Білл Гейтс: біографія та історія успіху

Біографія Білла Гейтса цікава і повчальна. Геній у світі високих технологій, який прискорив прогрес людства, вирізняється скромною вдачею і не любить з’являтися на публіці. Але це не завадило йому побудувати величезну імперію і стати одним із найбагатших людей планети. У чому секрет успіху Білла Гейтса і як розвивалося його життя?

Біографія та особисте життя Білла Гейтса

Хто такий Білл Гейтс? Це американський підприємець, громадський діяч, філантроп і один із творців компанії Microsoft. Проявити себе як унікально обдаровану особистість бізнесмена його зобов’язував родовід. Судіть самі: прадід Білла — сенатор, а дід — заступник президента в банку. Батько — Вільям Гейтс — адвокат.

Місце і дата народження Білла Гейтса не мали жодної символічності: на світ він з’явився в найбільшому на північному заході США місті — Сіетлі. Новатор технічної сфери обрав нічим не примітну дату, щоб своєю появою ощасливити батьків. Це сталося 28 жовтня 1955 року. Крім Білла, в сім’ї була старша дочка (Крісті), а незабаром народилася і молодша (Ліббі).

Батьки відправили Гейтса вчитися в одну з найкращих шкіл Сіетла, де він зацікавився програмуванням. Білл Гейтс у дитинстві день і ніч просиджував у комп’ютерному класі, пропускаючи всі предмети, крім математики. Уже в 13 років він створив комп’ютерну гру «Хрестики-нулики». Сім’я Білла хвилювалася за успішність сина, тому його направили до психіатра. Це не позбавило хлопця комп’ютерної залежності.

Невдовзі Білл разом з учнем з його школи Полом Алленом розпочав тестування техніки для компанії ССС. Хлопці зламали систему, через що на все літо позбулися техніки. Тоді друзі запропонували компанії попрацювати з їхнім програмним забезпеченням. Ця співпраця тривала аж до 1970 року. Уже в 17-річному віці Білл Гейтс разом із друзями запустив компанію Traf-O-Data для створення лічильників дорожнього руху. Так хлопці заробили перші гроші.

Хлопець стрімко злетів кар’єрними сходами, і навіть навчання в Гарварді 1973 року не зацікавило його сильніше, ніж програмування. Через рік хлопця відрахували (тільки 2007 року Біллу видали диплом), і він зайнявся розвитком власного бізнесу.

У міру становлення і розвитку бізнесу розвивалося й особисте життя Білла. З майбутньою дружиною Меліндою Френч він зустрівся на брифінгу компанії «Майкрософт». Їхнє весілля відбулося 1 січня 1994 року. У пари народилися діти: дві дочки — Дженніфер і Фібі, син Рорі.

Щасливе особисте життя Білла закінчилося не так давно. Подружжя оголосило про розлучення в травні 2021 року, а офіційне розірвання шлюбу відбулося 2 серпня 2021 року. Пара прожила разом 27 років.

Де живе Білл Гейтс? Як ідеться у виданні House Beautiful, він живе у своїй найрозкішнішій резиденції — особняку в Медині (штат Вашингтон). Площа резиденції становить 66 тис. квадратних футів. Це воістину будинок майбутнього, який складається з трьох павільйонів, виготовлених із сосни та скла і пов’язаних між собою. Крім будівлі для гостей і бібліотеки, на території маєтку Гейтса є басейн, форелеве озеро, японська лазня. Щоб побудувати цей високотехнологічний маєток, Біллу знадобилося сім років і $60 млн.

Досягнення Білла Гейтса

Що придумав Білл Гейтс? Він заснував імперію «Майкрософт». Уперше назва «Micro-Soft» з’явилася під час роботи Гейтса і Аллена над програмним забезпеченням для персональних комп’ютерів компанії MITS. Незабаром хлопці вирішили прибрати дефіс, і 1976 року марка стала офіційно називатися Microsoft.

Засновник «Майкрософт» усіляко розвивав корпорацію. У 1985 році настала ера Microsoft Windows — операційної системи, яка сьогодні доступна мільйонам користувачів. Після цього творець Microsoft став одним із найпопулярніших людей планети, до того ж із мільярдним доходом.

Скільки заробляє Білл Гейтс? Бізнесмен планомірно з року в рік збільшує добробут. Згідно з рейтингами Forbes, на 2017 рік він становив $86 млрд і з кожним роком зростає. На 2022 рік статки Білла Гейтса оцінюють у $129 млрд.

Однак відомий мільярдер не тільки створенням компанії «Майкрософт». Чим знаменитий Білл Гейтс? Ось що ще потрібно знати про цю геніальну людину:

  • 2010 року разом із Меліндою Гейтс і Ворреном Баффетом підписав зобов’язання (філантропічна кампанія під назвою «Клятва дарування»), у якому всі троє зобов’язувалися пожертвувати щонайменше половину своїх статків на доброчинність.
  • У 2015 році спільно з Марком Цукербергом заснував фонд Breakthrough Energy Coalition, який залучає інвестиції для пошуків альтернативних джерел енергії.
  • У 2017 році став найбагатшою людиною планети 18 разів з останніх 23 років, на думку Forbes.
  • Написав книги «Дорога в майбутнє», «Бізнес зі швидкістю думки».
  • У 2020 році його фонд виділив $100 млн КНР для боротьби з COVID-19.

CNBC процитувало заяву Білла Гейтса про те, що він тримає своє его під контролем і залишається скромною людиною, займаючись звичайними справами. Мільярдер і філантроп щовечора миє посуд після вечері і відвозить дітей до школи вранці. Відомий підприємець полюбляє грати в бридж, спостерігати, як донька катається на коні, і стрибати на батуті.

Усім, хто хоче розпочати бізнес, варто прочитати книжки талановитого бізнесмена й аналітика. Там він розкриває секрети свого успіху і радить не чекати особливої нагоди, а вже зараз займатися тим, що цікаво. Також рекомендує дивитися в майбутнє й обов’язково вести бізнес в інтернеті.

Біографія Білла Гейтса здатна мотивувати будь-кого зайнятися власною справою. На його прикладі кожен може досягти успіху в обраній галузі. Без сумнівів, Гейтс ще зможе здивувати всіх новими розробками та ідеями.

Позначки:, , , , , ,
close