Нежить у собаки

Вологий ніс-звичайний фізіологічний стан у собак. Тварини часто його облизують, таким чином провокуючи прискорення теплопередачі. Однак якщо у вихованця спостерігаються виділення ексудату з області носових ходів, слизового або ж іншого характеру, це вказує на наявність нежиті.

Основою розвитку риніту, стають патологічні процеси, спровоковані вірусної або бактеріальної етіологією, а ще гельмінтозами і іншими захворюваннями.

Виникнення нежиті провокують травми носа в області пазух, різні аномальні епітеліальні освіти і інші нові освіти, зміни показників температури тіла.

Перед тим як починати лікування нежиті у собаки, важливо встановити головну причину, що спровокувала розвиток патологічного процесу. І виключно після цього, проводяться терапевтичні заходи щодо усунення симптомів.

Причина

Нежить у собаки здатний виникнути в результаті впливу самих різних екологічних факторів, наприклад через різке переохолодження навіть в жарку погоду при купанні в ставках з холодною водою. Спровокувати недугу можуть і внутрішні патології. Базовими факторами, що провокують риніт у собак, вважаються:

 • Захворювання, що вражають носоглотку і респіраторний тракт. Дуже часто, риніт з’єднується із запальними процесами горла, глотки або бронхіального дерева. Спровокувати риніт можуть і стоматологічні захворювання, наприклад гінгівіт, глосит або парадондіт. . Нежить у вихованця з’являється і при захворюванні небезпечними інфекціями – аденовірозом, парагрипом або чумою м’ясоїдних. Патогени проникають в частину зверху респіраторного тракту, провокують розвиток запалення і руйнування слизових оболонок носа. . Кашель і нежить у собаки дуже часто вважається симптомом алергічні реакції на їжу, засоби на хімічній основі, ліки або інсектицидні препарати. Дуже часто в клінічній ветеринарній практиці діагностується харчова алергічна реакція на промислові корми. Крім кашлю і витікань з носа, діагностується набряклість всіх слизових оболонок і гіперемія.
 • Сторонні предмети в респіраторному тракті. Собаки надзвичайно рухаються і цікаві. Тим більше це стосується маленьких цуценят — вони все намагаються на зуб або намагаються понюхати. Чужими тілами, що застрягли в носових ходах, можуть бути дрібні частинки землі, камені, тирса і тріски, а ще насіння рослин. Травмуючи слизові оболонки, що вистилають частина зверху респіраторного тракту, чужі предмети призводять до запалення. Зі свого боку, набряк і запалення слизової, супроводжуються поява витікань з носа.
 • Аномалії будови перегородки носа вродженого характеру, а ще травми носа. Зміни нормального положення хрящів в області носоглотки, переломи щелепи і кісток черепа, призводять до проблем з диханням, що супроводжуються набряком і виділеннями з носа.
 • Пухлини в області носоглотки злоякісного і доброякісного характеру. Нові освіти в носоглотці, за механізмом впливу нагадують застряглий чужий предмет, що перешкоджає нормальному акту дихання у собаки. Аномальні епітеліальні освіти або пухлини протягом певного часу розростаються, перекривають ходи, провокуючи здавлювання судинних стінок. З’являється набряк і процес запалення. При невірно складеному поживному раціоні або ж при годуванні тварини кормами поганої якості, організм собаки відчуває дефіцит корисних речовин – авітаміноз. Недолік нутрієнтів в організмі, згубно діє на всі тілесні процеси. Одними із симптомів нестачі аскорбінової кислоти і ретинолу в поживному раціоні тварини, є кровотечі з носа і нежить.

Базовим аргументом, що провокує розвиток риніту у домашнього вихованця, ветеринарні майстри вважають зниження загальних захисних сил організму. Крім цього, спровокувати нежить можуть внутрішні патологічні процеси і паразитарні інвазії.

Заслуговують великої уваги брахіцефалічні породи. У зв’язку з анатомічними особливостями будови черепа, процес дихання у них утруднюється, з’являється хронічне запалення, що відрізняється раптовою появою нежиті.

Розрізняють гостру і затяжну форми риніту у собак, а по специфікації нежить буває катарального характеру, фіброзного, фолікулярного або ж геморагічного.

З’явилися носові виділення у собаки іноді не пов’язані з прямим впливом патогенних факторів на систему дихання. Причинами розвитку нежиті у улюбленця, можуть стати захворювання ниркових структур, травного тракту, серцево-судинної та ендокринної системи. Ці всі внутрішні процеси завдають невиправної шкоди резистентності організму, пригнічуючи роботу імунної системи.

