Артроз у кішок симптоми і методи лікування

Патологія, що розвивається в організмі тварини, що носить форму постійного захворювання, що зачіпає тканини хряща, називають артрозом. Не варто плутати поняття з артритом, так як даний патологічний процес не з’єднаний запаленнями в суглобах.

Специфічними особливостями артрозом вважається поступове ураження суглобової тканини з розвиток сильних болів. Тканини хряща повністю або частково приходять в непридатність, перешкоджаючи нормальному руху тварини.

Перед тим як розбиратися в причинах, що спровокували захворювання, потрібно правильно розуміти особливості в анатомії самого хряща. За власною сутністю суглоб це простір, де з’єднуються дві кістки. Головки кісток, прилягають до суглоба і покриті хрящем, а поверх прикрито нестандартним мішком.

Для розвивається артрозу у кішки отличительно поява на поверхні конкретно самого хряща шипастих наростів, що звужують поверхню хряща, а ще розвиток звуження суглобової щілини. В ході патології гнучкість суглоба зменшується, у кішки виникає біль при здійсненні рухів.

Небезпека артрозу в тому, що базових причин розвитку захворювання до сих пір не виявлено, незважаючи на частоту появи патології. Крім того, актуальна діагностика хвороби ускладнюється, так як тварина автоматично зменшує собі навантаження на організм, відчуваючи дискомфорт під час руху.

Володар не відразу помічає зміни, властиві артрозу. У багатьох випадках, артрозом уражаються тварини похилого віку, тому знижена активність, примхливість і малорухливість кішки не кидається в очі.

Причина

Властива кішкам грація і природна спритність, а ще безшумне підкрадання – безперечні переваги всіх кішок. Власне ці переваги і певні особливості будови кісткової і м’язової системи дозволили диким кішкам виживати в диких умовах.

Домашні кішки дуже сильно прив’язані до господаря, тому що конкретно він визначає раціон їх харчування і життєвий образ. Проблеми в харчуванні, терапія антибіотиками, знижена рухливість і селекція – одні з основних причин розвитку артрозу у кішок.

На практиці ветеринарних лікарів частіше діагностується артроз у вихованців (собак і кішок). Питання з лікуванням досить не простий. Лікування довгий, а ось повністю лікувати патологію проблемно, майже не можливо. В основному, артроз знаходять на пізніх стадіях, коли видалити повністю захворювання не можливо. В даних випадках терапія носить виключно симптоматичний характер, даючи можливість не допустити ускладнення.

Базова роль хряща, що покриває суглоб (з’єднання 2-ух кісток) – захист кісткових структур від сильного тертя в результаті рухової активності. У хрящі виробляється і своєрідний секрет, що дозволяє посилювати процес ковзання.

Розвиток артрозу призводить до пошкодження суглоба, а тим більше структурам, розміщеним в ньому. Пластичність волокон і кількість колагену, призводить до швидкого зношування хряща. Він ставати сухим і надмірно тонким, з’являються відмітні тріщини і деструктивні процеси.

На більш пізніх стадіях, в результаті сильного тертя кісткових структур, розвиваються виражені деформації. Профілактичні постійні огляди у фахівця, дозволяють вчасно виявити початок захворювання і призначити відповідну терапію. Відзначено, що початкові етапи артрозу можна визначати виключно при проведенні ряду діагностичних заходів.

Є кілька стадій розвитку патології-перша, друга і третя. Так, описані вище зміни, властиві для початкових етапів захворювання. На другій стадії при дуже високому навантаженні на кісткові структури, розвивається деформація кісток у тварини. Край артрозного суглоба покривається наростами, на вигляд роблячи більше поверхневу площу суглоба. На даній стадії кішка відчуває не тільки дискомфорт під час руху, але і виражений біль, може діагностуватися тимчасова кульгавість.

Навіть при адекватно призначеної терапії, лікувати повністю уражену область не можливо.

Стадія третя патології відрізняється вираженими зміною не тільки в відчуттях тварини, але також і в його поведінці. Так, при змінах і деформації в кістках, суглоб припиняє виконувати покладені на нього функції в результаті сильного звуження суглобової щілини. Тварина рухається скуто, страждає від хворобливих почуттів у всіх кінцівках.

Визначають ряд моментів, які можуть спровокувати розвиток артрозу у домашніх кішок. Базовими серед них вважаються:

 • патології системного характеру на тлі вікових змін (близько 68% кішок з артрозом знаходяться в літньому віці);
 • значні фізичні навантаження, що провокують різні пошкодження і травми;
 • патології розвитку кошенят в утробі матері (вроджена дисплазія суглобів);
 • генетична схильність (спадковість генетичного плану, відзначено, що кішка має в анамнезі артроз, може захворіти артрозом на 35% більше, ніж інші кішки);
 • процеси запального характеру в суглобах, що не піддаються лікуванню і перейшли в затяжну стадію;
 • патології, які пов’язані із Загальними порушеннями метаболізму в організмі;
 • висока маса тіла і розвинене на цьому тлі ожиріння кішки (призводить до сильних навантажень на суглоб, провокуючи розвиток його вразливості).

Симптоматика захворювання

Для власника тварини перші симптоми артрозу у кішок фактично візуально не видно, тим більше на перших стадіях розвитку. Саме цей фактор-прихованість, призводить до того, що артроз пізно діагностується у кішки. Вихованець підсвідомо ставати менш рухливим, перестає підніматися на високі поверхні і скакати з них.

