Пухлини у собак

У собак дуже часто діагностують злоякісні і доброякісні нові утворення в організмі. Їх локалізація може бути різною – від покривів шкіри і органів знаходяться всередині до головного мозку.

Основою постійного визначення новоутворень стає точна діагностика, що дозволяє вчасно виявити патологічний процес і вжити заходів щодо ліквідації наслідків.

Актуальна Діагностика пухлинних процесів в організмі собаки дає можливість встановити точний діагноз і створити відповідну схему лікування. Будь-які патологічні зміни в стані улюбленця повинні бути досліджені фахівцем. В умовах ветеринарної оздоровчі центри проводять дослідження загального аналізу крові, урини і фекалій. Якщо знадобиться наказують ультразвукове та рентгенологічне дослідження.

Причини і види пухлини у собак

Пухлини у собак відрізняються злоякісним і доброякісним перебігом. Доброякісні нові утворення плавно ростуть і розвиваються. Вони мають свою обмежує їх зростання капсулу. При несвоєчасному виявленні, пухлини здатні виростати до дуже великих розмірів.

Специфічною особливістю доброякісних пухлин вважається відсутність метастазування. При видаленні даного типу Нові утворення рецидиви трапляються дуже і дуже рідко. Небезпека доброякісної пухлини полягає в тому, що в процесі власного зростання вона перетискає тканини розташованих поруч органів і судинних сплетінь, провокуючи небезпечні порушення в їх роботі.

Інший тип пухлин-злоякісні. Відрізняються безперервним і фактично безконтрольним зростанням, що супроводжується поділом мутованих клітинних структур. Злоякісні нові утворення не мають своєї капсули. Це провокує процеси вільного проростання ракових клітин в поруч розміщені тканеви структури, викликаючи некроз здорових клітин.

Цей тип новоутворень не завжди відрізняється дуже великими розмірами. Небезпека злоякісних пухлин в отруєнні організму продуктами своєї діяльності і розпаду. Ракові клітини здатні переміщатися по кров’яному руслу з одного вогнища в інші здорові органи. Метастази являють собою свого роду клітини, які на новому місці можуть утворити нову пухлину.

Головної причини розвитку як злоякісних, так і доброякісних пухлин у собак, не виявлено. Є кілька факторів, службовців пусковим механізмом для розвитку патологічного процесу.

Базовими причинами вважаються:

 • схильність тварини до ракових захворювань за генетичним типом (фактор спадковості);
 • довгий впливу на організм канцерогенних елементів (тим більше в складі недорогих сухих кормів);
 • порушення в поживному раціоні і нормах годування;
 • неналежні умови утримання собаки.

Є велика кількість видом новоутворень. Часто діагностуються у собак пухлинами вважаються:

