Яку тварину можна завести вдома?

Домашня тварина — це завжди прекрасне доповнення до затишку вашого будинку. Вихованці завжди будуть радувати, захищати або навіть заспокоювати власних власників у проблемних ситуаціях. Сприятливо тварини, які живуть удома, впливають і на дітей, підвищуючи їхній рівень комунікабельності, надають можливість відчути, що таке відповідальність, і допомагають дітям відкрито висловлювати власні емоції.

Усе це сприяє гармонійному розвитку нової особистості, яка стане повноцінним членом суспільства. Але під час вибору вихованця необхідно дуже ретельно зважити всі плюси і мінуси.

Кого вибрати?

Щоб не помилитися з вибором, необхідно орієнтуватися на власні вподобання, життєвий образ, і, зрозуміло, можливості. Найпоширеніші варіанти представлені в цьому списку.

Собака

Мабуть, перше, що спадає на думку, коли ми чуємо фразу: “Хочу завести вдома домашнього улюбленця”, це собаки. Ці представники тваринного світу міцно увійшли в наше життя ще з давніх-давен, коли була приручена перша собака. Людина отримала надійного, відважного, розумного і відданого друга. Ба більше, собаки в догляді невибагливі, особливо такі породи, як німецька вівчарка, дог, коллі, пекінеси і пудель.

Догляд полягає в таких процедурах:

 • годування;
 • прогулянки;
 • вичісування шерсті;
 • оперативне відвідування ветеринара
 • дресирування.

Ці елементарні дії зроблять вашого чотирилапого улюбленця щасливим, а це означає, і вас теж.

Дехто, розмірковуючи над питанням вибору собаки на роль домашньої тварини, побоюється, що тварина регулярно псуватиме взуття, шпалери та інші речі, але ці всі проблеми надто перебільшені, адже ввічливий собака знатиме межі й ніколи не зашкодить тому місцю, де живе.

У середньому життєва тривалість таких хвостатих може змінюватися від 7 років до 15, але існують породи собак, які живуть набагато довше, ніж інші їхні колеги. До цих порід належать такі

 • йоркширський тер’єр (17-20 років);
 • померанський шпіц (16-21 рік);
 • такса (13-17 років);
 • той-пудель (12-16 років);
 • бігль (12-18 років).

Також життєву тривалість тварини більшою мірою залежить від умов, у яких вона живе. Домашній вихованець зі щепленнями, якісною їжею і належним доглядом може прожити навіть понад 20 років.

Кішка

Прямим конкурентом собаці вважається кішка. Це не менш популярні кандидати на роль домашніх улюбленців. Ці тварини відмінно підійдуть для тих людей, які хочуть прийти додому після важкої роботи і гарненько провести відпочинок у приємній компанії. У кішок неймовірно широко розвинена жага тактильного спілкування. Завдяки цьому ваш муркотливий вихованець обов’язково обдарує вас власною увагою і ніжністю.

Кішки, як не так давно з’ясувалося вченими, можуть навіть лікувати людей за допомогою власного муркотіння. Виявилося, що цей відмітний звук перебуває в діапазоні 24 децибел. При частому впливі цієї частоти в людському організмі активізуються процеси створення нових клітин, прискорюється відновлення пошкоджених тканин.

Також котяче муркотіння сприяє нормалізації роботи кров’яних судин, усуненню проблеми з тиском і головним болем. Усе це спричинило створення фелінотерапії.

Для догляду кішки більш вимогливі, ніж собаки. Надають перевагу спеціалізованим кормам, а в туалетних процедурах на наповнювачах не потрібно економити та підбирати той, який буде повністю поглинати запах.

Хоч кішки і здаються регулярно добрими і поступливими тваринами, але це не правильно. Тварини відомі власним норовливим характером. Їх легко образити, а заробити помилування досить нелегко. Так, якщо, наприклад, ви грубо поводитиметеся стосовно власного улюбленця, то давно привчена до лотка кішка може почати гадити по всій квартирі або будинку, і це не припинятиметься до тієї пори, доки через дуже тривалий час вона не змінить власного ставлення до вас.

Життєву тривалість у кішок буде приблизно 15 років. У разі стерилізації та гарного догляду ця цифра може стати більшою аж до 17-18 років.

Ще одним відповідним рішенням можна назвати рибок. Ці жителі акваріумів стануть чудовим інтер’єрним доповненням завдяки власній гарній колірній палітрі. Вони не створюють метушні, налаштовують на відпочинок і релаксацію, а що набагато важливіше, ці вихованці чудово підійдуть навіть дуже важкій людині, яка схильна до алергії.

Що стосується догляду, то тут має бути особливий підхід, оскільки за недотримання конкретних норм, риби починають хворіти і помирати. Процедури з догляду полягають у наступному:

 • необхідно постійно чистити акваріум;
 • годувати, застосовуючи для цього один і той самий час.

