Кішка трясе головою

Здорова домашня кішка може чесати вуха по парі раз в день, однак якщо при цьому тварина починає трясти головою, то це безпосередньо вказує на розвиток патологічних станів у вихованця. Помітивши, що кішка трясе головою, Уважний володар повинен обов’язково звернутися за допомогою до ветлікаря.

Тремор голови у кішок може бути пов’язаний з бажанням застрибнути на велику висоту, статевим збудженням, захворюваннями неврологічного характеру, ураженням вестибулярного апарату або ж недугами, що вражають вуха.

Розібратися в причинах допоможе професійний лікар, який зможе призначити правильне лікування, що в результаті вбереже вихованця від значних складнощів.

Причина

Помітивши що кішка трясе головою, потрібно перш за все оглянути вушної прохід на предмет наявності паразитів у вусі. Мимовільні посмикування головою-одна з ознак отодектоза (вушного кліща). У певних джерелах захворювання значиться як вушна короста.

Спровокований недуга мікроорганізмом-кліщем, що заселяє вушної каналу. Паразит харчується лімфою, кров’ю і частинками сосочкового шару дерми у вухах у тварини. Життєдіяльність вушного кліща призводить до того, що кішка часто чеше вуха і трясе головою.

У частоті випадків даного паразитарного захворювання схильні вихованці з низькою імунним захистом (невеликі кошенята, літні тварини, кішки з хронічними захворюваннями). Найбільша активність вушного кліща відзначається в період з весни по літо.

Супроводжується захворювання наступної симптоматикою:

 • дуже високе хвилювання тварини;
 • постійний свербіж у вухах;
 • ділянки випав вовняного покриву на вушній раковині;
 • поява кірочок на мочках вушних раковин;
 • виділення з вушного каналу темного кольору з поганим запахом.

Відчуваючи сильний дискомфорт від укусів кліща, кішка свербить і трясе головою. В результаті сильних расчесов дуже часто до отодектозу прикріплюється бактеріальна хвороба. Вихованець втрачає апетит, стає дратівливим і навіть агресивним.

При бактеріальному обсіменінні відзначається збільшення показників температури тіла, пригнічений стан і виділення з вушного каналу ексудату з поганим запахом темного кольору.

Якщо кішка трясе головою, основою може послужити отит, що розвивається в середньому вусі. Це процес запального характеру, що з’являється на тлі інфекційних уражень вуха або ж в результаті переохолоджень.

Захворювання завжди супроводжується сильними відчуттями болю в області вуха, а ще вірогідна поява гнійного ексудату. Тварина стає неспокійним, регулярно трясе головою, посмикує мочками вух.

При відсутності своєчасного діагностування та лікування, можливий розвиток небезпечних складнощів, серед яких перші місця займають повна глухота і запалення оболонок головного мозку. Лікування отиту обов’язково в себе включає курс антибіотикотерапії у вигляді ін’єкцій.

Захворювання неврологічного характеру також як правило служать основою того, що тварина чеше частини тіла і трясе головою. Головними факторами, що провокують тремор голови у кішки вважаються:

  ; ;

 • черепно-мозкові травми.

Запалення оболонок головного мозку і крововиливи в ньому частіше діагностуються у старих тварин. Крім того, що тварина посилено трясе головою, у нього зустрічається ряд інших симптомів. Так, кішка у якої стався інсульт, починає дивно ходити, хода стає невпевненою і хиткою.

При запаленнях оболонок головного мозку зустрічається неправильна поведінка. Зіниці тварини не реагують на світловий подразник, залишаючись регулярно в розширеному стані. Кішка може виконувати рухи по колу по колу, а лапи при цьому помітно плутаються. Захворіла тварина може не відзначати перешкод, впираючись на поверхню стін або ж двері.

Гематома у вусі, частіше з’являється в результаті механічних травм при впливі патологічних факторів на слизову оболонку. Травма, отримана тваринам призводить до накопичення крові в просвіті між хрящовими тканинними структурами і шкірою. Вихованець стає неспокійним, трясе головою, намагається почухати вухо. При відсутності раннього лікування можливо деформування вушної раковини.

