Чи можна годувати собаку котячим кормом шкоду і відмінність корму для кішок від корму для собак

Чи можна годувати собаку котячим кормом шкоду і відмінність корму для кішок від корму для собак - Ветеринар

Природна цікавість дуже часто призводить собаку до котячої мисці. Мають місце випадки, коли господар сам дає їй чуже харчування, забувши придбати спеціальне. Але, не звертаючи уваги на бажання тварини або зручність власника, годувати собаку котячим кормом абсолютно заборонено. Виробники харчування для собак давним давно побили рекорди продажів, випустивши для них універсальний продукт. Обмеження пов’язане відразу з певними моментами, перш за все у тварин різна фізіологія і система травлення.

Відмінності між котячим і собачим кормами

Харчування для абсолютно різних видів тварин має схожу консистенцію, вид і запах. Власне яскравий м’ясний або рибний аромат так приваблює псів в чужій їжі. Але на таких параметрах загальні лінії 2-ух типів кормів закінчуються.

Говорячи про відмінності раціонів котів і собак, потрібно завжди пам’ятати про пристрій системи травлення кожного з тварин . Представники сімейства котячих відносяться до абсолютних хижаків. Частка білка тваринного походження в їжі у них домінує над іншими елементами. Собаки всеїдні, однаково з м’ясом у них є потреба злаках і овочах.

Великий вміст глюкози в крові кішок істотно впливає на засвоюваність продуктів. Для них дробове і часте харчування вважається необхідністю. Собака не потребує такого раціоні і її досить годувати 2 рази в день.

Чи можна годувати собаку котячим кормом шкоду і відмінність корму для кішок від корму для собак - Ветеринар

В якості найбільш вагомих відмінностей варто показати наступні факти:

 • у складі корму для кішок виробник робить акцент на протеїні;
 • псовим рекомендовано часте вживання клітковини;
 • відповідна кількість тваринного протеїну для собаки не нижче 25%, котам необхідно від 40%;
 • прискорений метаболізм кішок вимагає більше калорійної їжі;
 • набір потрібних мінералів також відрізняється: собаці потрібно калій, кальцій і магній, котам більше важливий фосфор.

Склади кормів схожі тільки в обсязі жирів рослинного і тваринного походження і синтезованих вітамінних добавках. Перераховані відмінності однаково справедливі для сухих кормів і різного харчування в пакетиках.

Чому собака їсть корм кішки

Причин подібного зацікавленості кілька. Одна з дуже популярних, це привабливий запах. Рідкісна собака встоїть перед ароматичними і смаковими добавками в комбінуванні з дуже високим вмістом білка тваринного походження. Дуже часто активно пахнуть корми низької категорії цін, і вони однаково шкідливі для обох тварин.

Вперте бажання вихованця поласувати сусідської їжею говорить про нестачу білка в його своєму раціоні. В даному випадку варто переглянути вибір корму для чотириногого друга.

У число популярних причин замахів на котячу миску входять:

 • харчова ворожість і спроби встановити домінуюче становище в будинку;
 • несмачний, холодний або погано приготований корм;
 • відсутність необхідної кількості м’яса в харчуванні;
 • постійний відкритий доступ до їжі;
 • цікавість і бажання спробувати нові продукти.

Спроби захоплення чужої їжі дуже часто роблять зовсім молоді тварини. Цим способом собака може грати з іншими вихованцями або вимагати уваги. Також можлива ситуація, коли щеня швидко з’їв власну порцію і переключився на котячий корм. Одиничне вживання ніяк не зашкодить йому, але в подальшому такі ж дії потрібно припиняти.

Шкода котячого корму для собак

Злодійство чужої їжі не тільки ущемляє дрібніших за розмірами вихованців, але і приносить шкоду організму кривдника. Склад і співвідношення компонентів вибирається особливим чином і підходить тільки певного виду тварин. Часте вживання буде причиною великих наслідків, аж до хронічних хвороб.

 1. Ожиріння. Рухливість і прискорений метаболізм допомагають кішкам залишатися стрункими. Для них важливо мати частий доступ до їжі, так як харчуються вони невеликими порціями. Собака засвоює їжу дуже повільно, тому поживність продуктів повинна бути менше. В іншому випадку збільшується ризик отримання надмірної ваги. Особливо ця проблема стосується кастрованих і стерилізованих тварин.
 2. Алергічна реакція. Харчування для котів має в складі таурин, глютен і певні види крохмалю. Якщо собака на постійній основі їсть котячий корм, у неї може розвинутися перехресна алергічна реакція на абсолютно не шкідливі продукти. Серед несприятливих наслідків будуть випадання шерсті, подразнення слизових очних оболонок і носа, себорея.

