Чи можна кроликам яблука

У початківців КРОЛІВНИКІВ часто напрошується питання з приводу годування тварин. Яблуко вважається популярним фруктом, однак, у кроликів» не постійна » система травлення, яка може проявити погані наслідки після введення нового продукту. Давайте розберемося, чи можна зайцям давати яблука.

Яблука в житті зайця

Такі тварини, як зайці, потребують самому різному харчуванні. для того щоб заєць був здоровий і міцний, він повинен споживати різні корми. Соковитий корм збагачує організм вітамінами, мікроелементами і водою.

Чи можна зайцям яблука, і скільки? Відповідь на це питання необхідно пам’ятати, щоб не привести до розладів травного тракту у зайця. Як декоративним, так і промисловим кролям можна і необхідно давати фрукти. Звірята будуть з радістю їх наминати за обидві щоки. Давати фрукт можна, як повністю, так і скибочками. Маленьким кроленятам можна подрібнити на тертці або порізати невеликими кубиками.

Чи можна зайцям давати яблука

Чи можна кроликів годувати яблуками? Адже у диких кролів цей продукт фактично відсутній. Тут необхідно розуміти, що фрукти, наприклад яблука чи груші зайцям необхідно давати тільки у вигляді ласощів. Якщо ви дали яблука перший раз, обов’язково потрібно простежити за реакцією організму. Рекомендується вводити будь-який продукт потроху. Кроленят починають підгодовувати подібної смакотою маленькими дозами, потроху її роблячи більше.

Домашні гризуни люблять макуха, який залишається після видавлювання соку. Він з’їдається легше на відміну від цілих фруктів. А ось чи можна давати зайцям свіжі фрукти? Як уже писалося, фрукти вкрай корисні, дуже важливо їх згодовувати вухатим в холодний період року, коли надходження вітамінів набагато стає менше.

Плід багатий залізом, яке допомагає розвитку і нормальному росту кроликів. Не можна давати недоспевшіе плоди і сухофрукти. Також яблука не повинні стати основним продуктом на протягом усього дня. Обов’язково доповніть раціон комбікормом або сіном.

Які сорти яблук можна давати? Насправді сорт не має значення. Під час вибору фрукта необхідно застосовувати стиглі плоди. Сезон фруктів припадає на серпень, тому раніше цього місяця зривати фрукти для кроликів не варто. Від годування привізними плодами краще відмовитися. Вони містять хімікати, які збільшують зберігання.

Скільки яблук можна зайцю

Зайці їдять яблука з величезним задоволенням, але, вони не можуть контролювати з’їдене кількість. Скільки б ви дали їм подібного ласощі, вони будуть гризти весь день. Норма яблук для кроликів в день має власні обмеження. Адже якщо дати більш ніж належить, тварина чекає розлад травлення (діарея).

Можна давати зайцям яблука, дотримуючись нескладної схеми. Необхідно розглянути детальніше:

  • годування кроленяти необхідно почати з невеликого шматочка;
  • після зробити на пару днів перерву і простежити за реакцією тварини;
  • якщо пройшло все нормально, тоді протягом декількох діб давайте по скибочці, який потроху збільшуйте в розмірах;
  • через 6-7 днів вже можна давати по половинці фрукта, і знову простежити за реакцією;
  • через ще тиждень, норма вичерпується одним яблуком на особину.

Щоб не викликати розлади травлення, не варто давати відразу кілька видів соковитого корму. Наприклад, якщо вранці ви згодували яблука, зелену траву краще дати ввечері.

Дізнайтеся також, Чи можна годувати кроликів:

Користь яблук для кроликів

Яблука зайцям можна і необхідно давати, тому що вони колодязь вітамінів. Раціон звірків повинен бути різним і повноцінним, тільки таким чином можна досягти швидкого зростання і здорового потомства. Щоденне годування тварин спеціальним кормом, сіном і ласощами у вигляді яблук, наповнить організм найважливішими поживними речовинами.

  • чистять наліт з зубів;
  • зміцнюють емаль;
  • оберігають різні хвороби;
  • покращують імунітет.

Не варто давати животним прогнилі плоди. Це призведе до поганих наслідків. Купуючи магазинні плоди, варто пам’ятати, що в них не тільки хімія, але і поживних елементів менше ніж у інших соковитих кормів. В даному випадку краще запропонувати вухатим картопля, кабачок, капусту (в малих кількостях). Якщо наприклад ви вирішили погодувати особин магазинними фруктами, рекомендується очистити шкірку.

Якщо навіть можете бути впевненими в якості продукту, все одно пам’ятайте про норму. Іноді проблеми з травленням призводять до летальних випадків, особливо дані випадки популярні у малюків.

Позначки:, , , ,
close