Вольєр для собаки своїми руками як самому побудувати найпростіший і бюджетний схема як розрахувати

Вольєр для собаки своїми руками як самому побудувати найпростіший і бюджетний схема як розрахувати - Ветеринар

У будинку за містом будь собаці, що проживає на вулиці, слід оснащувати спеціальне місце. Така зона створюється з метою забезпечення тварині затишних умов існування. Для успішного виконання зазначеного завдання розумно побудувати вольєр для собаки, де вона буде спокійно грати і відпочивати.

Де необхідно будувати вольєр для собаки

Щоб побудувати вольєр для собаки власними руками, потрібно правильно вибрати місце. Споруду потрібно розмістити дуже близько від власного будинку. Якщо вихованець буде розміщений далеко від господаря, то почне надмірно висловлювати нервозність. Це сприяє гучному гавкоту і неспокою в поведінці тварини.

Розміщення вольєра уздовж периметра огорожі може допомагати зростанню надмірного зацікавленості собаки до звуків від проходять повз людей. Також великий вихованець дуже легко може перестрибнути огорожу і виявитися причиною допустимих складнощів.

Вольєр для собаки своїми руками як самому побудувати найпростіший і бюджетний схема як розрахувати - Ветеринар

Варто звернути увагу! Чи не дозволяється споруджувати будівлі такого типу поруч з компостом або іншим джерелом їдких запахів. Це буде причиною повної або часткової втрати у тварини нюху.

Матеріали для будівництва вольєра

Щоб розібратися, як побудувати вольєр для собаки, необхідно чітко визначитися з типом конструкції. На даний показник впливають:

 • призначення споруди;
 • порода і розміри вихованця;
 • кліматична зона;
 • бюджет.

Важливо! Незалежно від моделі слід встановлювати утеплювальний матеріал. У його якості застосовується пінополістирол або целюлозна вата.

Якщо передбачається будівництво споруди для систематичного проживання великої собаки, необхідно захистити її від протягів. З такою метою рекомендується закривати тильну і одну з сусідніх з нею стін. Для будівництва вольєра необхідно застосовувати наступне сировину:

 • деревина;
 • метал;
 • бетон;
 • цегла;
 • Піно — або шлакоблоки.

В ході монтажу відкрита сторона повинна розміщуватися в південному напрямку. Дана ділянка раціональніше зашивати сіткою. У разі обладнання хвіртки потрібно розрахувати каркас з надійним замикаючим пристроєм.

Варто звернути увагу! Не потрібно застосовувати стару рябичную сітку. При порушенні цілісності подібного матеріалу вихованець може легко поранитися.

Дерево

Вольєри з дощок красиво виглядають на тлі будівель з дерева. Деревина-доступний матеріал. Однак його стан потрібно контролювати і робити періодичну обробку. Важливо також дотримуватися всіх зазначених правил збільшення експлуатаційного періоду:

 1. Застосовувати виключно цинкові елементи кріплення. Процеси які пов’язані з корозією властиві будь-яким деталям з металу. Їх протікання зменшує надійність кріплення і опірність дощок перед грибковими утвореннями і гниллю.
 2. Монтаж вольєра необхідно виконувати не в умовах вулиці. З огляду на особливості деревини по вбирання вологи готову конструкцію може повести, А дошки покриються тріщинами.
 3. Гарантувати захист підлоги текстуролом, так як покриття під час експлуатації страждає від кігтів собаки, частого прибирання і фекалій тварини. Перед складанням кожен складаний елемент необхідно обробити в 2-3 шари і висушити.
 4. Підняти вольєр над рівнем землі. Виконання даного правила дасть можливість продовжити експлуатаційний період на 5-7 років. Підйом може виконуватися шляхом обладнання невеликого стрічкового і фундаменту на стовпах або будівництва залізного каркаса.
 5. Покрити всі деталі з меблів засобами для захисту. Систему крокв даху, бічні і проміжні деталі слід піддати двосторонньої обробці лаком або іншим спеціальним складом.

