6 причин чорних плям на шкірі у собак

Зміна звичайного кольору покриву шкіри на конкретних ділянках тіла у домашнього улюбленця може бути спровоковано рядом моментів, як спадкового, так і набутого типу.

Плями на шкірі у собаки можуть бути свідченням розвитку атопічного дерматиту, гормональних порушень або ж проблем з метаболізмом.

1. Акантокератодермія

Акантокератодермія-патологічна зміна на шкірі, для якого характерним вважається поява плям чорного кольору і різного розміру. Основними провокуючими факторами виступають генетичні порушення, проблеми в роботі ендокринної системи або ж реакції алергічного типу. Акантокератодермія у певних собак з’являється в наслідок фізичного тертя шкіри тварини об амуніцію.

Акантокератодермія собою являє не самостійне захворювання, а один із сигналів організму про виниклі порушення, наприклад як гіперчутливість покриву шкіри. Алергічна реакція, що виявляється акантокератодермією, з’являється у відповідь на компоненти корму, а ще при контактному пошкодженні.

Поява чорних плям на тілі не вважається рідкістю для огрядних собак з великою вагою. Особливо часто акантокератодермія у вихованців з ожирінням вимальовується в області западин під пахвою. Власникам, у чиїх вихованців з’явилися чорні плями на шкірі, необхідно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Аналогічний ознака може вказувати на проблеми в роботі ендокринної системи – порушення функцій статевих залоз, щитовидки або ж надниркових залоз.

2. Атопічний дерматит

Поява чорних плям на тілі у собаки, може бути свідченням розвитку атопічної форми дерматиту. Патологія з’являється в результаті генетичного збою і собою являє алергію. Крім чорних плям на шкірі, у собаки з атопічним дерматитом, розвиваються інші симптоми:

  • сильний свербіж;
  • хвилювання тварини;
  • расчеси на шкірі до крові.

Атопічний дерматит діагностується частіше у вихованців в молодому віці, почавши з 8-ми місяців. Є ряд порід собак, наприклад як мопси, йорки, німецькі вівчарки і лабрадори, у яких атопічний дерматит вимальовується в кілька разів частіше, ніж у інших родичів.

Атопія може мати сезонний характер і пов’язана з приходом теплих місяців. Цвітіння дерев і трав призводить до накопичення в повітрі пилку. Крім цього в жаркий період часу активізуються паразити, наприклад домашні пилові кліщі і патогенні грибки.

3. Гострий мокнучий дерматит

Мокнучий гострий дерматит-ще одна популярна причина виникнення чорних плям на шкірі у собаки. Основою головного захворювання виступають сильні розчухи шкіри самим тваринам з подальшим інфікуванням патогенною мікрофлорою.

Провокуючи сильний свербіж, патологічний процес супроводжується також занепокоєнням тварини, травматизацією покриву шкіри з подальшим утворенням темних плям спочатку в паховій області. Згодом гострий мокнучий дерматит поширюється на інші ділянки тіла.

4. Чорний акантоз

Гіперпігментація шкіри-чорний акантоз, відрізняється у собак потемніння покриву шкіри і може зустрічатися у кішок і навіть у людини. У собак чорний акантоз локалізується в області складочок на шиї, лапах, животі і в паху. Чорні плями на шкірі можуть також розташовуватися в області сосків, западин під пахвою і навіть нігтів.

Виділяють дві форми чорного акантоза-первинний і вторинний.

Первинна форма патології властива такій породі собгак, як такса. У таких собак темні плями з’являються незалежно від вікових і статевих характеристик. Важливого чинника появи чорного акантозу у такс досі не виявлено. Передбачається, що акантоз у такс вважається наслідком генетичної схильності і спадкових відхиленнях.

Вторинна форма чорного акантоза може з’являтися у самих різних порід собак. Однак найчастіше у ветеринарній практиці діагностують патологію у подібної породи як мопси. Ця форма захворювання говорить про порушення в роботі організму. Поява чорних плям на шкірі, обумовлених чорним акантозом, може вказувати на розвиток:

  • проблем в метаболізмі на тлі ожиріння;
  • ендокринних патологій (зокрема, захворювання щитовидки);
  • злоякісних новоутворень.

5. Лентиго

Чорні плями на шкірі можуть бути косметичним дефектом, таким як лентиго. Ефектною терапії від цієї форми патології не існує. Локалізуватися лентиго може в області живота у собаки або ж кінцівок. Рідше діагностується косметичний дефект на інших ділянках тулуба тварини.

Дуже часто лентиго виникає у собак середнього і похилого віку.

Виниклі маленькі темні плями починають потроху збільшуватися в розмірі протягом пари місяців. Зростає не тільки розмір плям, але і збільшується їх кількість. Через конкретний період (у кожної тварини персонально), зростання плям зупиняється.

З боку лентиго схожі на плоскі, з хорошою окресленістю плями, що не виступають над шкірної поверхнею. Справжнє лентиго у собаки не свербить, не провокує свербіж, а поверхня плями гладка. Якщо ж чорна пляма має горбисту структуру або ж присутні потовщення, рекомендується негайно звернутися до ветеринарної клініки за допомогою і точною діагностикою.

6. Епідермальний невус

Серед причин чорних плям на тілі у собаки, виділяють також епідермальний невус. Це дефект шкіри, основою якого виступають порушення в процесах формування і розвитку покривів шкіри. Розвивається епідермальний невус в результаті генетичних порушень. Патологія може характеризуватися не тільки чорними, але і світлими плямами на шкірі.

Дуже велике потовщення поверхневого шару шкіри, утворення нестандартних, невеликих за розмірами сосочків — ось основні характеристики епідермального невуса. При нормальних умовах, патологія не викликає у собаки дискомфорту і не вимагає особливого лікування. Якщо ж невус швидко збільшується в розмірі, поміняв власну забарвлення, навколо освіти виник віночок, розвинувся процес запалення, що супроводжується свербінням і кровоточивістю, рекомендується негайно звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні. Лікування епідермального невуса-хірургічне.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close