Кішка погано почувається після щеплення

Вакцинація кішок-невід’ємна частина в профілактиці небезпечних інфекційних хвороб. Щеплення не дає повного захисту від захворювань, але зменшує небезпеки їх розвитку. Іноді, можливий розвиток складнощів на тлі вакцинації.

Якщо кішка не добре себе почуває після щеплення, володар повинен ретельно подивитися за розвитком симптомів. У разі складнощів, необхідно звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала.

Механізм формування імунітету у кішки

Важливе завдання вакцини-активізувати іммуннітет Тварини для подальшого розпізнавання і боротьби з вірусами, патогенними бактеріями і іншими інфекційними агентами. При введенні сироватки, імунітет тварини дає відповідь у вигляді вироблення нестандартних антитіл. Паралельно сформіровивается клітинна пам’ять.

При попаданні в організм кішки патогена, відбувається активація імунної системи. Клітини пам’яті реагують вчасно, знаючи, як правильно і успішно боротися з вірусною або бактеріальною інфекцією. У кошенят після народження рухається материнський імунітет, що передався поряд з молозивом матері-кішки. В організмі тварини імунні клітини материнського організму рухаються в середньому до 3-4 місяців. Потім, імунна система починає продукувати свої клітини для захисту організму.

Проведення вакцинації-серйозний крок у захисті вихованця від небезпечних хвороб. Щеплення потрібні для всіх тварин.

Думка деяких господарів, що кішка, яка проживає виключно в побутових умовах без доступу на вулицю, не здатна підхопити інфекцію небезпечним захворюванням, неправильно. Вакцинувати подібних вихованців також важливо, як і тих, що мають безкоштовний доступ на вулицю. Патогени можуть бути занесені самим господарів на взуття або верхньому одязі в будинок. Переносником небезпечних інфекцій як правило служать гості і сусіди, що контактують з кішкою. Критичне захворювання-сказ, просто вражає кішку при поїданні щурів і мишей, що з’явилися в будинку.

Сучасні вакцини відзначають за типами:

  • Живі або модифіковані – складаються з ослаблених живих мікроорганізмів або генетично модифікованих. Склад живих вакцин не дає можливість викликати захворювання. При цьому патогени мають можливість плодитися. Кішкам з імунодефіцитом, такі вакцини протипоказані.
  • Неживі або інактивовані вакцини-роблять за допомогою генетично змінених або оригінальних бактерій, убитих різними варіантами. Вони не дають такого потужного захисту, як живі вакцини. Для збільшення імунної відповіді, у власному складі неживі вакцини містять своєрідний ад’ювант.

Є ще один тип вакцин – рекомбінантні. Ряд препаратів цієї групи, містить окремі деталі патогенних штамів, безпечні для організму кішки.

Дії власника якщо кішка після щеплення не добре себе почуває

Кішки добре переносять вакцинацію, тим більше при правильно організованому догляді. Для комфортабельного протікання післяпривівочного періоду, ветеринари пропонують протягом 10 днів дотримуватися карантинних правил. Не рекомендується допускати вигулу кішки на вулиці і контакту з родичами. Необхідно також спробувати вберегти на цей період тварина від стресу і переохолоджень. Харчування не повинно змінюватися.

Важливо, щоб кішка мала доступ до чистої питної води. Якщо кішка відноситься до вуличних, необхідно вибирати для тварини тепле і чисте приміщення – передбанник, вольєр або сарай. Кішка після вакцинації може відчувати себе погано. До ускладнень відносять:

  • Слабкість-часто відзначається у всіх тварин і проходить стан протягом 12-24 годин після дії.
  • Немає апетиту. Поганого відчуває себе тварина може відмовитися від декількох прийомів їжі. Це вважається нормою. Якщо ж кішка не їсть більше 24 годин – необхідно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.
  • Збільшення показників температури тіла. Погане самопочуття у кішки після щеплення зустрічається в нормі перших 12 годин. Можливе збільшення температури. У разі дуже тривалої гіпертермії, потрібно зв’язатися з ветеринарним фахівцем.
  • Виникнення шишки в місці введення вакцини. Маленька припухлість і ущільнення в місці ін’єкції не повинно викликати у власника хвилювання. У нормі маленьке ущільнення самостійно розсмоктується через 3-4 дні. Щільна, червона і гаряча на дотик шишка – ознака ускладнення і вимагає консультації ветлікаря.

Іноді, у кішки може розвинутися алергія на компоненти препаратів, що вводяться. Реакція з’являється протягом 20-30 хвилин після вакцинації. Фахівці у ветеринарній клініці наполегливо рекомендують перші 30 хвилин побути в клініці під наглядом лікарів. Якщо знадобиться, ветеринар зможе надати кішці належну допомогу.

Перед проведенням вакцинації, ветлікар обов’язково збирає анамнез і призначає обстеження.

Щеплення не роблять кішкам з серйозними хронічними захворюваннями, при гострій формі інфекційного захворювання, ослабленні і виснаженні організму. Не рекомендується також проводити вакцинацію кішкам під час вагітності та лактації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close