Блошиний дерматит у собак

Поява дерматитів у собак дуже часте явище. Але найголовнішою причиною появи алергії на шкірі у вихованця стає життєдіяльність кровосисних паразитів – бліх.

Своєрідна реакція покриву шкіри пов’язана з виділенням блохами слини при прокушуванні шкіри вихованця. Запускати блошиний дерматит і не лікувати небезпечно, так як в результаті дегенеративних порушень, можуть з’являтися серйозні ускладнення.

Причини блошиного дерматиту

Блошиний дерматит у собак з’являється в результаті ураження ектопаразитами, що харчуються кров’ю домашніх чотириногих.

Ситі самки бліх здатні відкладати до 40 яєць за день, фіксуючи власне майбутнє потомство на шерстному покриві. Через 14 днів, починають вилуплюватися личинки, що не представляють особливої небезпеки для собак. Трансформуючись в стадію лялечки, блохи не покидають оболонок, поки неподалік не виявиться відповідного тварини. Активізуючись при присутності потенційної жертви, ектопаразит виходить з неординарною оболонки і застрибує на тварину.

Головна причина процесів запалення на шкірі в результаті укусів бліх – дія нестандартного токсичної речовини, що впорскується в процесі прокушування шкіри.

Певні породи собак мають генетичну схильність до розвитку реакцій алергії різного типу, в тому числі і на слину бліх.

Патологія зустрічається в переважній більшості у собак у віці від 1 до 6 років, але хворіти можуть і інші категорії вихованців, незалежно від породної або вікової приналежності.

Необхідно звернути свою увагу! Блошиний дерматит діагностують в 4 з 5 клінічних випадків алергії, що виявляється на шкірі собак.

Собаки з дуже високою відповідною реакцією організму на подразника, здатні відгукнутися навіть на один укус ектопаразиту.

Необхідно відзначити, що інфікуватися блошиним дерматитом від власного вихованця і власник. Секрет, наявний в слині блохи, провокує відповідну реакцію організму, викликаючи нестерпний свербіж і печіння.

Крім цього, блохи вважаються переносниками небезпечних хвороб. В результаті укусу блохи, можуть розвиватися такі хвороби, як:

 • дипилидиоз (викликаний стрічковими хробаками, що заселяють кишковий тракт людини, розростаючись до 75 см по довжині);
 • бактеріальна хвороба бартонельозу (представлена цілою групою хвороб з різними клінічними проявами).

Симптоматика блошиного дерматиту

Блошиний алергічний дерматит у собак вимальовується у вигляді сильного і виснажливого свербіння в місці укусу. Собака в нападі нестерпного бажання видалити причину свербіння, розгризає кінцівки або місця, куди дістає, до крові.

Іноді блошиний дерматит виникати лише чухання, але тварина робить це регулярно. Необхідно виділити, що використання тільки протиалергічних препаратів під час лікування дерматиту такого типу не дає хороших результатів, так як ектопаразити кусають собаку знову.

Необхідно звернути свою увагу! Прояви блошиного дерматиту не завжди видно для власника. Однак при сильних зараженнях, молоді тварини або ж собаки зі слабкою імунною системою, при несвоєчасно наданому лікуванні можуть померти.

У собаки симптоми дерматиту, спровокованого блохами, виражаються в наступному:

 • сильний і болісний свербіж;
 • ділянки алопеції на шкірному покриві (в результаті сильних расчесов);
 • порушення нервового характеру (собака ставати вкрай неспокійною);
 • бактеріальні інфекції (при занесенні патогенної мікрофлори в місця расчесов і укусів);
 • дуже висока сухість покриву шкіри;
 • виникнення себорейних проявів;
 • поява дрібних папул на шкірі.

Ознаки загальної інтоксикації організму собаки спостерігаються досить нечасто і збільшуються потроху. У собак з генетичною схильністю до алергій, інтоксикація організму може розвинутися швидко, але дані випадки досить рідкісні у ветеринарній практиці.

Постійний свербіж, що з’являється через алергії, приносить вихованцеві сильний дискомфорт, відбиваючись на його харчуванні і поведінці. У більшості випадків, при важкій інвазії, як правило спостерігаються напади нудоти і блювоти, через велику кількість токсинів в кров’яному руслі собаки.

Пристойна кількість ран і подряпин фактично 100% уражається бактеріальними шкідливими мікроорганізмами. Завдяки цьому відбувається запальні процеси, в основному пов’язані гнійним характером.

У тварин з ослабленою імунною системою, пристойну кількість гнійних ранок провокує розвиток сепсису (зараження крові) і при несвоєчасно наданої допомоги вихованець гине.

Терапевтичні заходи

Лікування дерматиту викликаного укусами бліх передбачає всеосяжний підхід. Основна мета-усунення ектопаразитів (великих особин і їх личинок), а ще використання симптоматичної терапії.

На фармакологічному ринку ветеринарних препаратів, представлений великий спектр протиблошиних лікарських засобів. Для знищення кровосисних паразитів застосовуються такі інсектицидні препарати, як:

 • Фронтлайн;
 • Бар’єр;
 • Барс;
 • Адвантікс.

Наносити препарати потрібно в область холки собаки, щоб не було злизування инсектицидного препарату. В іншому випадку, тварина може отримати сильне отруєння організму.

для того щоб лікувати блошиний дерматит, потрібно перш за все усунути бліх в місці проживання вихованця. Якщо собака міститься на вулиці у вольєрі або будці, то потрібно дуже ретельно продезінфікувати місця постійного перебування вихованця.

Симптоматична терапія полягає у використанні протиалергічних препаратів, що блокують дуже високу виробництво гістаміну. Антигістамінні препарати дозволяють заспокоїти свербіж і прибрати запалення. Також в перші тижні після знищення паразитів, рекомендується частіше мити власного вихованця з використанням спеціалізованих антисептичних шампунів.

З’явилися рани потрібно акуратно чистити, заздалегідь очищаючи і видаляючи скоринки за допомогою рослинного масла. Далі, уражені ділянки змащують протимікробної маззю.

Іноді, коли покрив шкіри вихованця вражений гнійниками і абсцесами, а тварина сильно ослаблено, проводитися курс антибіотикотерапії, даючи можливість впоратися з секундарної мікрофлорою в кілька разів швидше, уникаючи значних складнощів.

Профілактика блошиного дерматиту

З метою попередження блошиного дерматиту у собак, ветеринарні експерти радять носити нашийник, що захищає від ектопаразитів.

Важливу відіграє роль і постійна санобробка приміщень, де знаходитися тварина, за допомогою інсектицидних препаратів. Рекомендовано дотримуватися режиму і правил утримання, а ще тримати вихованця на правильному збалансованому раціоні.

Пристойна кількість тварин, присутніх на тісній території також призводить до швидкого розносу паразитів.

Порушення в поживному раціоні дуже часто провокують розвиток у собаки реакцій алергічного типу, що все разом, буде причиною блошиного дерматиту у собак.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close