 1. Лімфосаркома. Зустрічається у багатьох собак, створюючи 20% від усіх діагностованих пухлин злоякісного типу. Лімфома знаходиться у собак у багато разів частіше, ніж у людей. Схильні до захворювання всі породи і вікові групи собак. Розрізняють периферичну і внутрішню лімфоми. Периферичний тип відрізняється злоякісним зміною лімфатичних вузлів, розташованих поза порожниною тіла. Лімфома локалізується в лімфовузлах під щелепою, в паховій і підколінної області. Симптоматика напрямки патології фактично відсутня. Внутрішній тип лімфосаркоми, вражає лімфо вузли, розміщені всередині. Пухлина селезінки у собаки часто вважається внутрішньою лімфомою. Вражає цей вид злоякісної пухлини також лімфоїдні клітини і печінкові структури. Симптоматика захворювання важка. Спостерігаються нудота і виверження шлункового вмісту, пронос, біль в очеревині і задишка.
 2. Гемангиосаркома . Злоякісна пухлина, вражає клітини ендотелію (судини кровообігу). Діагностується частіше у вихованців у віці від 6 років і старше. Ризик розвитку гемангіосаркоми у подібних порід як Німецька вівчарка і золотистий ретривер, вище, ніж у інших представників. Вражає переважно селезінку, печінку і серце. Пухлина шкіри у собак також викликає гемангіосаркома. Довгий час протікає без виражених ознак до самої останньої стадії. З’являється внутрішня простора геморагія через розриву пухлини. Гемангіосаркома хитра патологія, складно піддається лікуванню. Терапія в себе включає хірургічне висічення уражених ділянок і використання хіміотерапії. Загальна життєву тривалість тварини від 2 до 7 місяців.
 3. Остеогенна саркома . Вид злоякісної пухлини, що вражають кісткові структури. Пухлина на лапі у собаки після біопсії тканин, виявляється остеогенної саркомою. Уражаються тазові і грудні кінцівки, рідше патологічних змін схильні кістки черепа або ребер. До остеогенної саркомі схильні породи величезних розмірів. Діагностується переважно у тварин у віці після 8 років. Саркома кісткових структур відноситься до надзвичайно агресивних пухлин і здатна поширяться на поруч розміщені тканини.
 4. Мастоцитома . Утворюється з огрядних клітин імунної системи. В здоровому стані мастоцити (огрядні клітини), займають важливе місце в розвитку і придушенні реакцій алергічного типу. Мастоцитома вражає покрив шкіри і може діагностуватися на холці у собаки, уздовж хребта, в пахвовій і паховій областях.
 5. Меланома . Пухлина злоякісного типу, вражає будь-яких собак, незалежно від породи і густоти шерсті. Залежно від частини тіла, де розміщується меланома, ознаки будуть різнитися. Пухлина ока у собаки, вимальовується порушенням зору, нервовими розладами і стурбованістю тварини. Діагностуються меланоми і в пащі у собак, що призводить до відмови від прийому їжі, млявості і апатії. Поява злоякісного новоутворення на яснах складно лікуватися. Прогноз, в основному, не заспокійливий.
 6. Плоскоклітинний рак . Пухлина на шиї у собаки або в пащі частіше виявляється плоскоклітинним раком. Виглядає у вигляді нестандартного наросту. Характерною особливістю нові освіти на шкірному покриві, вважається хороша чутливість до хірургічного лікування. Діагностований плоскоклітинний рак в області мови або мигдалин – обіцяє довге лікування за допомогою хіміотерапевтичних методик і не завжди дає хороші результати.
 7. Менінгіома . Одна з пухлин головного мозку у собак, діагностується частіше, ніж інші види злоякісних новоутворень центральної нервової системи. Формування нових утворень відбувається з клітинних структур твердої оболонки мозку. За рахунок того, що пухлина розростається в середину черепної коробки, своєчасний доступ до її видалення відносно простий. Обов’язково потрібно згадати, що розвиток судомного синдрому у собак у віці старше 7 років, частіше спровоковано наявність доброякісної пухлини – менінгіоми. Патологічний вплив нові освіти пов’язано з швидким зростанням і здавлювання мозкової тканини. На тлі цього з’являється запалення, що викликає набряк і ураження тканинних структур головного мозку.

Симптоми і діагностика пухлини у собак

Симптоми пухлин у собак відрізняються в залежності від місця розташування вогнища патологічного процесу. Нові утворення в молочних залозах у собак, особливо у нестерилізованих сук, частіше є злоякісними і як правило дають метастази в інші органи.

Ознакою нові освіти вважається припухлість і твердість в області молочних пакетів, що можна виявити виключно при пальпації.

Симптомами ракових змін покриву шкіри стають нестандартні вузлики. Згодом вони зливаються в одне новоутворення і можуть досягати великих розмірів.

Злоякісні і доброякісні пухлини, що з’явилися в області головного мозку, відрізняються зниженням загальної рухової активності, спробами уникнути яскравого освітлення, судорожними явищами, порушеннями координації рухів, нахилами голови.