Метал

Подібні конструкції легко збирати і перевозити. При установці не потрібно застосовувати додаткові інструменти або спеціалізовані з’єднувачі. Покриті епоксидним матеріалом секції забезпечує значний простір для ігор. Однак для проживання на вулиці вони не годяться.

Як розрахувати розміри вольєра (площа, висота,прохід)

Для точного розрахунку габаритів і складання схеми важлива площа і висота. Споруда зобов’язана забезпечувати вихованцеві вільне переміщення. При цьому собака повинна стояти і сидіти, не впираючись в окремі конструкційні елементи.

Мінімальна довжина споруди становить 2-2, 5 м.при відсутності вільного місця на ділянці і будівництві невеликого вольєра собаку як мінімум 2 рази на день варто відпускати побігати. Даного цілком вистачить, щоб тварина розім’ялося на дворовій території.

Важливо! Розміри вольєра повинні відповідати габаритам собаки.

Необхідно, щоб ширина будови перевищувала довжину в 1,5-2 рази. Висота вираховується дослідним способом. Для цього необхідно підняти пса за передні лапи, заміряти відстань від підлоги до голови і додати до даного показника 50-70 см.однак дуже багато власників визначають цей показник за власним зростом. Подібний розрахунок дасть можливість людині зі зручністю переміщатися всередині вольєра.

Без уваги залишати не потрібно і підлогу собаки. Для жіночої особини потрібно враховувати місце для пологів і тамбур. Для молодняка варто приготувати утеплене простір із захистом від поганих умов погоди. Для кобеля раціональніше споруджувати більш міцну конструкцію. Самці фізично набагато сильніше сук, тому вольєр повинен бути дуже міцним. В іншому випадку вихованець дуже легко його зламає.

Приблизні розміри будки в залежності від висоти тварини наведені в таблиці.

ПородаВисота в холці, мРозміри будови, мм
Середняменше 0,5 0,5-0,65600 х 700 х 500 800 х 1200 х 800
Великийбільше 0,651000 х 1400 х 1000

Для великої собаки

Проектування вольєра для великих вівчарок передбачає відведення мінімум 10-12 кв. м.

Якщо є наявність вільного місця раціональніше вирішити питання про включення в житло вихованця більшої кількості квадратів.

Вольєр для собаки своїми руками як самому побудувати найпростіший і бюджетний схема як розрахувати - Ветеринар

Для собаки середніх розмірів

Для цих домашніх чотириногих знадобиться близько 6-7 кв.м. до середніх порід відносяться, наприклад, фінський шпіц, спанієль, Бігль. Якщо передбачається будівництво вольєра для собак з висотою в холці від 50 до 65 см, то простір всередині має бути не менше 8-9 кв. м.

Споруда

Зведенню споруди передує складання креслення. Іншим етапом вважається будівництво підстави. Для його підготовки слід зняти уздовж периметра майбутньої споруди або по всіх кутах 20-30 см грунту. Відповідно до підібраним типом фундаменту (стрічка або стовпи) варто залити підготовлені поглиблення розчином з цементу, що включає пісок, щебінь і воду. Склад суміші готується в конкретних пропорціях за допомогою електричної Бетономішалки. Після заливки слід почекати час повного висихання суміші близько 2 днів.

Варто звернути увагу! Під час будівництва на супісках або піщаних грунтах перед заливкою розчину цементу потрібно встановити опалубну систему.

З чого виконати каркас і як необхідно його обшивати

Для складання каркаса варто купити брус у якого перетин 50 х 50 або 60 х 60. Загальний погонаж становить 44 м: 12 штук по 2 м і 4 штуки по 5 м.для майбутнього додання даху нахилу потрібно зменшити з будь-якої зі сторін по 10 см 3 двометрових бруса. Вони стануть основою тильної стіни вольєра.

