Геморой у собак

На відміну від домашніх кішок, виникнення геморою у собак, досить постійна причина звернень господарів до ветеринарних лікарів. Прикра проблема в місці виходу прямої кишки (анальний отвір), розвивається у вихованців проживають в будинку на тлі різкого збільшення вен. Варикоз вен, що локалізуються в області сфінктера і виходу прямої кишки, з’являється на тлі великої кількості несприятливих процесів.

Господарі можуть дивуватися, дізнаючись при огляді ветлікаря, що у їхніх улюбленців геморой. Початкові ознаки патологічного процесу, схожі на виникнення в червоному кольорі пухлинного утворення в області ректального отвору.

При перших відмінних ознаках патології, важливо вчасно звернутися до ветеринара за допомогою. Небезпека геморою полягає в тому, що за клінічними характеристиками його можна переплутати з іншими захворюваннями. Наприклад, з випаданням кишки або ж запальним процесом в околоанальних залозах.

Геморой тільки здається не значним захворюванням. При випинанні запалених частин прямої кишки назовні, з’являється великий ризик інфікування і пошкодження тонких слизових оболонок. Зі свого боку, часте ураження, тріщини і кровоточивість в області прямої кишки призводить до розвитку злоякісних новоутворень.

Невчасно вилікуваний геморой у собаки, призводить до розвитку значних складнощів, аж до загибелі тварини.

Причини, чому виникає геморой у собак

Геморой у собак, виявлений господарем, не завжди вважається справжнім захворюванням. Геморой можна переплутати з іншими запальними процесами, гострого погано які впливають на процеси діяльності вихованця.

Точно встановити захворювання, можливо тільки в умовах стаціонару ветеринарної клініки. Професійний доктор проводить спектр потрібних діагностичних заходів, що дає можливість відокремити геморой від подібних патологій як:

Запалення потових і сальних залоз . Параанальні або ж околоанальние залози є у більшості ссавців. Вони потрібні для виконання ряду відповідальних завдань. Розміщуються параанальні залози, як видно з назви, конкретно біля ректального отвору або сфінктера. Залози виробляють своєрідний секрет, який має характерні запах і консистенцію. За допомогою залоз, собака мітить територію. Своєрідна рідина, що міститься в анальних залозах, істотно полегшує процес дефекації. Запалення, що розвивається в околоанальних залозах, призводить до того, що вони випинаються і нагадують шишки геморою.

Сверблячка в області ректального отвору . Різні варіанти гельмінтозів, часто вражають домашніх собак. При відсутності своєчасної протипаразитарної обробки, гельмінти бурхливо розмножуються і викликають пристойну кількість патологічних змін в організмі. Самки паразитів, які досягли статевої зрілості, пробираються в область ректального отвору, прогризають ходи і розмножуються. Це провокує сильне свербіння, а іноді і расчеси. Тварина намагається видалити свербіж, область ректального отвору червоніє, що може бути прийнято за розвивається геморой.

Колапс або випадання прямої кишки назовні . Патологія, дуже часто діагностується у собак, особливо в літньому віці. Пов’язаний патологічний процес з поетапним згасанням функцій кишково-шлункового тракту. Сфінктер, а конкретно м’язові волокна, які його підтримують, стають слабкішими. Пряма кишка випадає назовні і виглядає як геморой на останніх етапах власного розвитку.

Справжній геморой буває у собак набагато рідше, ніж перераховані вище патології. Причинами розвитку збільшення вен нижньої частини прямої кишки у собак, вважаються:

 • Проблеми раціону харчування. Дефіцит потрібних мінералів і вітамінних комплексів призводить до розвитку геморою. Особливо ризик розвитку збільшення вен знизу прямої кишки збільшується у собак, які отримують сухі корми поганої якості, а ще при відсутності безкоштовного доступу до чистої питної води.
 • Проблеми в роботі травного тракту. Систематичні обстипації (запори), з’являються при затримці виходу фекалій. Вони відрізняються розвитком процесів запального типу в області ректального отвору, набряками і кровоточивістю.
 • Дуже висока маса тіла і ожиріння. Порушення процесів обміну в організмі собаки, призводять до розвитку патологічних змін в кістково-м’язовому апараті, внутрішніх системах, а ще погано позначаються на стані вен. В тому числі, страждає і область ректального отвору. . Подібне захворювання, як цукровий діабет призводить до великих порушень у всьому організмі. Найсильніше страждає система серця і судин. Вони втрачають природну пластичність і пружність. Виникає дуже висока крихкість вен і артерій, розвивається розширення в області грудних і тазових кінцівок, і ще в анальному отворі.
 • Інші захворювання ендокринної системи. Патології процесів обмінного характеру, що з’являються при захворюваннях щитовидки, кори надниркових залоз, підшлунковій залозі, погано позначаються на стані судинних стінок. На тлі ендокринних порушень, виникає справжній геморой у собаки.