Спільними ознаками розвитку онкології в організмі собаки вважаються:

 • різке зменшення маси тіла (іноді при збереженні нормального апетиту);
 • відмова від корму і улюблених солодощів;
 • розлади стільця постійного типу, які не мають привертають помітних факторів;
 • виверження шлункового вмісту в хронічному перебігу;
 • поява в блювотних масах прожилок крові;
 • зміна обсягів живота;
 • поява відразливого гнильного запаху з пащі;
 • порушення актів вдиху і видиху, хронічне покашлювання;
 • Довга кульгавість, не пов’язана з артритами;
 • судомні напади і втрати свідомості.

Тільки вчасно проведена діагностика дає можливість встановити причину нездужання у улюбленця і призначити максимально відповідне лікування. Діагноз ставиться в умовах стаціонару ветеринарної клініки на підставі загального клінічного огляду, лабораторних аналізів крові, урини і мас калу.

Потрібно проведення інструментальних методів діагностики-рентгенографічного дослідження органів порожнини живота і грудини, діагностики ультразвуком органів знаходяться всередині. Проводитися також забір біологічного матеріалу з ураженої ділянки для подальшого дослідження під мікроскопом (біопсія).

Магнітно-резонансна томографія проводитися при підозрі на пухлини, що локалізувалися в черепній коробці.

Лікування пухлин у собак

Залежно від симптомів пухлини у собаки і поставленого точного діагнозу, терапія буде мати власні відмінності.

Діагностована доброякісна пухлина у собаки не великих розмірів, не вимагає проведення термінового своєчасного втручання. Призначаються препарати, що призупиняють ріст пухлини. Також потрібно систематично приводити собаку на огляд для контролю за клінічною картиною.

Для лікування ракових пухлин у вихованців проживають в будинку, використовують такі методики:

1. Хірургічне висічення . Своєчасне втручання дає можливість видалити злоякісне новоутворення, залишивши тільки здорові клітини. Краще використання операції при пухлинах у собаки на животі (рак молочних залоз), під оком, або новоутвореннях в порожнині живота (рак селезінки, печінки, шлунка або кишечника).

2. Опромінення . Метод лікування, що дозволяють видаляти пухлини в складно оперованих місцях. Такою методикою прибирають ракові клітини під шкірою, або ж нові утворення в роті. Проведення цієї методики лікування не завжди доступно, а спеціальна апаратура є не у всіх клініках. Вартість лікування також дуже висока.

3. Хіміотерапія . Альтернативні метод лікування, який застосовують при відсутності можливості провести операцію. В організм хворої тварини вводять спеціалізовані медикаментозні засоби, що володіють вираженим протипухлинним ефектом. Краще проведення хіміотерапії в варіантах множинного ураження шкіри або органів знаходяться всередині метастазами.

Високі результати отримують при конфігурації перерахованих вище методик. Променева терапія, що застосовується на ранній стадії, надає можливість зупинити ріст і розвиток злоякісних мутованих клітин.

Хірургічне висічення потрібно для усунення головного вогнища патологічного процесу. Застосування речовин хімії дозволяє знищити можливі метастази і зменшити ризик рецидиву пухлини, таким чином продовживши життя собаки.

Актуальна діагностика дає можливість виключити розвиток запущених дегенеративних процесів на тлі пухлини. Призначена операція, а ще подальша променева і хіміотерапія, збільшують шанси тварини на повне одужання.

Профілактика

Сфера онкології у ветеринарній медицині дуже швидко розвивається. У зв’язку з цим систематично виникають нові методики і схеми лікування злоякісних і доброякісних новоутворень. Профілактика розвитку пухлин у собак полягає в дотриманні норм годування, своєчасному лікуванні хронічних системних хвороб.

Не допустити небезпечні результати розвитку пухлини в організмі, допоможуть постійні проф.огляди у ветеринарного фахівця. Помітивши у вихованця легке погане самопочуття, не варто пускати ситуацію на самоплив, а краще підійти до фахівця.

Більшість злоякісних пухлин не з’являються до того часу, поки не досягнуть останньої стадії, складно піддається лікуванню.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close