Кішка кульгає

Кішки надзвичайно рухаються тварини і завдяки цьому, вони можуть легко отримати травму, що може привести до кульгавості. Якщо кішка кульгає на передню або ж тильну лапу, потрібно ретельно оглянути кінцівку на предмет пошкоджень. Основою кульгавості у тварини може бути перелом, хронічне захворювання кісткових структур, забій або ж поранення.

Правильний діагноз зможе встановити тільки ветеринар на підставі клінічного огляду і додаткових досліджень. Раннє лікування виник патологічного стану забезпечити швидке одужання.

В іншому ж випадку високий ризик погіршення стану вихованця, а лікування складнощів значно складніше і затратнее, ніж терапія на перших стадіях прояву недуги.

Причини кульгавості кота

Причин виникнення кульгавості у кішки багато і визначити точний діагноз допоможе тільки фахівець. Найпопулярнішою основою виникнення раптової кульгавості у кішки вважається травма.

Порушення в пересуваннях задньої або передньої кінцівки з’являються не тільки при значних травмах – переломах або вивихах, а й при невеликих порізах, скалках, розтягненнях зв’язок або ударах.

Іншими причинами вважаються:

  1. Остеохондроз . Захворювання, характерне для літніх тварин, що розвивається при защемленні відростків спинного мозку міжхребцевими дисками. Залежно від того, який відділ хребта піддався патологічного процесу, тварина буде кульгати. Так, якщо защемлення сталося в відділі шиї – кішка кульгає на передню лапу. Якщо ж защемлення в крижовому відділі-тварина буде кульгати на задні кінцівки, на одні або обидві відразу. Захворювання вважається хронічним і лікувати його абсолютно не можливо. Терапія вважається підтримуючої, спрямованої на нормалізацію стану тварини і усунення дискомфортних почуттів. і артроз . Захворювання, частіше діагностуються у літніх тварин в результаті процесів запалення суглобової сумки. Наприклад якщо кішка кульгає на тильну лапу, основою може бути власне запалення. При цьому кульгавість не з’являється несподівано, а збільшується потроху. Необхідно виділити, що захворювання можуть зачіпати як задні, так і передні кінцівки вихованця. Терапія артриту підтримує плану, так як повного лікування від патології не існує. . Захворювання, що відрізняється руйнуванням кісткових структур в результаті гнійного процесу запалення. При розвивається остеомієліті кішка кульгає на передні або ж задні кінцівки. Дуже часто патологічний процес в кісткових структурах відзначається у кішок у віці до 2 років у подібних порід як перси. Думка вчених зводитися до того, що причини виникнення захворювання пов’язані пов’язані з генетичною спадковістю.
  2. Кульгавість після уколу . Якщо кішка після уколу кульгає на лапу, причина може критися в невірно виконаної ін’єкції. Причина кульгавості-пошкодження нервового завершення. Як правильно кульгавість після ін’єкції проходить через 2-3 дні, однак якщо тварина продовжує кульгати на лапу довше 7 днів, слід звернутися до ветлікаря. Крім пошкодження нерва, ін’єкція провокує поріз м’язових волокон. Подібне явище зустрічається після уколу але-шпи. Проходить парез м’язів через 2-3 тижні, але іноді стан тварина не стає краще і звернення в клініку буде корисним. . У більшості випадків кульгавість у кішки може викликати хворобу. Такі мікроорганізми як мікоплазмоз і хламідіоз як правило провокують запальні процеси в найрізноманітніших органах, в тому числі і в суглобових сумках. Патологічний процес запального характеру в суглобах ставати основою виникнення дискомфорту і кульгавості у вихованця.
  3. Травми хребта або черепно-мозкові травми. При защемленні закінчень нервів хребта після травми, у кішки спостерігається багато симптомів, а в більшості випадків ознаки защемлення ледь видно. При защемленні нервових корінців відділу попереку, у кішки відзначається кульгавість в задніх кінцівках, защемлення хребців шиї, провокує кульгавість передніх лап. Черепно-мозкові травми в більшості випадків також з’являються хиткою або невпевненою ходою, а ще при порушеннях роботи центру відповідає за іннервацію кінцівок, з’являється виражена кульгавість у кішки.
  4. Злоякісні нові утворення . Одна з найбільш серйозних причин кульгавості у кішок – хондросаркома (рак кісток). Злоякісне новоутворення протікає фактично без симптомів, але на останніх стадіях виникає сильний дискомфорт, біль і кульгавість в передніх або ж задніх кінцівках в результаті метастазування пухлини.
  5. Нестача поживних речовин . При гострій нестачі потрібних мікроелементів, особливо кальцію, у вихованця можуть розвиватися процеси дегенеративного характеру в кісткових структурах і хрящової тканини. Особливо часто зустрічається недолік мікроелементів у кішок в період виношування кошенят і лактації.

Лікування

Залежно від причин, що вплинули на те, що вихованець почав кульгати, ветеринарний фахівець призначає відповідне лікування. Якщо причина кульгавості ховається в інфікуванні, лікування спрямоване на видалення вогнища патологічного процесу.

При захворюваннях, викликаних патогенною мікрофлорою, призначається курс антибіотиків, протизапальні медикаментозні препарати і комплекси вітамінів.

Проблеми з кістковими структурами у кішок, також піддаються лікуванню за допомогою протизапальних нестероїдних засобів. Залежно від індивідуальних особливостей організму, визначається дозування препаратів і тривалість терапії. Також показані кішкам при артритах і артрозах кортикостероїдні засоби, що вводяться ін’єкційно.

Що стосується остеомієліту у молодих тварин, то він в переважній більшості клінічних випадків проходить самостійно в міру дорослішання тварини, а ось остеохондроз переходить в затяжну стадію і повного лікування від нього не існує.

Для усунення відчуттів болю у тварини призначається підтримуюча симптоматична терапія з протизапальними медикаментозними засобами і знеболюючими ліками.

Кульгавість в результаті травми лікуватися в залежності від ступеня пошкодження. При невеликих ударах і вивихах, потрібно накладення міцної фіксуючої пов’язки. Серйозні переломи кінцівки вимагають своєчасного втручання з подальшим накладенням гіпсу на уражену лапу.

Якщо кішка кульгає після уколу в м’яз, то в частоті випадків особливого лікування не буде потрібно і кульгавість проходить самостійно. При дуже тривалій кульгавості після ін’єкції, доктор проводить обстеження в комплексі і призначає адекватне лікування, що дозволяє видалити причину патологічного стану.

Поява кульгавості у кішок, дуже популярне явище, тому доведеться проводити профілактику. Важливо не допустити або ж видалити вирішальні фактори, побічно які впливають на появу кульгавості – відсутність фіз.активності, порушення в поживному раціоні, надмірна повнота тварини.

Дуже важливо вчасно проводити перевірку з метою попередження в умовах ветеринарної клініки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close