Тиск у собак

Рівень кров’яного або тиску артерій у собак-це своєрідний показник, який вказує на ступінь тиску крові, що напирає на судинні стінки в процесі безперервної подачі крові серцевим м’язом. Будь-господар домашньої тварини зобов’язаний знати, що артеріальний тиск також відзначається подвійним показником, як і у людей.

Перше значення — тиск систолічний, що характеризує потік крові, коли міокард зменшується, друге значення – діастолічний тиск, що вказує на характер процесу розслаблення м’яза серця.

Порушення даних показників говорить про наявність патологічного процесу. Проблеми з тиском у вихованців проживають в будинку дуже часто діагностуються у ветеринарній практиці, ніж може здатися з першого погляду. Крім того, що зміна тиску в артеріях дуже сильно робить гірше стан тварини, з’являється ризик нормальної діяльності організму в загальному.

Зниження або ж раптовий стрибок тиску вгору може характеризуватися втратою зору або ж серйозними порушеннями в роботі всієї системи серця і судин.

Необхідно пам’ятати, які показники тиску артерій є нормальним варіантом, а в яких варіантах при супутньої симптоматиці, слід звертатися до ветеринарного професіонала за допомогою. Постійний контроль за показниками дасть можливість не допустити можливі зміни і ускладнення.

Норма тиску у собаки

Не допустити серйозні порушення в роботі організму дає можливість часте Вимірювання і контроль показників тиску артерій. Нормальними показниками тиску у собак вважаються межі-110/60-145/95. Залежить це від індивідуальних особливостей тварини – життєвого темпу, наявності хронічних хвороб, породної приналежності і віку. Так, показники тиску артерій у собак дрібних порід завжди нижче, ніж у дуже великих представників. Нормальним варіантом вважається і невисокий тиск у здорової великої собаки.

Ознаки дуже високого тиску

Збільшення тиску в артеріях має науковий термін — АГ (артеріальна гіпертензія). Великий тиск відрізняється наступними показниками в стані спокою-150/100. Можливо показники будуть вище. Головними факторами, що провокують АГ, вважаються:

 • захворювання ендокринної системи-синдром Кушинга, цукровий діабет або гіпертеріоз; — недостатність серця, змін структури тканин міокарда;; — запалення канальців і клубочків нирок, недостатність нирок; (ураження кори надниркових залоз);
 • дуже висока маса тіла і розвиток на цьому тлі ожиріння.

Вчасно виявити у власного вихованця артеріальну гіпертензію дає можливість уважне спостереження за поведінкою і загальним станом собаки. Ознаками збільшення тиску артерій вважаються:

 • порушення поведінки-тварина неспокійно поводиться;
 • зміна ходи і порушення координації рухів (нетривка ХОДА спровокована проблемами із зором);
 • крововиливи в білковій оболонці ока;
 • нестандартні руху очних яблук (маятниковий рух);
 • проблеми з актом вдиху і видиху (вихованець складно дихає);
 • зміна частоти пульсу-більше 130 ударів за хвилину для дорослих тварин і більше 230 у маленьких цуценят.

Крім перерахованих вище симптомів, у собаки може з’явитися блювота і зміна апетиту, розвиток отечностей в передніх і задніх кінцівках.

На превеликий жаль, розвиток артеріальної гіпертензії часто відбувається фактично без симптомів і визначати патологічний стан можливо виключно за допомогою спеціалізованих досліджень.

При розвитку артеріальної гіпертензії у собак перш за все уражаються такі органи як серце, органи зору, ренальна система і головний мозок. При дуже високому артеріальному тиску в нирках відбуваються деструктивні зміни-збільшується кількість волокон фіброзного типу в структурних одиницях нирок. В результаті це призводить спочатку до порушень, а потім і до повної втрати можливості нирками фільтрувати урину. Ниркова недостатність розвивається в разі поразки більше 75% органу.

Артеріальна гіпертензія порушує роботу міокарда, провокуючи регулярне збільшення продуктивності. Серцевому м’язі доводиться працювати з чималими зусиллями, що в результаті провокує розвиток потовщень і проблем з трофікою. З’являється ризик розвитку порушень ритму серця.

Високий тиск в артеріях провокує проблеми в роботі самого основного регулюючого органу – головного мозку. Проблеми трофіки конкретних відділів і ділянок головного мозку на тлі набряклих явищ і дрібних крововиливів призводять до безповоротним процесам. У тварини може діагностуватися гідроцефалія.

Артеріальна гіпертензія зачіпає і органи зору. При регулярно дуже високому тиску відбуваються крововиливи в певні відділи очного яблука, часто діагностується відшарування сітківки і розвиток глаукоми, які призводять до часткової або повної сліпоти собаки.