Ще в комплекті з акваріумом просто варто купити додаткові пристрої:

 • термометр;
 • обігрівач;
 • компресор;
 • фільтр.

Вони всі допомагають підтримувати стан риб у нормі. Витрати з рибами можуть бути чималими, але ефект розслаблення від спостереження за безтурботним пересуванням водних мешканців вартий того.

Найбільш представницькими представниками акваріумних рибок є:

 • африканський волошковий хаплохроміс;
 • блакитний лікар;
 • короп коі;
 • дискус;
 • аравана;
 • золота рибка.

Життєву тривалість у риб рекордно велика і в привабливих умовах може становити від 20 до двадцяти п’яти років.

Птахи

Ці домашні улюбленці вимагають під час вибору великої уваги. Якщо ви хочете завести птаха, то почніть спочатку з маленьких і поширених представників царства пернатих. Найкраще відразу зверніть власний погляд на хвилястих, африканських і папужок — ченців. Ці невеликі птахи потребують лише звичайного годування, чистої води та своєчасного прибирання клітки.

Ще одним із плюсів птахів можна назвати легкість у дресируванні. Їх можна навчити деяких трюків і навіть простеньких фраз. Щоправда, необхідно пам’ятати, що птахів найліпше тримати в клітках, оскільки, випустивши пернатого улюбленця, ви ставите під загрозу меблі, шпалери, книги та дрібні предмети. Ба більше, птах може поранитися у квартирі. Тож якщо і відпускати з клітки, то на великому просторі відкритого типу.

Гризуни

Морські свинки, хом’яки, щури — все це просто ідеальні улюбленці для житлової площі і для дітей. За ними доглядати дуже легко, вони невибагливі в їжі і щоразу активні. Для дітей спілкування з подібним вихованцем допоможе прибрати стрес і виробити почуття відповідальності. У середньому життєва тривалість гризуна становить не більше 5-6 років. Відпускати їх з клітки небажано, роблячи це, ви ставите під небезпеку збереження власних речей.

Якщо ви маєте справу зі щурами, то чудовим варіантом буде їхня стерилізація, таким чином ви убезпечите себе і ваших сусідів від виникнення щурячих гнізд.

Їсти гризуни можуть все, починаючи від продуктів з м’яса, завершуючи зерном. Однак для контролю здоров’я вихованця потрібно давати в їжу якомога більше фруктів і овочів.

Екзотичні тварини

Зараз заводити незвичайних або рідкісних тварин набуло поширення, але перш ніж узяти до себе додому дивовижного улюбленця, перевірте, чи не забороняється домашнє утримання тієї чи іншої тварини у вашій країні. Ще необхідно враховувати той момент, що в неволі такі тварини живуть значно менше, ніж у диких умовах. До того ж пам’ятайте — якщо є наявність дітей, від екзотичних улюбленців потрібно буде відмовитися, оскільки така живність може становити небезпеку в разі некоректного поводження.

Куниця

Активний, грайливий вихованець, який не дасть вам занудьгувати. Життєва тривалість куниці в неволі буде приблизно 10-12 років. Для її утримання обов’язково потрібна простора площа, де тварина змогла б бігати та гратися. Також для куниці варто купити деякі додаткові декорації у вигляді труб, драбинок, деревоподібних тумб і багато чого іншого, такі елементи допоможуть їй тримати себе у формі та відпрацьовувати закладені природою інстинкти. Куниці — хижаки, тому рослинна їжа або корми для собак/кішок їй не підійдуть.

У раціоні тварини більшою мірою має домінувати м’ясо, причому сире.

Готуйтеся до великої порції турбот: ваші меблі, дроти, шпалери будуть погризені. Дуже ймовірно, що дістанеться і домочадцям, тому з подібними тваринами завжди слід бути насторожі.

Лисиця-фенек

Здалеку може здатися схожою на собаку, але головними характерними особливостями є відмітна лисяча мордочка і, що дуже важливо, дуже великі вуха. У своїй більшості лисиця-фенек може досягати розміру невеликого собаки. Харчується здебільшого м’ясом, але для підтримання здоров’я в раціон можна включити сушені абрикоси, сливи, цільнозернові продукти та рибу. В іншому догляд аналогічний догляду за звичайними собаками.

Вигулювати лисичку краще 4 рази на день за тривалості прогулянки 2 години. Це важливо, оскільки вдома такі тварини схильні до ожиріння, а рухливість підтримає їхній організм у формі.

Удави

Стали особливо популярними. Такий вихованець прекрасно підійде людям, які люблять гострі відчуття. Удавів обов’язково слід утримувати в спеціалізованих акваріумах з підтримкою постійної температури навколишнього середовища. Деякі особливо відважні наважуються відпускати змій на вільну прогулянку квартирою. Спочатку таке сусідство зі змією може лякати, але з плином певного часу починаєш розуміти, що в них поступливий і помірний характер.

Позначки:, , , , ,
close