Аденома третього століття у собак

Патологічні зміни в області зорових органів, досить постійна причина звернення господарів собак до ветеринара вузького профілю — офтальмолога. Основою порушень можуть бути травми механічного характеру, а ще патології системного плану в зорових органах.

Одним з нечасто діагностуються патологічних станів у вихованців проживають в будинку вважається основне 3-го століття. Найчастіше діагностується в області візуального органу у маленьких порід собак, рідше У інших вихованців проживають в будинку — кішок.

У літературі можна зустріти назву – «вишневий очей» у собак. Це не дуже правильне визначення, так як «вишневий очей» це патологія, яка пов’язана з випаданням 3-го століття, не обумовлене новоутворенням.

Особливостями захворювання вважається те, що слізна залоза століття випадає, червоніє і запалюється, доставляючи тварині відчуття незручності. Аденома зі свого боку собою являє доброякісне новоутворення, що розвивається з залозистого епітелію.

Існує великий ризик інфікування.

Фактори, що провокують розвиток патології

Аденома 3-го століття у собак не має специфіки поширяться на саме очне яблуко. Але не варто списувати захворювання з рахунків. Це пов’язано з тим, що захворювання не проходить самостійно і симптоми не зникають.

Якщо наприклад володар помітив гіпертрофовану рожевого відтінку опуклість у внутрішньому куточку ока собаки, важливо звернутися до кваліфікованого ветлікаря. Зміни патологічного типу, що розвиваються у внутрішній частині куточка ока, основою якого стало новоутворення доброякісного характеру, ставати факторів додаткового дискомфорту у собаки.

Метод лікування, який використовується при цьому-хірургічне висічення.

В результаті проведення хірургічної дії з видалення ураженої ділянки, тварина страждає від дискомфорту, пов’язаного з появою сухого кератиту і запалення кон’юнктивальної оболонки.

Існує певна група породистих собак мають генетичну схильність до розвитку аденоми 3-го століття. Сюди можна віднести: мопси, спанієлі, Мексиканські і китайські чубаті. Діагностують новоутворення в місці розташування 3-го століття у подібних порід як, Німецька вівчарка, доберман, пінчер і дог.

Інші породи собак також страждають від патологічного процесу, але дуже рідко. Базовими факторами, які провокують захворювання, вважаються:

  • дуже висока слабкість зв’язкового апарату очного яблука (їх важлива функція полягає в утриманні слізної залози в нормальному фізіологічному положенні);
  • натуральні явища в хрящі століття;
  • виникнення складнощів після лейкозу у вигляді гіперплазії;
  • фактори генетичної спадковості;
  • травми, які отримані з собакою в результаті активних ігор, бійок родичами або ж розчісуванні кігтями;
  • процеси патологічного характеру, що розвиваються в самому очному яблуці, провокують дуже високу секрецію слізних залоз в області 3-го століття.

У ветеринарних колах поділяють більше десяти видів аденом:

  1. Новоутворення кістозне-відрізняється закритою мішкоподібної структурою;
  2. Папілярна основне-для неї отличительно наявність нестандартних розростань у вигляді сосочків надходять в просвіт залози;
  3. Полипоидная основне-відрізняється утворенням поліпа з’являється на тлі гіперплазії тканинних структур залози.

Ще є велика і тубулярна аденоми. Тубулярная важливо тут собою являє вузькі канальці вислані епітеліальними клітинами. Велика важливо тут відрізняється слаборозвинений стромою, а ось залозистий епітелій зливається в єдине поле.

Кількість утворених вузлів визначає ще один вид відмінностей. Одинична основне з відокремленим вузлом і множинна основне, іменована також аденоматозом.

Ознаки захворювання у собак

Таке новоутворення, як важливо тут 3-го століття має ряд відмінних ознак і симптомів не дозволяють переплутати захворювання з іншими офтальмологічними патологіями.

При ураженні ока новоутворенням в медіальному кутку очної щілини діагностується округлий або ж довгастий кульку, що має різну ступінь інтенсивності забарвлення. Виступила частина 3-го століття може бути рожевою, червоною або ж кров’янисто-червоною.

Збільшилася заліза доставляє не тільки дискомфорт тварині, але і порушує звичайний зір. При кожному здійсненні рух століттями, відбувається пошкодження лицьового шару очного яблука. Травмована рогівка починає свербіти, завдаючи масу дискомфортних почуттів вихованцеві.

Собака намагається почухати проблемну ділянку, кожен раз травмуючи ніжні тканинні структури. В результаті расчесов кігтями розвиваються інфекційні процеси в слізної залозі у собак, спровоковані розвитком патогенної чужорідної бактеріальної мікрофлори.