Основою застою крові у венах, може стати гельмінтоз або ж один з перерахованих вище факторів. На тлі патологічного процесу в судинах, з’являються нестандартні вузлики і подальше розширення.

Вузлики, що з’являються всередині прямої кишки, провокують внутрішні геморагії. При випаданні вузлів назовні, кровотеча буде зовнішнім.

Симптом

У собак геморой вимальовується власними характерними ознаками. Уважний володар, що відзначає будь-які зміни в стані вихованця, легко помітить ознаки починається геморою.

Швидке звернення до ветеринарного професіонала надає можливість не допустити розвиток значних складнощів, які пов’язані з розширенням вен знизу прямої кишки, а ще звільнить тварину від мук. Характерними ознаками геморою у собак вважаються:

 • зміна ходи-вихованець досить виражено змінює ходу, розставляє тазові кінцівки. Це дає можливість зменшити небезпеку травматизації області з запальним процесом в анусі;
 • набряклість і сильне почервоніння в місці розташування ректального виходу; ; ;
 • проблеми з походами в туалет-порушення актів дефекації, що характеризуються запорами, нестандартними спазмами, сильною сухістю фекалій і зміною їх консистенції на тверду;
 • проблеми з прийомом їжі( відмова від корму і солодощів), дуже висока спрага;
 • раптове збільшення порції виділеної урини, яке пов’язане з полідипсією.

У собак буває геморой в легкій і запущеній формі. На початку патологічного процесу симптоми фактично відсутні. З появою геморою, собаці боляче ходити в туалет, вона тужитися, поскулює. Видно, що тварина страждає.

Діагностика та лікування недуги

Лікування геморою у собаки починається з постановки точного діагнозу. Встановити точну причину розвитку недуги можна тільки в умовах стаціонару клініки досвідченим ветлікарем.

Показовим дослідженням для виявлення істинного геморою, вважається коагулограма. Аналіз необхідний для визначення швидкості, з якою згортається кров у собаки. Крім цього, дослідження дозволяє оцінювати стан згортання крові.

Проводитися також Гормональна панель, що дозволяє визначити кількість гормонів і цукру в кров’яному руслі.

Аналіз мас калу важливий для визначення наявності гельмінтозів, що ускладнюють перебіг головного захворювання. Потрібно загальний клінічний огляд, пальпаторне дослідження параанальних залоз. У побутових умовах перевірку самостійно провести не можливо.

Лікування патологічного процесу залежить від того, наскільки запущені процеси в області ректального отвору на тлі розвиненого геморою. На дуже перших етапах захворювання, рекомендується організувати для собаки гарне харчування, що включає в себе пристойну кількість клітковини, рослинного походження і кисломолочних продуктів. Потрібно пред’явити собаці безкоштовний доступ до чистої питної води. Лікування полягає в декількох ключових пунктах:

 • призначення свічок від геморою, які допомагають швидкому загоєнню уражених ділянок і знімають запалення;
 • препарати симптоматичної дії, що призначаються ветеринаром в залежності від того, що стало вирішальним фактором, що спровокував розвиток геморою;
 • використання особливих засобів-ветотоников, що володіють здатністю збільшувати кровотік в малому тазу.

Лікувати захворювання потрібно комплексно.

Призначаються також відвари цілющих трав, що володіють протизапальною і антисептичною дією. Настої ромашки і подорожника, мають виражений протизапальний ефект, а ще надають протівотромбіческое дію.

Лініменти і мазі призначаються як додатковий засіб, для усунення свербежу і дискомфорту. Вони слід також для усунення інфікування маленьких тріщин, що з’явилися в області ректального отвору.

Запущені випадки геморою у собаки лікуються тільки своєчасним шляхом. Призначається втручання хірургічним шляхом, метою якого вважається видалення геморойних шишок. Застосовують для заморожування шишок геморою – рідкий азот і хірургічне висічення ураженої області.

Профілактика хвороби

Геморой у собак-досить прикра, часто з’являється патологія, ніж у домашніх кішок. Але необхідно виділити, що лікування її, тим більше на ранній стадії, просте. для того щоб уберегти власного улюбленця від захворювання, потрібно дотримуватися ряду правил. Перш за все, потрібно систематично проводити обробки від екто і ендопаразитів.

Важливо також стежити за якістю харчування, одержуваного тваринам. Якщо вихованець схильний до появи обстипаций (запорів), його раціон повинен бути багатий рослинною клітковиною, а сама собака повинна пити більше води.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close