Фурмінатор для кішок

Правильно організований догляд за домашнім вихованцем, в себе включає не тільки справжнє харчування і спільне проведення часу. Важливо систематично вичісувати кішку, особливо має довгу і густу шерсть.

Одним з інструментів, який обов’язково повинен бути в арсеналі власника кішки – фурмінатор. Цей пристрій дає можливість спростити процес вичісування і поліпшити стан шерсті улюблениці.

Для чого кішкам фурмінатор

Шерстний покрив домашніх кішок незмінно збільшується і іноді змінюється. Справжній процес зміни вовняного покриву, називається линянням.

Линька може бути різних видів:

 • Сезонна линька-відбувається при зміні атмосферних умов. В основному, зустрічається навесні і восени.
 • Перманентна-відзначається у тих кішок, які проживають в межах будинку, не маючи безкоштовного доступу на вулицю. Зміна шерстного покриву у подібних кішок відбувається протягом цілого року, іноді.
 • Фізіологічна-з’являється в результаті конкретних процесів. Линька може бути пов’язана з наступив періодом статевої охоти, виношуванням або годуванням кошенят.

При линьки шматки вовни валяються по всьому будинку, доставляючи власникам кішок безліч незручностей.

Для того щоб цього уникнути, потрібно систематично проводити вичісування вовни, і фурмінатор – універсальне пристосування, що дозволяє легко доглядати за шерстю тварини.

У кішок волоски випадають нерівномірно, довго затримуючись в густому шерстному покриві. Фурмінатор дає можливість видаляти з’явилися ковтуни і м’яко видаляти відмерлі волоски.

Охайність-властивість більшості кішок, пов’язане з натуральними інстинктами. Вилизуючись, кішка прибирає відмерлі волоски, прибирає непотрібні запахи з вовни. Однак при цьому грудочки шерсті проковтують вихованцем і не перетравлюються в шлунково-кишковому тракті. Сильне накопичення подібних грудок-тріхобезоаров, призводить до закупорки системи травлення, провокуючи важливі наслідки. Не допустити подібний стан можна за допомогою спеціалізованих паст для виведення вовни і постійного вичісування вовни.

Кожна порода кішок відрізняється типом вовни. Так, у британської породи кішок, подпушек і остисті волосся однакової довжини, а у перської породи підшерсток насичений і коротший. А подібні породи кішок як сибірська і норвезька кішки, мають довгою шерстю і подвійним підшерстям, що ускладнює процес догляду за вовняним покривом у них.

Правильний догляд за шерстю улюбленця, в себе включає:

 • проріджування волосків;
 • видалення відмерлих шерстинок;
 • видалення з’явилися колтунов;
 • купання.

Нехитрими в догляді, вважаються кішки, які мають короткі остьові волоски з відсутністю або малою кількістю підшерстя. Сюди відносяться сіамо-орієнтальські породи і лисі кішки. Ковтуни у подібних тварин не з’являються.

Іншим же представникам порід котячих, що мають довгу і густу шерсть з яскраво вираженим подпушком, потрібен ретельний догляд. І в даному випадку допоможе фурмінатор, який призначений для вичісування підшерстя не тільки у кішок, але і домашніх собак і кроликів.

У власній основі фурмінатор собою являє гребінець, схожу на масажну щітку, з’єднану з тримерами. Зубці, якими обладнаний інструмент, під час прочісування вовни, м’яко захоплюють омертвілі волоски і витягають їх. Цілком доречно порівняти ефект фурмінатора з садовими граблями. При цьому під час вичісування, вихованець не відчуває дискомфортних почуттів, так як фурмінатор не висмикує шерстинки і не зрізає їх.

Аксесуар, який рекомендується до придбання власникам довгошерстих порід кішок, дає можливість:

 • прискорити процес природної фізіологічної линьки;
 • чи не порушує остьові волосся, що впливає на гарний вигляд шерстки улюбленця;
 • покращує структуру волосся;
 • м’яко масажує покрив шкіри, посилюючи кровопритік;
 • оптимізує роботу сальних залоз.

Фахівці запевняють, що в період інтенсивної линьки застосовувати фурмінатор кожен день не Необхідно. Досить 3-4 разів протягом місяця.

Однаково важливо вибрати правильний інструмент для догляду за шерстю, щоб процедура була не тільки ефектною, але і доставляла тварині прекрасні відчуття.

Як підібрати найкращий фурмінатор

Є дуже багато самих різних щіток-фурмінаторів. Для побутових кішок краще підбирати інструмент, ширина поверхні для роботи якого може становити від 3.5 до 6 см.щоб інструмент послужив якомога довший термін, слід підбирати ті, що зроблені з надійних матеріалів, зберігати його в чохлі і постійно після догляду за шерстю проводити чистку зубів. Небажано розчісувати фурмінатором брудну і мокру шерсть.

Правила застосування інструменту для вичісування вовни:

 • Важливо вибрати місце в будинку, яке найлегше очистити від великої кількості котячої шерсті. Найкраще робити дії з вичісуванням на даній поверхні, яку легко можна пропилососити.
 • Шерсть тварини заздалегідь повинна бути чистою і висушеної. Видирати ковтуни фурмінатором — не найкраща ідея. Великі ковтуни рекомендується акуратно вистригати, а маленькі за розмірами, заздалегідь перед вичісуванням розплутувати.
 • Не рекомендується прочісувати шерсть за допомогою фурмінатора, якщо на тілі вихованця присутні пошкодження. Таким чином, можна доставити тварині неприємні відчуття і домогтися побічної реакції.

Рухи фурмінатором по шерсті вихованця должи бути плавними, без натиску. Найніжнішими місцями, де потрібно висловлювати м’якість при проведенні інструментом, є області геніталій і ректального отвору, внутрішня сторона лап і живіт.

Прибираючи за допомогою фурмінатора відмерлі волоски вчасно, вийти уникнути утворення тріхобезоаров в травному тракті тварини. А улюбленець при цьому буде завжди виглядати доглянутим.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close