Породи котів з очима різного кольору та особливості їхнього здоров’я

Породи котів з очима різного кольору та особливості їхнього здоровя - Ветеринар

Кішки з перевагою білого кольору в забарвленні шерсті — досягнення селекціонерів. Існування в природі білих котів — явище дуже рідкісне. Власне у подібних тварин дуже часто можна зустріти гетерохромію.

Породи котів з очима різного кольору та особливості їхнього здоровя - Ветеринар

Це риса організму, за якої райдужна оболонка очей має різний відтінок. Вона не вважається хворобою, а виступає як якесь генетичне відхилення, що не створює проблем у розвитку і діяльності організму.

Особливості

Колір шерсті та очей на генному рівні визначає пігмент меланін. Різні очі трапляються у кішок не тільки білого забарвлення. Причиною цього можуть бути різновиди гетерохромії.

 • Вроджена. Колір очей завжди однаковий і передається у спадок потомству.
 • Набута. Райдужна оболонка змінила відтінок після отриманої травми, зокрема й психологічної, або довгого консервативного лікування.
 • Неповна. При ній очі не рівномірно забарвлені в різноманітні кольори, а лише деякі ділянки.
 • Повна. Пігмент рівномірно розподілений по оболонці ока, при цьому один буде обов’язково блакитного кольору, а другий може мати зелений, бурштиново-жовтий або карий відтінок.

Різнокольорові веселі оболонки ніяк не впливають на зір тварини. На поведінці це теж не позначається. Однак помічено, що білошерсті кішки з гетерохромією більшою мірою схильні до відхилень у розвитку, пов’язаних зі слухом.

Породи

Основоположними різновидами кішок, представники яких з’являються на світ з очима різних відтінків, заслужено є:

 • турецька ангора;
 • као мані;
 • турецький ван.

Турецька ангора

Власну назву порода отримала завдяки візантійському місту Ангора, що є її батьківщиною. У країни Європи ці кішки потрапили в шістнадцятому столітті. Є думка, що конкретно її представники найбільш схильні до гетерохромії. Кішки ангорської породи здебільшого мають білу шерсть, рідше — мармурового відтінку або кремову. Але можна зустріти особин чорного, рудого або навіть блакитного забарвлення.

Це витончена тварина усереднених розмірів, вагою близько чотирьох кілограмів. Має довгі прямостоячі вуха. Шерстний покрив практично без підшерстя, водночас ніжний, м’який і пухнастий. Недоліком породи вважається схильність до втрати слуху.

Кішка відрізняється спокійним і поступливим характером, дуже добре ладнає з іншими домашніми тваринами, вкрай прив’язана до власника.

Као мані

Порода родом з Таїланду і була виведена для представників сім’ї короля. Навіть зараз не будь-хто зможе дозволити собі придбати таке кошеня через його більшу вартість. Назва в перекладі означає “алмазне око” або “біла перлина”. Вважали, що білий кіт із різними очима привертає в житло щастя, достаток і удачу. Тому до као мані і в нинішньому світі ставляться з трепетом і обожнюванням.

Тварини несуттєвого розміру, мають коротку шовковисту шерстку. Злегка подовжена мордочка, в комбінуванні з рожевим носом, роблять кішку кумедною і милою. Деякі кошенята као мані з’являються на світ з кольоровими плямами, проте в міру дорослішання особини, відмітини повністю зникають. Кішки цієї породи доброзичливі та товариські, вимагають постійної уваги господаря і бояться самотності.

Турецький ван

Названа порода на честь регіону Туреччини, в якому її було створено. Особи цієї породи мають дуже великі розміри. Шерсть не дуже довга, але м’яка та гарна на дотик. Забарвлення можуть мати не тільки біле, трапляються тварини дуже різних кольорів: черепахові, з рудими, чорними, сірими відмітинами.

Ці кішки дуже грайливі та рухливі, у них добре розвинений мисливський інстинкт. Турецький ван вирізняється цікавістю і товариськістю, водночас господарем вважає лише одну людину. Всупереч відомій думці, що коти не люблять купатися, представники цієї породи виконують це з радістю.

Також прекрасно піддаються дресируванню і швидко освоюють звичайні команди.

Існують породи кішок, для яких гетерохромія не вважається закономірністю, а трапляється радше як виняток. Тварини народжуються альбіносами, а різноманітний колір райдужних очних оболонок виступає вторинною ознакою генетичного відхилення. Дуже і дуже рідко гетерохромія трапляється у подібних порід:

 • короткошерсті британські;
 • шотландські скоттіші або хайленди;
 • орієнтали;
 • перські кішки;
 • мейн-куни;
 • канадські сфінкси;
 • девон-рекси;
 • корніш-рекси.

Не має значення, як називається порода вашого домашнього улюбленця, різнокольорові очі додадуть йому особливого шарму і дивовижної краси.

Правила утримання

Дуже часто кішки з гетерохромією не вимагають спеціального догляду або особливих умов утримання. Їх, як і кішок будь-якої іншої породи, з самого раннього дитинства привчають до режиму і порядку. Приймання їжі, відпочинок і активні ігри мають відбуватися у встановлений час. Кошеня звикає до встановленого ритму життя, що допомагає взаємному комфортабельному дозвіллю.

