Остеомієліт у кішок

Серйозне захворювання, що провокує великі зміни в організмі має запальну природу і зачіпає кістковий мозок, називається остеомієлітом. У ветеринарній медицині є кілька варіантів запалень кісткового мозку-асептичні і з’являються на тлі інфекційної природи.

Найнебезпечнішими є інфекційні остеомієліти, що класифікуються зі свого боку все залежить від виду патогенної мікрофлори. Існує інфекційний остеомієліт гнійного, актино-мікозного характеру, туберкульозного та інших. Дуже часто у домашніх кішок діагностують гнійний тип запалення структур кісткового мозку.

Різновиди гнійного виду розрізняють на підставі виду збудника і шляхи зараження. Так, гнійне запалення структур кісткового мозку може з’явитися гематогенним шляхом (через заражену кров патогенна мікрофлора потрапляє в окістя і далі в кістковий мозок), і раневим, якщо наприклад структури кісткового мозку були пошкоджені в результаті травми механічного характеру.

Клінічні ознаки та діагностика захворювання

Остеомієліт у кішок в переважній безлічі випадків розвивається при проникненні гнійної мікрофлори – золотистого стафілокока, гноєтворних коків, кишкової палички. Базовими причинами появи процесів запалення в структурах кісткового мозку є травми механічного характеру.

Основне, що зобов’язаний знати володар кішки – не потрібно випускати з виду навіть найменші травми, оскільки вони можуть виявитися причиною розвитку більш значних патологій. Процес запалення в кістковому мозку нижньої щелепи розвивається на тлі невчасно вилікуваного гінгівіту і запалень ясен.

Основою розвитку остеомієліту у кішок може стати погано обрана антибіотикотерапія (якщо в організмі після лікування залишилися патогенні мікроорганізми, можливе проникнення їх в різні структури організму і подальше запалення).

Є кілька факторів, що побічно впливають на розвиток патології. Серед них розрізняють:

  ;

 • захворювання гепаторенальной системи;
 • патології ендокринною системою (цукровий діабет); (старість);
 • захворювання судинно-серцевої системи;
 • зміни в стані імунної системи; і доброякісні пухлини.

Остеомієліт відрізняється розвитком патологічного процесу на поверхневих тканинних структурах дуже швидко. Повалені тканини набрякають, стають гіперемійованими, розм’якшуються і піднімаються над окістям.

Специфічна особливість-утворення нестандартних ділянок некрозу в кортикальному шарі кістки. Дані секвестри не мають нормального харчування і в результаті починають відмирати.

Ознаками остеомієліту у кішок вважаються:

 • зменшення активності вихованця, відмова від прийому їжі і різке зменшення маси тіла (тварина перестає переміщатися, вважаючи за краще більше лежати, піднімаючись виключно для втамування спраги);
 • постійна млявість і збільшення показників температури тіла;
 • відчуття болю в області ураженої частини і вилизування уражених ділянок;
 • збільшення не тільки загальної, але і місцевої температури в області поразки;
 • розвиток кульгавості при спробах виконувати пересування.

Особливості лікування

Необхідно не забувати, що повністю вилікувати патологію у домашніх кішок можна виключно в разі, якщо ветеринар великої кваліфікації. При запущених формах захворювання можливо знадобитися проводити операцію з подальшим видаленням уражених тканин і протезуванням.

Курс терапії вихованця, який захворів на остеомієліт, в себе включає періостеотомію, призначення протимікробних препаратів великого спектру дії, а ще знеболюючих тутешніх препаратів (новокаїнові блокади). Крім цього, лікування в себе включає постійні рентгенологічні дослідження, що дозволяють бачити процес регенерації пошкоджених тканин в динаміці.

В результаті проведення своєчасного втручання, доктор вводить в порожнину спеціалізовані препарати, що дозволяють продезінфікувати її. Вводяться лініменти, що витягають гній.

У конкретних випадках, якщо провести лікування не можливо, уражену лапу ампутують і роблять протезування.

Ключова умова, якого домагаються ветеринари при діагностованому остеомієліті у кішки – повне видалення запалення. Володар тварини повинен обов’язково дотримуватися всіх порад лікаря який вас лікує, що дасть можливість прискорити процес відновлення.

Профілактика розвитку хвороб

Не допустити патологічний процес, що розвивається в кістковому мозку у домашніх чотириногих дуже складно. Але виконуючи ряд деяких правил, володар зможе зменшити небезпеки розвитку захворювання.

для того щоб попередити розвиток остеомієліту у вихованця, слід уникати травм тварини, обмежуючи вільний вигул на потенційно небезпечних територіях. При знаходженні відкритої травми, не можна нехтувати відвідувань до ветеринара.

Оперативне визначення патологічного процесу дозволяє швидко лікувати тварину.

Визначальний параметр-планова вакцинація кішки згідно з календарем щеплень. Потрібно віполнять раціон харчування, вчасно лікувати різні захворювання викликані бактеріальної і грибкової мікрофлорою, а ще вірусами.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close