Навіщо потрібне технічне обстеження та паспортизація будівель і споруд

Навіщо потрібне технічне обстеження та паспортизація будівель і споруд

Технічне обстеження (експертиза) переслідує за мету отримання даних про справжній стан будівельних конструкцій споруд і будівель.

Для чого ж потрібно проводити його виконання? Розглянемо певні цілі, ситуації і причини необхідності дослідження.

Для нових і споруджуваних будинків

Документальне зняття «самобуду», коли будівля (споруда) збудовано без проектної та іншої технічної документації, із залученням робочої сили різного ступеня кваліфікації. У подібному випадку робиться докладний обстеження з розрахунку всіх головних конструкцій несучого типу і подальше узаконення будівництва за результатами виданого Висновку. Бiль детально читайте за посиланням https://ibud.center/services/tehobstezhennja/

Консерваційні заходи були зроблені

Оцінка відповідності збудованого об’єкта або його частини, елементів, вузлів, характеристик міцності та ін. Проектним рішенням. Робиться детальна експертиза об’єкта і складання дефектних відомостей.Перевірка якості зроблених робіт з будівництва та відповідності споруджуваного (вибудуваного) будівлі сучасним нормам будівництва. В такому випадку робиться будівельна експертиза з складанням дефектних відомостей для визначення обсягів робіт з відновлення (в разі виявлених відхилень від норм).Продовження будівництва після паузи без консерваційних заходів. Потрібно визначення можливості застосування зроблених конструкцій для продовження будівництва (іноді краще побудувати нові конструкції, ніж намагатися посилити вже збудовані).

Для будівель, вже присутніх в експлуатації

Планове технічне обстеження (раз в 5, 10 років і т. Д.), Потрібне для постійного контролю стану будівлі (споруди).

Тріщина зовнішньої стіни несучого типу

  • Виконання перепланування, реконструкції або модернізації об’єкта, яка пов’язана зі зміною навантажень: прибудова, надбудова поверхів, монтаж або демонтаж стін, колон, балок і ін., Збільшення навантажень на якісь деталі і конструкції (від нового обладнання, від кранів), виконання різних встроек і антресолей і т.д.
  • Видимі неозброєним поглядом деформації і пошкодження в конструкціях будівлі (споруди) — тріщини, опади, прогини, зміщення і ін. Потрібно визначення причин недоліків і розробка заходів щодо їх усунення (немає сенсу виконувати ремонт «економ-класу», якщо причини не усунуті).
  • Виконання капремонту. Потрібно визначення поточного стану конструкцій, предпологаемого посилення або заміни індивідуальних елементів, а ще повна відомість недоліків для калькуляції обсягів робіт з капремонту.
  • Падіння частини конструкцій в результаті пожежі
  • Будівля (споруда) піддалося нерозрахованих впливу після пожежі, землетруси, катастрофи або аварії. Потрібно обстеження для встановлення можливості подальшого використання будівлі, виявлення конструкцій, що вимагають заміни або посилення, і розробка заходів по їх відновленню.
  • Зміна практичного призначення будівлі або його частини, яка пов’язана зі збільшенням тимчасових навантажень під час експлуатації (наприклад, перепрофілювання приміщення знаходиться в нежитловому фонді (будівлі) в складське, офісне — в виробниче і т.д.).
  • Призначення будівельної судової експертизи в разі судової справи, пов’язаного з технічними питаннями, які вимагають думки незалежного експерта. Залежно від поставленої мети робиться дуже великий спектр робіт.
  • Знесення і демонтаж споруд і будівель. Потрібно системне або вибіркове дослідження для проектної розробки по знесенню (демонтажу) об’єкта.
Позначки:, , , , , , , , ,
close