Анізокорія у собак

Захворювання очей у собак-часта проблема, з якою господарі тварин звертаються за допомогою до ветеринарного професіонала.

Однією з патологій, яка досить часто діагностується у домашніх собак, вважається анізокорія. Це патологічний стан зіниці в одному з очей. Він звужений або Розширений на відміну від зіниці в іншому оці.

Факторів, що провокують розвиток анізокорії у собак-багато, починаючи від інфекційних хвороб і процесів запалення і завершуючи відхиленнями в роботі нервової системи і ракових пухлин.

Що таке анізокорія

Сам по собі зіниця — отвір в оці, розташоване по самому центру райдужної оболонки, потрібне для регуляції попадання променя світла на сітківку. При неяскравому освітленні зіниця автоматично стає ширше, а при сильному хорошому освітленні, навпаки, стискається до мінімальних розмірів.

Анізокорія відрізняється зміною розмірів зіниці в одному оці незалежно від освітлення. Залежно від факторів, що спровокували розвиток анізокорії, буде з’являтися характерність симптоматики. Крім нахилів голови або ж спроб почухати очей, може відзначатися порушення координації рухів. Такі ознаки можуть говорити про підвищення внутрішньочерепного тиску або ж вважається симптомом серйозної травми голови.

Господареві собаки потрібно не забувати, що різні зіниці у собаки – не норма.

Це не самостійне захворювання, що загрожує життю тварини. Однак це важливий сигнал організму, який вказує на ряд допустимих змін в роботі органів знаходяться всередині і систем, іноді мають незворотні результати. Важливо вчасно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки, щоб обстежитися і з’ясувати причину появи анізокорії у улюбленця. Спеціаліст на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень, вибере відповідну схему лікування і проконсультує з приводу правильного догляду за хворою твариною.

Причини розвитку патології

Факторів, що провокують розвиток патології, багато. Умовно їх поділяють на 2 групи – проблеми в роботі нервової системи і проблеми в роботі самого візуального органу.

До відхилень в роботі нервової системи, що провокує анизокорию у собаки відносять:

 • черепно-мозкові травми;
 • порушення у функціях оптичних нервів, що іннервують очне яблуко;
 • проблеми в роботі нервових волокон, які відповідають за рухи м’язових волокон очі;
 • серйозні порушення в роботі мозочка;
 • проблеми у функціях самого візуального волокна і як наслідок, зору.

Причинами розвитку анизокории у тварини на тлі порушень в самій зоровій системі стають:

 • запущені форми процесів запалення спереду очі-передній увеїт;
 • збільшення внутрішньоочного тиску-глаукома;
 • вроджені аномалії м’язових волокон, які відповідають за розширення і звуження зіниці;
 • злоякісне переродження клітин в самому очному яблуці;
 • медикаментозні засоби, які впливають на функції зіниці;
 • синдром судженого зіниці.

Потрібно не забувати, що анізокорія може вказувати на деякі захворювання, лікування яких вкрай не просте, а іноді є смертельними.

Запідозрити проблеми в області органів зору у тварини володар може, звернувши увагу на наступні симптоми:

 • раптове погіршення зору (тварина регулярно наштовхується на предмети, погано бачить їжу);
 • зміна форми і розмірів зіниці;
 • зсув зіниці в сторону;
 • зміна форми самого очного яблука;
 • поява каламутності або зміна кольору очей;
 • виражені запальні процеси;
 • відчуття болю і дискомфорт у тварини, які проявляються занепокоєнням які пов’язані з очима.

Ветеринарні лікарі наполегливо не радять затягувати з візитом в клініку. Спроби залишити все як є, вважаючи на мимовільне лікування, лише відтягують час. А самолікування може і зовсім погіршити перебіг клінічної картини, наблизивши тварина до смертельного результату.

Діагностика та лікування допустимих хвороб

Під час відвідування ветеринарної оздоровчі центри, тварині призначать проходження медогляду. Спеціаліст проведе загальний огляд і збере дані анамнезу – вік тварини, тип харчування і утримання, можливі падіння або травми перед розвитком анізокорії, зміни в поведінці тварини.

Для постановки точного діагнозу і виявлення важливого фактора, слід також проведення:

 • хімічного аналізу крові;
 • загальноклінічного аналізу крові і сечі;
 • рентгенографії органів грудної клітини (дає можливість довести або оскаржити наявність травм);
 • вимірювань внутрішньоочного тиску і діагностики ультразвуком тканин самого ока.

Для більш точних результатів може стати в нагоді аналіз ліквору (спинномозкової рідини), електроретинографія, перевірка функціонування головного мозку і зокрема роботу очного нерва.

Без постановки точного діагнозу, лікування не може бути успішним. Одним тільки симптоматичним лікуванням домогтися гарних результатів не вийде. Залежно від факторів, що спровокували анізокорію у тварини, буде розроблятися Індивідуальна тактика лікування. Крім консервативних методик, що базуються на введенні нестандартних препаратів, собаці може бути призначена операція .

Такі розлади, як гіпоплазія райдужної оболонки або атрофія, лікування може бути тільки підтримує, так як знижена в розмірах або недорозвинена райдужна оболонка не лікуються. Інфекційні захворювання і запальні процеси, що спровокували розвиток анізокорії, купіруються знеболюючими, протизапальними і протибактеріальними препаратами.

Якщо діагностовано злоякісна або доброякісна пухлина в оці, лікування потрібно своєчасне.

З метою попередження появи анізокорії у улюбленця, необхідно ретельно стежити за будь-якими зміною у здоров’ї. Слід намагатися зменшити небезпеки отримання травм тваринам, вчасно займатися лікуванням самих різних очних захворювань, починаючи від звичайного кон’юнктивіту, який буде причиною інших патологій.

Також необхідно пам’ятати про постійні профілактичні огляди у ветеринарній клініці раз на рік або кожні 6 місяців, в залежності від усього стану здоров’я улюбленця і допустимих хронічних внутрішніх патологій.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close