Нечасто при підвищенні тиску артерій страждає певний орган. Регулярне порушення призводить до збоїв в роботі всього організму. При цьому причини, що спровокували розвиток АГ, не маю великого значення. А ось тривалість і сила зміни тиску в артеріях – важливі для постановки діагнозу і розробки тактики лікування.

Дуже високий артеріальний тиск, діагностоване у домашнього вихованця, ліквідують за допомогою нестандартних медикаментозних засобів, що володіють судинорозширювальну дію. Також використовуються діуретики і препарати, що зменшують тиск.

Призначенням займається тільки професійний ветеринар, ретельно вивчив дані аналізів і індивідуальних особливостей тварини.

Ознаки низького тиску

Артеріальна гіпотензія або ж знижений артеріальний тиск, зустрічається дуже рідко, ніж дуже висока. Зниженим тиск вважається при показниках 100/50. Причин розвитку гіпотензії кілька:

  — внутрішні або ж зовнішні;

 • вихід після наркозу;
 • недостатність міокарда;
 • стан шоку, що з’явилося в результаті дегідратації( зневоднення), реакції алергічного типу, на тлі сильного опіку або механічної травми;
 • надмірні активні фізнагрузкі.

Запідозрити у власної собаки зниження показників тиску артерій, можна за такими ознаками:

 • сильна слабкість-відмова собаки від активних ігор, стрибків і бігу;
 • зниження частоти пульсу-менше 100 ударів за хвилину у цуценят і 60 дорослих собак;
 • збільшення пульсу (зустрічається нечасто);
 • поява проблем з диханням (задишка).

Грудні і тазові кінцівки в області подушечок лап у собак з розвивається артеріальною гіпотензією, в основному, холодні на дотик. Регулярне падіння тиску артерій призводить до серйозних патологічних процесів у всьому організмі:

 • порушення трофіки в тканинах в результаті порушеного кровообігу (кисневе голодування тканин);
 • проблеми в кровообігу головного мозку (зміни тиску і звуження просвіту артерій призводить до інсультів);
 • коматозні і непритомні стани;
 • порушення ритму серця, ішемічна хвороба, передінфарктні стани;
 • проблеми у самок в період виношування цуценят.

Поліпшити показники тиску артерій у собаки з артеріальною гіпотензією можливо виключно в умовах ветеринарної клініки або ж за рекомендацією фахівця. Для плавного збільшення тиску потрібно призначення медичних препаратів, що володіють стимулюючою дією на міокард, також рекомендується проведення протишокової терапії та переливання крові.

Як поміряти тиск собаці

для того щоб контролювати показники тиску артерій рекомендується відвідувати ветлікаря. Але не завжди подібна можливість є. Крім цього, відвідування ветеринарної клініки для тварини свого роду стрес.

для того щоб не піддавати власного улюбленця додатковим станам стресу, рекомендується навчитися поміряти показники тиску артерій в побутових умовах. Поміряти показники тиску в артеріях можна декількома варіантами:

 • Застосовуючи спеціалізований ветеринарний тонометр, манжета якого, накладається в область кореня хвоста або скакального суглоба собаки. Дослідження дає можливість реєструвати коливання пульсу. Купувати спеціалізований ветеринарний прилад не завжди краще, в зв’язку з великими цінами.
 • Застосування тонометра автоматизованого, який призначений для вимірювання тиску у людей. Важливо щоб в складі апарату обов’язково була манжета для неповнолітніх дітей. Манжету закріплюють в області кореня хвоста, скакального суглоба або передпліччя. Запускають апарат і вичікують результати показань. Найкраще проводити вимірювання не менше 3 разів поспіль, вважаючи останні отримані результати найбільш вірними. Важливо, щоб під час вимірювальних робіт показників тиску артерій вихованець був в спокійному стані. Відразу ж після приходу додому або активних ігор показники завжди будуть зашкалювати.

Тваринам, регулярно страждають від зміни тиску і отримують відповідну терапію, найкраще проводити вимірювання тиску по годинах, записування показання в зошит. На плановому огляді у ветеринара можна пред’явити дані змін.

Перша допомога при проблемах з тиском у собаки

Вік собаки, порода і наявність супутніх хвороб постійного плану, а ще тяжкість перебігу артеріального гіпер — або гіпотензії мають ключове значення при призначенні терапії. В основному, у собак діагностують дуже високий артеріальний тиск.

У якості першої допомоги можна дати вихованцеві беназеприл або амлодипін. Але слід бути дуже акуратним і переконатися, що собака не має нестандартного імунної відповіді на дані ліки.

Прекрасним виходом із ситуації буде звернення до ветеринарної клініки за допомогою. Якщо тварина неспокійно поводиться при збільшенні тиску, важливо сильно постаратися заспокоїти його. Якщо навіть високий тиск самостійно прийшло в норму, без уваги залишати подібна зміна не варто. У собак артеріальна гіпертензія-ознака значних внутрішніх порушень, тому без повноцінної діагностики навряд чи можна обійтися.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close