Також не виключено розвиток нестандартного патологічного стану, іменованого фолікулярної гіпертрофією. Може бути наявність сильного напрямки слізної рідини, а ще виділення гнійного ексудату з ураженої області.

Спочатку важливо тут розглядається, як одностороннє захворювання-уражається всього одне око. Без відповідного лікування через 4-8 тижнів відбувається залучення другого візуального органу.

Невчасно надана грамотна Ветеринарна допомога виявляється основою розвитку синдрому сухого ока і керато-кон’юнктивіту.

Принципи лікування патології у собак

Ветеринарний фахівець при огляді може запідозрити наявність нових утворень. В даних випадках призначається спектр діагностичних заходів.

Сюди входить біопсія тканинних структур на предмет доказу або спростування злоякісного новоутворення, аспірація в області регіонарних лімфатичних вузлів, хімічна панель аналізу крові. При підтвердженні діагнозу призначається рівноцінна терапія.

Раніше у ветеринарних колах вважали, що проведення втручання хірургічним шляхом — єдине хороше рішення. Зараз було відзначено, що собаки після своєчасного втручання страждають від подібних патологічних станів, наприклад як сухий керато-кон’юнктивіт прогресуючий довгий час, зникаючі через кілька років після дії.

Крім цього слізна залоза необхідна для продукування слизової рідини. При видаленні залози, близько 40% рідини перестає вироблятися.

У зв’язку з цим ветеринарні лікарі вирішили проводити своєчасне втручання в крайніх випадках. Для лікування аденоми 3-го століття у собак застосовуються консервативні методики, метою яких вважається вправлення на фізіологічне місце розташування видозміненої залози (лише в разі раннього звернення до ветеринара).

Звичайне продукування слізного секрету може бути виключно при нормальному функціонуванні всіх частин ока. Важливим аспектом є створення умов для захисту ока і залози від пересихання і допустимих процесів запального характеру.

На перших кроках патологічного процесу вправити залозу не представляє особливої складності. Для цього застосовують традиційний медичний пінцет. Також використовується підшивання залози, оскільки вона може ще раз випасти.

Своєчасне втручання в конкретних ветеринарних колах — найбільш актуальна методика усунення аденоми, що розвиваються в області 3-го століття у вихованця. Запальні процеси в залозистому епітелії, можна повністю видалити виключно шляхом проведення втручання хірургічним шляхом.

Перед тим як наказують своєчасне втручання – проводять антибіотикотерапію. Протимікробні препарати призначаються великого спектру дії.

Лікування призначається з урахуванням індивідуальних особливостей хворої тварини і може тривати від декількох діб до тижня.

Після своєчасного втручання господарі собак повинні занепокоїтися тим, щоб підтримати стан вихованця на належному рівні. Варто купити спеціалізований захисний комір, що дає можливість іммобілізувати вихованця, не даючи йому розчісувати прооперований очей.

Іммобілізірующій комір тварина повинна носити від 15 до 30 днів. Також ветеринарний фахівець призначає індивідуальні ліки у вигляді очних крапель і лініментів.

Застосування консервативних методик при усуненні аденоми 3-го століття, дає хороші результати виключно в тому випадку, коли володар тварини вчасно звернувся до ветеринарної лікарні при перших ознаках процесу запалення.

Ліки, що призначаються фахівцем, дають можливість зняти набряки з століття. Важливо пам’ятати, що основне, це доброякісне новоутворення, яке потрібно прибирати. Після видалення залози у собаки з високим ступенем ймовірності розвиваються недостатність функцій очей.

Тварина може страждати від синдрому сухого ока, нестачі сліз. Велику увагу слід приділити власникам собак, що мають генетичну схильність до синдрому сухого ока.

Важливо в результаті проведення втручання хірургічним шляхом систематично поміряти слізну продукцію, а ще використовувати спеціалізовані краплі — заступники слізної рідини.

Заходи попередження захворювання

З метою попередження розвитку нові освіти на третьому столітті, потрібно дотримуватися ряд правил. Важливо вчасно звертатися до професіоналів при знаходженні будь-яких порушень з боку здоров’я вихованця. Не можна допустити, щоб тварина розчісувало очі, таким чином заносячи бактеріальну інфекцію.

Потрібно систематично відвідувати ветеринарного фахівця-офтальмолога для огляду. Тим більше це стосується господарів тих собак, які мають генетичну схильність до розвитку аденоми 3-го століття.

При механічному травмуванні ока тварини, не потрібно займатися самолікуванням. Рекомендується звернутися до ветеринарної клініки, що дасть можливість в подальшому не допустити розвиток складнощів, аж до втрати зору тваринам і очного яблука.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close