5 причин лущення шкіри у собак

Уважний і люблячий володар собаки помічає будь-які, навіть найменші зміни в стані тварини.

Одним з популярних симптомів, що вказують на розвиток шкірних патологій, вважається лущення шкіри.

Самого господаря собаки може бентежити зовнішній вигляд – лущення або свербіж.

Однак це тільки поверхневий ознака, що вказує на великі зміни в стані улюбленця.

1. Алергія

Лущення на шкірі у собаки дуже часто з’являється як наслідок алергії.

Своєрідна відповідь організму на чужорідний білок відзначається при попаданні алергену поряд з їжею або ж при укусах комах.

Однією з популярних реакцій алергії, що провокують виникнення лущення і свербіння на шкірі, вважається блошиний дерматит. У собак алергічна реакція на укуси бліх вимальовується не тільки сильним свербінням, але і появою почервоніння на шкірі з подальшим утворенням ділянок облисіння. Змінам схильні шкіра голови і зони навколо хвоста. При відсутності своєчасної допомоги, блошиний дерматит може виникати виникненням виразкових уражень на шкірі.

Основою лущення як правило виступає харчова алергічна реакція. Поява змін на шкірі з’являється не відразу, після того, як алерген потрапив в організмі.

Харчова алергічна реакція у собак відрізняється накопичувальним ефектом. У момент, коли кількість чужорідного білка стає критичним, починають виникати ці симптоми:

  • свербіж і лущення на шкірі;
  • червоність;
  • висипання;
  • виділення з очей;
  • розлад шлунку;
  • набряклість.

При довгому перебігу харчової алергічні реакції, крім лущення, від шкіри тварини починає поширюватися поганий запах.

2. Інфекційні захворювання

Основою виникнення лущення на шкірі у собаки, як правило виступає ряд інфекційних хвороб.

Однією з небезпечних інфекцій вважається чума м’ясоїдних. Вірусна хвороба провокує зміни у всьому організмі, вражаючи травну і нервову систему, а ще погано проявляється на стані шкіри.

Лущення на шкірі у вихованця може бути свідченням розвитку піодермії – інфекційного ураження покриву шкіри патогенними бактеріями. Піодермія може розвинутися при паразитарних інвазіях, а ще на тлі вторинних інфекцій або ж гормональних збоїв.

Аргументом, що провокує лущення покриву шкіри вихованця, виступає імпетиго, спровоковане активізацією стрептококової і стафілококової інфекції. На шкірному покриві собаки виникають множинні запальні деталі. В подальшому відбувається розрив гнійників і утворення лусочок.

3. Дерматит

Лущення на шкірі у собаки може бути спровоковано дерматитами (запальними процесами), викликаними дуже і дуже маленькими кліщами.

Хейлетіеллез і демодекоз, провокують сильне свербіння, лущення покриву шкіри, викликаючи появу ділянок алопеції.

У запущених випадках розвитку демодекозу і хейлетіеллеза, можуть з’являтися виразкові ураження і гнійники.

Основою розвитку лущення на шкірі, як правило виступає цинк-залежний дерматоз. Патологічний процес діагностується у собак досить нечасто і пов’язаний з різким недоліком цинку в організмі. Розвивається захворювання відрізняється запальними процесами в очній рогівці, різким зменшенням ваги і проблемами з загоєнням ран.

4. Ендокринні патології

Причинами порушень в стані покриву шкіри у собак, виступають захворювання ендокринного типу.

Серед ендокринних патологій, що провокують лущення на шкірі, виділяють:

  • Гіперкортицизм-захворювання, що виникає в результаті дуже високого вироблення кортикостероїдів. Відрізняється лущенням шкіри, вугрової хворобою, себореєю і алопецією. — патологія, що відрізняється зміною гормонального фону в результаті зниження вироблення гормональних речовин щитовидною залозою. При гіпотиреозі всі ділянки шкіри стають сухими, розвивається себорея і лущення. Дуже часто на тлі гіпотиреозу розвиваються ускладнення в результаті приєднання патогенної бактеріальної мікрофлори.

Серед ендокринних патологій, що провокують лущення на шкірі, виділяють захворювання, викликане дуже високим продукуванням статевих гормонів – захворювання чорної шкіри. Характерними симптомами патологічного процесу, є-лущення ороговілого шару шкіри в області статевих органів, наявність тріщин і сильного огрубіння шкіри.

5. Аутоімунні захворювання

Основою розвитку симптому виступають аутоімунні патології.

Популярними захворюваннями, здатними викликати лущення на шкірі, є – червоний вовчак і дерматоміозит.

Дерматоміозит відноситься до системних захворювань, що провокує важкі зміни в організмі тварини. Відзначається не тільки лущення, а й утворення нестандартних корост і рубців на тілі улюбленця. Поразка охоплює не тільки покриви шкіри, але і м’язові волокна, що призводить до проблем в акті жування і руху.

Аутоімунна патологія, що відрізняється лущенням, шкірним почервонінням і занепокоєнням тварини – червоний вовчак. Лікування аутоімунних хвороб полягає у використанні підтримуючої та імунодепресантної терапії.

Відзначивши наявність лущення на шкірі у улюбленця, господареві потрібно звернутися за допомогою до ветлікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close