Дуже багато домовласників думають, що кішка просто схаменулася, але в дійсності все набагато складніше. Є ряд ознак, що з’являються на більш пізніх стадіях захворювання:

 1. Сильні болі . З’являються відразу, але помірні. З появою патології відчуття болю посилюються, тим більше при активних навантаженнях. Тварина може кульгати, уберігаючи зіпсовану кінцівку від болю. Найбільш помітним даний ознака артрозу вважається у кішок, які звикли перебувати в регулярному Русі (стрибки, біг, лазіння). При звичайній ходьбі кішка не робить упор на зіпсовану лапу, оберігаючи її максимально від навантажень. Згодом, прояви артрозу посилюються-тварина намагається переміщатися на маленькі відстані, уникаючи великих прогулянок. Помітно, що тварині боляче, коли воно змінює власну звичайну позу для відпочинку. Також біль при артрозі в суглобі збільшується під час зміни метеоумов (як у людини, суглоби ниють, відчувається виражений дискомфорт).
 2. Обмеження в пересуваннях . Другий за значенням ознака, сильне обмеження в рух. З’являється на другого і третього ступеня хвороби. Кішка проявляє виражену стурбованість при здійсненні рухів, може стати набагато примхливої.
 3. Звук в суглобі . Відмітний звук, що виявляється в процесі активних рухів, з’являється при розвитку патології. Похрускування нагадує сухий звук, як клацання.
 4. Зміни структури в суглобі і хрящі . Деформації суглоба розвиваються на останніх етапах хвороби і візуально відзначаються при рентгенологічному дослідженні. На знімку видно нерівності і нарости.

Серед інших ознак артрозу у кішок відзначаються зміни характеристик вовняного покриву. Тварина з розвиненим артрозом не може в належній мірі доглядати за власною шерсткою. Завдяки цьому, шерсть кішки збивається в ковтуни, тьмяніє, виглядає абсолютно не доглянутою.

Постановка точного діагнозу може бути виконана в умовах ветеринарної клініки. Будь-яке зволікання тільки збільшує розвиток дегенеративних процесів, посилюючи загальний стан організму тварини.

Діагностика та лікування артрозу у кішок

Помітивши у вихованця зміни в поведінці, хвилювання при здійсненні рухів, рекомендується звернутися до ветеринарного професіонала за допомогою. Важливо чітко розповісти всі ознаки, що спостерігаються у кішки. Збір анамнезу-половина успішної діагностики.

Після фізикального огляду, ветеринар призначає лабораторних досліджень-загальний клінічний аналіз крові, аналіз сечі, а ще Біохімія крові. Лабораторні аналізи при постановці діагнозу на артроз, потрібні для диференціації.

Аналіз крові дає можливість встановити наявність або ж відсутність процесів запалення в організмі. В подальшому це дозволяє виявити супутнє захворювання – артрит, часто супроводжує артрози у тварин. Якщо ветеринарний фахівець підозрює в причинах розвитку артрозу порушення процесів обміну, призначається аналіз – Гормональна панель.

Іншим важливим інструментальним дослідженням вважається-рентгенологічна діагностика. Рентгенівський знімок проводитися в декількох проекціях, що дозволяє доктору візуально визначити розміри змін. На знімку виражені зміни кісткових структур, набряклі явища, а ще звуження суглобової щілини.

Проведення фізикальних досліджень надає можливість виявити набряк і деформації в ураженій області, а ще пасивність пацієнта під час здійснення активних рухів. Дані досліджень інтерпретуються фахівцем, а ще призначається правильний терапевтичний курс.

Лікування артрозу у кішок полягає в правильному підході. На перших стадіях виявленого артрозу, лікування консервативне, а в запущених випадках потрібно проведення втручання хірургічним шляхом.

Обов’язково хворий кішці поправляють раціон харчування. Одержуваний тваринам корм повинен бути багатий нутрієнтами, необхідними для підтримування тканин хряща. Кішки, що знаходяться на натуральному харчуванні, повинні отримувати більше страв з м’яса з желатином, а ще самих різних кисломолочних продуктів.

Раціон кішки, що знаходиться на сухому кормі, також зазнає змін. Вихованець повинен отримувати дуже якісні корми преміального класу, до їх складу входять поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і 6. Рекомендовано, щоб до складу корму входили корисні антиоксиданти і фосфор (кількість завершального елемента має строго коригуватися відповідно до потреб кішки).

Лікувати кішку тільки медикаментозно-половина успіху. Пріоритетне значення має правильний догляд за хворим вихованцем. Лоток з піском, а ще корми і прісна вода, повинні знаходитися в найбільшій доступності для тварини, поруч з підстилкою.

Приміщення, в якому є кішка, має бути прекрасно захищене від холодних протягів. Схема лікування артрозу в себе включає використання хондроїтину (підвищує пластичність хряща), глюкозаміну (бере участь в продукуванні суглобової рідини), а ще гіалуронової кислоти (речовини, що утримує нестандартну мастило в тканинних структурах хряща).

Запорука успіху-регулярне застосування перерахованих вище речовин. Вони не приносять шкоди здоров’ю, тому довгий прийом не зашкодить організму. Схему, дозування і тривалість терапії визначає ветеринарний фахівець.

При запальних процесах в організмі на тлі артрозу, проводитися терапія протизапальними засобами на гормональній основі. Пацієнту призначаються ін’єкції препаратів. При відсутності запалення, гормональні препарати не наказують при артрозі, так як вони здатні виявитися причиною дуже високого пересушування і стоншування тканин хряща.

Профілактика

Зупинити розвиток артрозу у кішки можна. Для цього доведеться проводити постійні проф.огляди у фахівця. Зменшити небезпеки розвитку патологічного процесу також допоможуть деякі не хитрі правила. Перш за все-гарне харчування, особливо важливо для кішок старше 7-8 річного віку.

Кішкам зі схильністю до патологій суглобів, не рекомендовані навантаження. Стежити потрібно і за масою тіла кішки, не допускаючи ожиріння, погано позначається не тільки на суглобах, але і на всьому стані організму.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close