Прямокутної форми необхідно виконати підставу. Для цього за допомогою саморізів по дереву і шуруповерта потрібно об’єднати 2 п’ятиметрових і 2 двометрових бруса. На довгій тильній стороні остова необхідно розташувати раніше короткі бруски: 2 в кутах і 1 в середині. На протилежній частині потрібно встановити 3 двометрових бруса. Такі утворюють потім передню сторону вольєра.

Далі слід перейти до виготовлення оголовка. Для цього по аналогічності зі складанням остова слід спорудити зверху подібну конструкцію. За відповідними сторонам вольєра розміщуються п’ятиметрові і двометрові бруси і 1 короткий в середині. Завершальний елемент послужить опорою для зводиться даху. Що залишився двометровий брус стане кордоном хвірткою частини. Такий елемент необхідно прикріпити збоку в місці закривання стулки.

Зовнішню обробку необхідно проводити так, щоб зовнішня і одна зі стінок знаходяться з боків були повністю глухими. Решта боку варто зашивати з урахуванням майбутнього отвору і які пред’являються до нього вимог.

Двері і запори

На основі креслення і розмірів з’явився отвору слід зібрати каркас для дверей і встановити петлі. Залежно від власних уподобань рама зашивається щільно дошками або обшивається сіткою.

Важливо! Петлі на брусах варто встановлювати так, щоб хвіртка відкривалася всередину. Це дасть можливість уникнути тікання собаки на внутрішню територію двору.

Вольєр для собаки своїми руками як самому побудувати найпростіший і бюджетний схема як розрахувати - Ветеринар

Запор хвірткової частини можна зробити вручну. Для цього необхідно взяти гільзи з півдюймової труби з металу: дві з них стануть оправою механізму закриття, а третя буде виконувати роль відповідної планки. Ручку раціональніше зробити з важким набалдашником. На підставі механізму закріпити штифт для упору. Такий елемент буде потім лімітувати зрушення ручки.

Решітка

На лицьову частину вольєра потрібно встановити оцинковану сітку з металу. Всі кріплення і гострі краї максимально вивести в нуль.

Покрівля

З найбільш підходящих матеріалів раціональніше застосовувати гнучку черепицю. Подібний вибір обумовлений особливістю сировини, значно знижує шум при дощі.

Для складання даної частини конструкції слід викласти дошки на що знаходяться знизу бруски і закріпити їх саморізами. Дошки укладаються з невеликими зазорами паралельно короткій стороні основи (на довгі бруси). Перед безпосереднім застилом статі кожен елемент з дерева відбувається складом для захисту.

Варто звернути увагу! Чим коротше і вже дошка, тим менше ймовірність її деформації під час експлуатації. Постійно потрібно виконувати перетяжку підлоги.

Вольєр для собаки своїми руками як самому побудувати найпростіший і бюджетний схема як розрахувати - Ветеринар

Дах

Як даху необхідно вибирати традиційні одно-або щипцеві моделі. Кроквяна ферма в себе включає центральну балку з розбіжними до довгих сторонам вольєра поперечинами.

Облаштування всередині вольєра

Під час будівництва даної споруди недостатньо тільки побудувати безпечну і надійну конструкцію. Зміст-важливий фактор спокійного проведення часу собаки. Для цього всередині потрібно оснащувати такі місця:

 1. Лежак. Може бути зроблений з соломи, сіна або старого матраца. Подібний ділянку потрібно споруджувати на захищеному від опадів просторі.
 2. Будка. При будівництві цієї споруди необхідно керуватися правилом: розміри будинку повинні перевищувати розміри тваринного мінімум в 1,5 рази.
 3. Місце для харчування. Миски з їжею і водою раціональніше розміщувати на окремих стійках або настінних пристроях. Зі збільшенням тваринного іноді варто виконувати регулювання висоту ємностей.

Дуже важлива складова частина зручного проживання собаки на дворовій території власного будинку — вольєр. Його дуже легко спорудити самому, керуючись наведеними правилами і підказками.

Позначки:, , , , , , , , , , ,
close