Дрібні породи собак особливо вразливі до алергічної реакції. Для деяких з них навіть разове задоволення цікавості може привести до шоку, що супроводжується задухою і відмовою нирок.

 1. Захворювання шкіри. Довгий вживання невідповідної їжі призводить до значного погіршення якості вовни. На шкірі собаки з’являються дерматити різного генезу, струпи або екземи. Такі ж захворювання зажадають не тільки дотримання дієти, але і довгого, дуже дорогого лікування.
 2. Проблеми з шлунково-кишкового тракту. Відсутність потрібної для собаки клітковини в необхідних кількостях буде причиною утрудненої роботи кишечника. Котячий корм має більш велику ступінь кислотності, що неприпустимо для системи травлення псових. Обсяг білка також перевищує значення, придатні для хорошого функціонування шлунка. В результаті у собаки може розвинутися гастрит.
 3. Серцевої хвороби. Наявність в складі таурину і невідповідний для псів вітамінний комплекс призводить до погіршення роботи серця. Цей факт впливає безпосередньо на життєву тривалість вихованця. Давати собакам непризначену для них їжу дійсно вкрай шкідливо.
 4. Ниркова та печінкова недостатність. Дуже висока концентрація білка тваринного походження призводить до збоїв в роботі підшлункової залози та інших органів знаходяться всередині. Своєрідний склад може спровокувати утворення каменів в жовчовивідних шляхах і нирках собаки.

Крім зазначених хвороб, цікавість і прагнення спробувати чужий корм буде причиною отиту і кон’юнктивіту.

Як відучити собаку є котячий корм

Собака може довгий час наполегливо вимагати заборонене ласощі. У деяких випадках вона відмовляється від їжі і по-всякому показує власне невдоволення. Завдання власника не йти на поводі жалості і чітко дотримуватися наступних рекомендацій:

 • годувати тварин окремо один від одного;
 • прибрати котячу їжу в недоступне для собаки місце;
 • дотримуватися денного режиму, тим більше в питаннях харчування;
 • виключити з раціону всі шкідливі продукти;
 • розширити фізнагрузкі і прогулянки на чистому повітрі;
 • під час використання промислових кормів, віддавати перевагу якісним товарам;
 • натуральні каші потрібно готувати кожен день, несвіжа їжа провокує бажання забрати котячу.

Прекрасним виходом із ситуації стане відвідування ветеринара. Це допоможе виключити фактори, які пов’язані з не діагностованими захворюваннями, і оцінити стан собаки.

Не варто різко міняти корм вихованцеві, якщо він звик їсти їжу кішки. Це призводить до обгрунтованих образ і відмови від їжі. Слід потроху зменшувати вміст забороненого продукту, змішуючи з якісним собачим харчуванням.

Правила вибору корму для собак

Не залежно від типу харчування, склад повинен містити хороший набір компонентів. Виробники якісних собачих кормів беруть до уваги всі фактори і випускають товари для кожної групи тварин. До головних критеріїв відбору потрібно віднести наступні пункти:

 • розмір і вага собаки;
 • вік вихованця, цуценята і старі особини потребують найрізноманітніших компонентах;
 • рівень физнагрузок;
 • раціон вагітних і годуючих сук;
 • різниця продуктів по породам.

Невідповідність типу корму з особливостями певної собаки призводить до дисбалансу мінералів і вітамінів. Крім зазначених параметрів, потрібно брати до уваги стан вихованця. Хворий пес вимагає зміни харчування для прискорення відновлення організму. Також існують дієтичні і гіпоалергенні корми.

Бажання собаки спробувати що-небудь нове дуже часто здається власникам нешкідливою витівкою. Зрозуміло, разове вживання котячої їжі непоправної шкоди не принесе. Але регулярно їсти невідповідну за складом їжу собаці не можна. Добре обраний раціон є запорукою гарного самопочуття і тривалого життя вихованця.

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RcjlwbEBsnpu47eFh_gN2mg playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Позначки:, , , , , , , , , , , , ,
close