Пам’ятки Атирау: 10 найкращих місць

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Атирау — одне з найстаріших міст Казахстану, було засновано 1640 року в гирлі річки Урал. Цією річкою проходить умовний кордон між Європою та Азією, при цьому вона ділить місто на дві частини — європейську та азіатську. Це відбилося на зовнішності міста, його старовинних і сучасних пам’ятках.

Які пам’ятки є в Атирау? Обласний центр Атирау — великий культурний центр зі своїм драмтеатром, філармонією, Палацом культури, пам’ятниками національним героям Ісатаю і Махамбету, талановитій домбристці Діні Нурпеїсовой. Є в місті старовинний православний собор і сучасна мечеть, паркова зона, набережна і мости, символічний знак на кордоні частин світу.

Драматичний театр імені Махамбета

Театр став одним із перших у Казахстані, його відкрили 1938 року. Він носить ім’я національного героя і поета Махамбета. У трупі театру працюють народні артисти, лауреати національних премій.

Сучасників вражає будівля театру, створена в стилі класицизму. Уздовж усього фасаду її прикрашають білі колони, над ними золоті літери назви театру. Зали нагадують палацові приміщення: стіни облицьовані рожевим мармуром, стелі прикрашає розпис і розкішні люстри, між залами різьблені двері.

ДК ім. Курмангази Сагирбайули

Палац культури в Жилгородському масиві став осередком культурного життя і творчості самодіяльних музикантів, співаків, танцюристів. Щороку тут проводяться сотні заходів — концерти, фестивалі, свята.

Будівля — визначна пам’ятка міста. Її збудували в 1945-1948 роках. Нині вона включена до переліку пам’яток, що охороняються державою. Це білокам’яна споруда зі шпилями, башточками, крученими стовпчиками, у чому відбилися мотиви середньоазійської архітектури. Стрілчасті вікна та аркада підкреслюють його східний образ.

Філармонія ім. Нурмухана Жантуріна. Нурмухана Жантуріна

Атирау має свою філармонію, засновану 1966 року. Вона носить ім’я народного артиста, кінорежисера Нурмухана Жантуріна. Городяни та гості люблять концерти знаменитих фольклорних колективів цієї установи — ансамблів «Атирау-Жайик» і «Нарин». Будівля філармонії дерев’яна, з панорамними вікнами, різьбленими фризами і колонами. Інтер’єр прикрашають національні орнаменти.

Мечеть Імангалі

Що подивитися в Атирау? Приваблюють центри духовної культури різних релігій — мечеть і християнський собор, а також пам’ятник Діни Нурпеісової.

Мечеть Імангалі — центральна в Атирау. Ця сучасна будова стала перлиною архітектури міста. Будівля симетрична, її крила мають ступінчасту конструкцію і каскадні покрівлі. Над ним височіє блакитного кольору купол, мінарети і башточки. Усередині мечеть багато прикрашена текстилем ручної роботи, скульптурами.

Успенський кафедральний собор

Це історична споруда в Атирау, зведена наприкінці XIX століття, але після революції на деякий час втратила своє призначення. Як церква відновила роботу 1941 року. На початку 2000-х будівлю було відреставровано.

Собор побудований із паленого каменю у візантійському стилі. Фасад прикрашений багатою ліпниною, вікна обрамлені лиштвами. П’ять золотих глав і дзвіниця завершують вигляд собору.

Пам’ятник Діні Нурпеїсовій

Перед будівлею музичної академії в Атирау 2000 року було зведено пам’ятник геніальній виконавиці, кюйші-композиторці Діні Нурпеісовій.

Це бронзова скульптура на гранітному постаменті циліндричної форми. Кюйші зображена в похилому віці, вона в задумливості склала руки на домбрі.

Площа Ісатая і Махамбета

Куди піти погуляти в Атирау? Численні парки в центрі міста, центральна площа створені для прогулянок і відпочинку городян і приїжджих.

На центральній площі міста 1995 року зведено пам’ятник національним героям Ісатаю Тайманову та Махамбету Утемісову, які очолили повстання казахів у 1836-1838 роках. Нещодавно площу реконструювали й оновили, навколо пам’ятника створено архітектурну композицію, а біля його підніжжя — музичний фонтан із підсвічуванням прожекторами. Навколо розташовані лавками з навісами.

На території області знаходиться місце поховання Махамбета, де було зведено мавзолей. Зараз цю пам’ятку охороняє держава.

Паркова зона

У центральній частині Атирау багато зелених оазисів — це Молодіжний парк, парк Перемоги, Ретро-парк. Жилгородський парк вважають одним із наймальовничіших, що налаштовує на сімейний відпочинок і піші прогулянки. Парк має вільне планування, алеї прикрашені фонтанчиками, є дитячі ігрові майданчики.

Альтанки «Європа — Азія»

Які красиві місця в Атирау для фотосесій? Туристи прагнуть зробити фото на пам’ять біля прикордонних символів між Європою та Азією. Для незвичайних фото про відпочинок є в місті набережна та пішохідний міст.

Місто Атирау розташоване у двох частинах світу, кордоном між якими вважається річка Урал. Біля одного з мостів, що з’єднують береги річки в місті, зведено з обох боків символічні знаки — однакові альтанки. Вони споруджені з тонких металевих основ, прикрашені гранованими скляними куполами. Під куполами вигравірувано по обидва боки написи, що вказують, в якому боці знаходиться Азія і Європа.

Набережна і мости Атирау

Набережна вздовж берегів річки Урал — одне з найкрасивіших місць міста, до якого прагнуть городяни і туристи. Звідси можна вирушити на прогулянку на теплоході річкою і залишити на пам’ять безліч фотографій.

Береги річки з’єднують кілька мостів, які фактично дають змогу здійснити найбюджетнішу подорож з однієї частини світу в іншу. Особливо привабливий для такого переходу і знакових фотографій пішохідний міст. Він побудований 2001 року і вважається одним із найдовших мостів такого плану у світі — довжина його 551 м.

Туристичний потенціал регіону високо оцінює доктор економічних наук Серікбай Идирис. Інтерес представляє розвиток водного туризму, риболовля, а також пам’ятки старовини.

В Атирау за старих часів розвивалася рибообробна галузь, а зараз місто вважають нафтовою столицею Казахстану. Місто багате історичними та культурними пам’ятками, визначними пам’ятками, які цікавлять мандрівників із різних країн.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Книги для підняття настрою: добірка найкращих

Кігтеточка своїми руками: 3 простих і доступних варіанти

Коптильня своїми руками: простий варіант виготовлення в домашніх умовах

Позначки:, , , ,
close