Сірчана пробка, некроз тканин або ж нові утворення, наступна причина виникнення хвилювання тварини, а ще призводить до того, що кішка трясе головою. Дуже часто некроз тканин з’являється як вторинне захворювання прі нелікованих гематома або ж отитах вуха.

Розвиток некрозу вушної раковини відрізняється відчуттями болю, поява гнильного запаху з вушної раковини, потемніння хряща. Лікування патології полягає у втручанні хірургічним шляхом, в процесі якого забирається ділянку який вражений. У більшості випадків кішці проводять ампутацію вушної раковини.

Діагностика

Встановити точну причину, чому у кішки сверблять вуха і вона трясе головою, зможе тільки професійний ветлікар на підставі лабораторних і клінічних досліджень. Надзвичайно важливо при перших проявах нездоров’я вихованця, звернутися до ветеринарної клініки.

Дуже часто у кішок діагностують отит, викликаний бактеріальної або ж грибкової мікрофлорою. Для постановки точного діагнозу використовують такі дослідження:

 • загальний аналіз крові;
 • клінічний огляд;
 • зішкріб з ураженої ділянки;
 • біопсія;
 • мікроскопічне дослідження взятих мазків.

При підозрі на захворювання вушним кліщем, тварині обов’язково проводять аналіз взятого з вуха вмісту. Необхідно уважно дивитися на те, що при отодектозе, що супроводжується бактеріальним або ж грибковим отитом, Діагностика ускладнюється, так як живі особини кліща гинуть при запальних явищах вухах через кислого середовища.

Особливості лікування

Залежно від причини, що спровокувала появу тремору голови у кішки, лікування відрізняється. Лише після отримання результатів аналізів, призначається відповідна терапія. Так, якщо кішка трясе головою і завжди чеше вуха, а основою вважається вушний кліщ, лікування буде направлено на видалення основної причини.

Для знищення кліща дуже часто використовують такі препарати з протиакарицидну дію як:

Курс лікування залежить від ступеня ураження вушних кліщем, але як правило усереднено може становити від 4 до 7 днів. Крім головного лікування, використовується симптоматична терапія, спрямована на видалення свербежу і запалення в вушному каналі, викликані життєдіяльністю кліща.

Якщо ж основою виникнення рассчесиваній вух у кішки став отомікоз або ж бактеріальна хвороба, лікування спрямоване на видалення патогенної мікрофлори. Для лікування використовують антибіотики великого спектру дії, а ще ліки для зовнішнього використання.

Спеціалізовані протигрибкові і антибактеріальні краплі потрібно наносити в область зовнішнього слухового проходу, заздалегідь чистого від бруду, кірочок і сірки.

Якщо наприклад основою виникнення відмінних симптомів-свербіння і дискомфорту в області зовнішнього слухового проходу став абсцес, новоутворення або ж некроз тканин, потрібно застосування комплексного лікування, що включає в себе консервативні і хірургічні методики. Майстер професіонал січуть уражені тканини вуха, призначаючи відповідне лікування і правильний післяопераційний догляд.

Важливу роль в профілактиці і лікуванні хвороб вуха грає збільшення імунного стану. Доведено, що бактеріальні ураження вушної раковини, а ще паразитарні інвазії пов’язані пов’язані з низьким імунітетом вихованця.

Для підтримування захисних сил організму потрібно забезпечити тварина збалансованим раціоном, вітамінними добавками, а ще пройти профілактичний курс імуностимуляторами, які зміцнюють організм.

Потрібно пам’ятати і про постійні процедурах гігієнічного плану – вчасно чистити зовнішній слуховий прохід, оглядати вухо тварини на предмет пошкоджень, чужих тіл або ж виділень.

При появі відмінних ознак захворювання, не відкладайте візит до ветлікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close