Інсулінома у собак

Злоякісне новоутворення інсулінома у собак, вражає структурні одиниці підшлункової залози.

Найчастішим виявленням інсуліноми вважається гіпоклікемія, яка пов’язана з порушенням роботи бета-клітин, які продукують надлишкову кількість інсуліну. Завдяки розвитку патологічних процесів, в кров’яному руслі починає знижуватися кількість глюкози.

Інсулінома вважається небезпечною не тільки через злоякісності, а й сильного метастазування.

У переважній більшості клінічних випадків діагностованої інсуліноми у собак, метастази знаходять в печінкових структурах і розташованих поруч з ураженою підшлунковою залозою лімфатичних вузлах.

Діагностують інсуліному у собак не дуже часто, як інші злоякісні пухлини, але існує група ризику, до якої відносяться собаки середнього віку і літні.

Ще є статистика, що частіше захворювання схильні собаки порід німецька вівчарка, пудель, коллі, сеттери і боксери.

Клінічні ознаки інсуліноми у собак

В результаті впливу перероджених злоякісних клітин, в крові тварини різко зменшується рівень глюкози, пов’язаний з дуже високим виробленням інсуліну.

В результаті гострої нестачі глюкози, потрібної для хорошого функціонування всіх органів і систем, у тварини зустрічається ряд важливих ознак.

Але швидше за все реагує на зміну концентрації глюкози в організмі головний мозок. Основними симптомами інсуліноми у собак вважаються:

  явище;

 • дуже висока слабкість;
 • збільшення апетиту;
 • сильна спрага;
 • раптове ожиріння;.

У певних клінічних випадках у хворих інсуліномою собак, відзначають атаксію (порушення узгодженості рухів самих різних груп м’язів) і колапс (падіння тиску артерій пов’язане з погіршенням надходження крові до вкрай важливих органів).

Необхідно виділити, що при розвитку інсуліноми, клінічні ознаки можуть виникати іноді, через те що, що виділення інсуліну в системний кровотік відбувається періодами.

Завдяки цьому, у тварини довгий час можуть бути відсутні очевидні ознаки злоякісної пухлини підшлункової залози.

При відсутності гострого стану, ветеринарний фахівець зможе не завжди поставити правильний діагноз, покладаючись тільки на фізикальні дослідження. Тому для точної діагностики недуги застосовуються методи лабораторних та інструментальних досліджень.

Діагностика інсуліноми в себе включає загальний і хімічний аналіз крові, що дозволяють визначити кількість глюкози в кров’яному руслі.

Потрібним заходом перед проведенням хімічного аналізу крові вважається витримування тварини на голодній дієті – мінімум 10 годин, що в результаті дає можливість отримати достовірну картину.

У більшості випадків, призначається ряд аналізів крові на розкриття порушень, що дає можливість визначити розвиток патологічного процесу в динаміці. Виявити за допомогою лабораторних аналізів можна виключно наявність гіпоглікемії.

Важливо проведення диференціальної діагностики від подібних хвороб як:

 • фіброз печінки;
 • нові утворення в печінці;
 • портосистемні шунти;
 • гіпоадренокортицизм;
 • гіпоглікемія неонатального типу;
 • сепсис;
 • ниркова недостатність і як наслідок уремія.

Після лабораторної діагностики, тварині проводять ряд інструментальних досліджень-діагностика за допомогою ультразвуку органів порожнини живота і рентгенографію.

Рентген органів порожнини живота зараз проводитися досить нечасто, так як вважається малоінформативним, на відміну від ультразвукового дослідження. За допомогою УЗД-апаратури, доктор може виявити можливі метастази в органах.

Обстеження в комплексі в себе включає також і лапароскопію, проведену не тільки з метою діагностики, але і предпологаемого лікування. Якщо в процесі діагностики за допомогою лапароскопа ветеринарний фахівець знаходить пухлинний процес, то при можливості проводитися видалення нових утворень.

Дізнайтеся також про інсулін у тварин у ветеринарному довіднику.

Лікування інсуліноми

При підозрі на інсулін у собак, лікування призначається негайно, як тільки у вихованця діагностували знижену кількість глюкози в крові.

Терапія полягає в використання нестандартних медикаментозних препаратів, що підвищують рівень глюкози в крові, що дає можливість зменшити навантаження на внутрішні органи і збільшити їх робочі особливості.

Дуже важливо, щоб не страждав головний мозок, так як здебільшого глюкоза потрібна для хорошого функціонування центральної нервової системи.

Надзвичайно важливо, щоб лікування призначав майстер професіонал, точно розраховує дозування глюкози і концентрованої глюкози виходячи з індивідуальних особливостей вихованця.

При дуже високих кількостях вводяться препаратів, можливо дуже велике надходження інсуліну в кров’яне русло, що приводить до ще більшої гіпоклікемії.

Крім ключових ліків, терапія інсуліноми в себе включає прийом:

 • вітамінних препаратів групи В;
 • спеціальне харчування на дієтичній основі з дуже високим вмістом складних вуглеводних речовин;
 • призначення протисудомних препаратів;
 • коригування харчування і кількості годувань (тваринам з гіпоглікемією не можна недоїдати, харчування має бути дробовим і частим через однакові часові проміжки).

Лікування злоякісного новоутворення утворюється з бета-клітин підшлункової залози, має бути комплексним і обов’язково з використанням хірургічних методів.

Лікування хірургічним шляхом наказують тим вихованцям, у яких діагностовано поодинокі нові утворення. Якщо у собаки виявлені множинні метастази в регіонарних лімфовузлах і печінці, то призначається виключно консервативна терапія, мета якої – підтримка загальних сил організму.

Собаки, з діагностованою інсуліномою, проживають в середньому, від 6 місяців до 1 року. Нечасто коли вихованці живуть до 2 років.

Профілактика захворювання в себе включає перш за все контроль за раціон харчування собаки. Важливо прибрати з харчування солодкі страви, особливо цукерки та інші солодощі. Ці продукти вважаються не звичайними для тварин, тому організм може відгукнутися на них неадекватно.

З метою попередження інсуліноми, доведеться проводити регулярний профогляд собаки, особливу увагу приділяючи практичним особливостям печінкових структур.

В подальшому це дасть можливість вчасно виявити початок патології і уникнути великих наслідків.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close