потрібно розтягнути шкірку у зайця на промежині і потихеньку пальпируя навколо статевого органу великим і вказівним пальцями Шукати припухлості яєчок.
  4. Має велике значення розташування ваших пальців, вони зобов’язані бути розміщені навпроти один одного. Подібне розміщення пальців допоможе точно дізнатися стать оглядається вами тварини.

Можна зробити інакше. Взяти кроля за шкуру, в районі задніх лапок, піднімаючи так, щоб передні лапки спиралися на площину. Задні лапи повинні звисати. Чи не зайнятої рукою тихенько натискаємо на місце, яке знаходиться у зайця між анусом і статевим органом . У дівчинки можна спостерігати статеву щілину у вигляді конуса або у вигляді петлі, а у хлопчика виникає горбок пеніса (у зовсім юного кроленяти член чоловіка білого кольору).

Визначення статі в молодому віці і у декоративних порід.

У молодому віці або у карликових порід кролів статеві органи не мають явних відмінностей, і відрізнити це хлопчик зайця чи дівчинка складно. Для чіткого визначення статі доведеться скористатися лупою і при натисканні на місце між анальним і статевим отворам у самців зустрічається невеликий горбок, а у самок він не знаходиться.

Ще одним важливим фактором при підрахунку статі декоративного зайця і не тільки, вважається відстань від ректального отвору до статевого органу. Статева щілина самок розміщується набагато ближче до анального отвору, ніж статевий орган у самців. У самців ця відстань становить 4-5 міліметрів, а у самок набагато менше.

Висновок

Якщо ви не знавець гендерних відмінностей у кроликів то, краще пізніше, ніж раніше. Можна перечитати багато літератури і дізнаватися з кожним разом що-небудь нове, однак, тільки, досвід дасть можливість вам з великим ступенем надійності визначити стать цікавлять вас кроликів.

Позначки:, , , ,
close