5 симптомів гідроцефалії у цуценят

Гідроцефалія у цуценят відноситься до поліетіологічних захворювань, що характеризується дуже високим накопиченням ліквору в шлуночках головного мозку.

Головне призначення церебральної рідини-захист структур головного мозку від зсувів і пошкоджень, а ще забезпечення підтримки внутрішньочерепного тиску.

При розвитку гідроцефалії, порушуються процеси обміну між тканинами мозку і кров’ю.

На практиці ветеринарних лікарів діагностуються кілька видів гідроцефалії – вроджена і набута.

Придбана гідроцефалія розвивається на тлі процесів запалення в структурах головного мозку і при судинних порушеннях. Основою придбаної форми гідроцефалії виступають пухлини, кісти і абсцеси головного мозку.

Набагато частіше у ветеринарній практиці діагностується вроджена гідроцефалія, що розвивається в результаті неправильного розвитку мозку в ембріональному періоді. Уже в початкові місяці розвитку цуценя патологія буде виникати клінічною картиною. У більшості випадків, вроджена гідроцефалія вимальовується вираженою симптоматикою в набагато пізньому віці.

Фахівці відзначають породну схильність до розвитку гідроцефалії у подібних собак, як:

  • чихуа-хуа;
  • той-тер’єр;
  • мальтезе;
  • французький бульдог;
  • мопс;
  • йоркширський тер’єр.

У собак великих порід гідроцефалія діагностується іноді.

1. Проблеми із зором

Хворий щеня має проблеми із зором.

Відзначається як повна сліпота, так і страбізм (косоокість), які не є нормальним для тварини.

Страбізм очних яблук розвивається на тлі порушення іннервації екстраорбітальних м’язів.

2. Різка зміна форми черепа

Одним з виражених симптомів гідроцефалії у цуценяти вважається різка зміна форми черепа.

Черепна коробка занадто велика і тримається на некрасиво тонкій шиї, виглядає куполоподібною.

Також відзначається незарощення джерельця у цуценяти після народження.

3. Судома

Вроджена гідроцефалія у щенят може нагнітати розвиток судом і формування симптоматичної епілепсії. У хворої тварини спостерігаються проблеми з диханням, можлива атонія (відсутність тонусу скелетних м’язів).

Тиск всередині черепної коробки збільшується, провокуючи паралельну деформацію тканин мозку і судинно-нервових утворень. Відзначається також зміна властивостей спинно-мозкової рідини. У зв’язку з цим, частота нестандартних конвульсивних факторів збільшується.

Судоми у щенят при вродженої гідроцефалії можуть з’являтися як в перший день після виникнення на світло, так і протягом перших 6 місяців. Судомний синдром може бути генералізованого типу, а ще локального (тремтіння м’язів міміки, згинання тулуба, неприродні кивки голови).

4. Проблеми з поведінкою

У цуценят з гідроцефалією відзначається виникнення невмотивованої агресії, дуже високе лібідо і булімія (неможливість втамувати голод).

У набагато старшому віці собака не сприймає інформацію, тому дресирування виявляється труднощами.

5. Вчинення незвичних дій

Серед клінічних проявів гідроцефалії у цуценят, відзначається також звершення незвичних дій. Виріс щеня може:

  • негарно закидати голову назад;
  • виконувати руху по колу, ганяючись за хвостом;
  • нахиляти голову в одну або іншу сторону і ходити в цьому положенні.

Клінічні симптоми гідроцефалії у цуценят, мають схожість з рядом інших патологічних процесів, що розвиваються в головному мозку. У зв’язку з цим, постановка точного діагнозу для розробки адекватної тактики лікування, можлива виключно в умовах ветеринарної клініки.

Максимальну інформативність має магнітно-резонансна томографія. Завдяки дослідженню фахівець оцінить розміри лікворних просторів, виявити наявність процесів запалення, новоутворень і судинних порушень в структурах головного мозку.

З метою візуалізації патологічного вогнища в головному мозку, ветеринар може призначити діагностика за допомогою ультразвуку. Проходить УЗД черепа тим пацієнтам, яким неможливо провести магнітно-резонансну томографію. Проводять таку перевірку цуценятам, у яких не до кінця сформувалися кістки черепа і черепна коробка має незарощені ділянки.

На підставі отриманих результатів досліджень, ветлікар розробляє тактику лікування. Терапія діагностованою гідроцефалії може бути консервативною з використанням медикаментозних засобів. Також для лікування гідроцефалії у цуценят може призначатися лікування хірургічним шляхом. Медикаментозна терапія в себе включає призначення препаратів, що збільшують висновок спинномозкової рідини з головного мозку і зниження її продукування в організмі.

Своєчасне втручання, в основному, базується на постановці в область шлуночків мозку шунта. Через встановлений шунт залишки зібралася рідини будуть залишати межі головного мозку.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close