Значним фактором вважається привчання тварини до туалету. Кошенята вчаться цього у матері, спостерігаючи і наслідуючи її дії. Якщо ж ви придбали зовсім крихітного пухнастика, тоді потрібно буде самому потурбуватися про його хороші звички. У лоток з наповненням вихованця потрібно садити відразу ж після годування. Породисті кошенята дуже кмітливі й охайні, тому швидко звикають справляти нужду у встановленому місці.

Важливо, щоб лоток знаходився в доступному і надійному місці.

Кошенята від природи активні та грайливі, але не обов’язково є час на розваги з ними. Результатами самостійних котячих ігор можуть стати розірвані штори, подранені шпалери або меблі. Щоб цього не сталося, потрібно привчити тварину до правильних ігор. Для початку, необхідно придбати або самостійно спорудити для вихованця кігтеточку. З безлічі іграшок у зоомагазині, ви напевно виберете щось корисне і привабливе для власного котика.

Незважаючи на вроджену охайність і охайність, кішку коли-небудь доведеться купати. Особливо ця процедура буде актуальна для тварин з білим і довгим шерстним покривом. Привчати кошеня до водних процедур потрібно з раннього дитинства, тоді процес звикання пройде швидко і безболісно. Вода має бути оптимальної температури — близько 30 градусів, як засіб для мийних робіт дозволяється використовувати виключно спеціалізований шампунь. Для довгошерстих порід найкраще застосовувати кондиціонер — з метою усунення сплутування та електризації шерсті.

Кішка, перебуваючи в обмеженій обстановці проживання, потребує правильного і збалансованого харчування, яке ви зобов’язані їй забезпечити. Надзвичайно зручно годувати тварину готовим сухим або вологим кормом. Для грамотного вибору досить проконсультуватися з ветеринаром і ретельно прочитати інструкцію на упаковці. Невід’ємною умовою вважається дотримання рекомендованого дозування корму. Якщо ж ви вважаєте, що ваш кіт удостоюється виключно свіжих і натуральних продуктів, то підготуйтеся змінити його меню такими продуктами, як:

 • риба;
 • м’ясо;
 • кисломолочні продукти;
 • злаки;
 • овочі.

Створюючи раціон улюбленця, потрібно брати до уваги породу, вік, стать тварини, загальний стан організму і навіть пору року та температуру їжі. Для комфортабельного утримання кішок вдома необхідно брати до уваги їхні тілесні особливості. Якщо ви не запланували племінне розведення тварин, то для зручності і свого спокою, їх рекомендується стерилізувати. Ця проста хірургічна процедура проводиться у ветеринарній клініці.

Стерилізація сприятливо впливає на характер і поведінку кішки і навіть сприяє профілактиці деяких хвороб.

Здоров’я кішок

Самопочуття вихованця сильно залежить від його стану організму та імунітету. Білі кішки з кольоровими очима практично не відрізняються від представників інших порід. Але все ж таки, існує статистика, що третя частина кішок з гетерохромією — глухі. Доведено лабораторними дослідженнями, що глухота розвивається через домінацію “білого” гена, викликаючи відхилення генетичного коду.

Слух може бути відсутнім повністю або частково знизитися, вразивши при цьому одне або обидва вуха. Завдяки цьому, у тварини загострюються інші відчуття — зір та нюх. Загалом коти з різноманітним кольором очей — спокійні та ласкаві істоти зі стійким імунітетом. Необхідно ретельно стежити за забарвленням райдужних оболонок кішки: якщо блакитне око набуло відтінку червоного кольору, це свідчить про гематому або судину, що лопнула. Порушення вироблення організмом гормону меланіну може призвести до розвитку меланоми або пухлини.

Будь-які нові утворення потрібно швидко і професійно досліджувати та лікувати.

Здорові кішки активні та охайні. Якщо тварина виглядає млявою і неохайною — це може бути ознакою захворювання нирок або сечостатевої системи. Діагноз найімовірніше поставить тільки фахівець, самолікування може лише погіршити проблему. Кішки з гетерохромією більш схильні до онкологічних захворювань, ніж їхні родичі з однаковим кольором очей. У них частіше за інших розвивається лейкемія. Завдяки цьому необхідно лімітувати перебування тварини на сонці. Помічено, що особини чисто-білого забарвлення мають меншу життєву тривалість, ніж коти іншої масті.

Певні породи білих кішок патологічно бояться самотності. Це не може не відобразитися на здоров’ї тварини. У неї зникає апетит, кіт стає полохливим і замкнутим. Якщо немає можливості весь час перебувати поруч, то слід подумати про покупку ще одного котика, це допоможе впоратися з ситуацією. Щоб забезпечити власному улюбленцю здорове, щасливе і тривале життя, потрібно постійно проводити ветеринарний огляд, планову вакцинацію і ретельно стежити за його поведінкою. За дотримання таких нескладних умов привабливий білий котик з кольоровими очима значний час Вас тішитиме власною присутністю, приносячи в дім удачу і добробут.

Позначки:, , , , , , , , ,
close