При різкому зниженні імунітету, собака частіше підпадає під вплив самих різних вірусних і бактеріальних хвороб. Всі спроби позбутися від нежиті в подібному випадку, не приведуть до успіху. Риніт буде на певний період часу припинятися і потім знову повертатися. Тільки визначивши важливий фактор і усунувши його, тварина можна лікувати повністю.

Привести до появи нежиті здатні гельмінтози і ектопаразитарні захворювання. Кліщі, блохи і глисти – вороги імунної системи. В ході власної діяльності, вони отруюють організм, провокуючи не тільки нежить, але свербіж, чхання, загальну апатію і зміна апетиту.

Симптом

При появі у собаки нежиті, потрібно з’ясувати форму напрямки-гостра або хронічна. Далі важливо визначити фактор, що спровокував появу витікань з носа. У цьому допоможуть спостереження і супутня клінічна картина. Традиційний нежить у домашнього вихованця, спровокований переохолодженням організму, йде через 7 днів при правильно організованому лікуванні та догляді.

У разі переходу риніту в затяжну форму, лікування обіцяє бути довгим і позбутися повністю від патологічних виділень, що не вийде. Симптоми риніту у собак, має якусь схожість з нежиттю у людини:

 • поява рідкого прозорого ексудату з носових ходів, з часом густеющего, що утворюється в грудочки, що забивають область носоглотки;
 • закладеність носа, що відрізняється зміною процесу дихання-собака відкриває пащу, щоб набрати більше кисню під час вдиху;
 • поява набряклості в області морди, гіперемія білкової оболонки очей;
 • поява проблем з диханням (задишка), млявість і байдужість вихованця;
 • зниження апетиту і збільшення показників температури тіла (при інфекційному риніті);
 • собака чхає, видає звуки, схожі на рохкання.

Залежно від характеру ексудату, що виділяється з носових ходів, під носом може виникати скоринка.

Лікування і профілактика собачого нежиті

Лікувати нежить у собаки неухильно рекомендується з найперших моментів його появи. Самолікування в побутових умовах, без визначення важливого фактора, який спровокував риніт, здатне не тільки бути малоефективним, але і виявитися причиною розвитку складнощів.

При появі відмінних ознак нежиті у улюбленця, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала. В умовах клініки, доктор проведе детальний клінічний огляд і збере анамнез для подальшого аналізу.

При відсутності своєчасної допомоги, запущені форми нежиті призводять до втрати апетиту, зменшення активності. У запущених випадках, коли тварина не добре себе почуває, воно може шукати темні кути без яскравого освітлення, зустрічається жар і запальні процеси в області очей.

Запущений риніт провокує появу відразливого гнильного запаху з пащі. Лікування в побутових умовах до моменту звернення до ветеринарної лікарні, полягає в наступних пунктах:

 • Уважний огляд носових ходів і помітних слизових оболонок. Для кращого розгляду застосовують ліхтарик. Відзначають тип виділень, їх консистенцію і колір. Виявлений чужий предмет в носових ходах заборонено намагатися витягувати самостійно. Не рекомендується також застосовувати назальні краплі. Ці всі дії можуть спричинити за собою малоприємні наслідки – потрапляння чужого тіла вглиб респіраторного тракту.
 • Видалення підсохлих кірочок і забруднень під носом. За допомогою марлі або ватного диска, заздалегідь змочених в настої ромашки аптечної, обробляють область забруднення. Це допоможе на час заспокоїти свербіж і сухість під носом.
 • Для знищення патогенних мікроорганізмів зі слизової оболонки носа, ветеринарні доктора пропонують взяти краплі від нежиті, що володіють загальним дією. Досить кількох крапель Максідіна або Анандіна в кожну ніздрю. Шкоди від таких лікарських засобів для собаки не буде, завдяки м’якій дії на слизову носа.
 • Тварина не повинна лежати на холодній підлозі або підстилці. Переохолодження і додаткова тепловтрата, здатні погіршити розвиток головного захворювання. Рекомендується перенести підстилку в утеплений простір, де можливість отримати ускладнення від переохолодження або протягу, зведені до мінімуму.

Необхідно звернути свою увагу! Фахівці наполегливо рекомендують при діагностованому нежиті у собаки, не переходити на інший вид корму або харчування.

Тварина повинна отримувати ту ж їжу і мати безкоштовний доступ до чистої питної води. Воду заздалегідь можна нагрівати і додавати в неї відвари цілющих трав.

Після надання першої допомоги, вихованця потрібно доставити у ветеринарну лікарню. Тільки фахівець, на підставі проведених лабораторних та інструментальних досліджень, зможе зробити схему лікування.

Якщо риніт не ускладнений серйозними патологічними процесами, доктор призначає промивання носових ходів. Процедура проводитися день у день за допомогою спеціалізованих дезінфікуючих препаратів. Можна застосувати настої і відвари рослин – календули, звіробою або ж аптечної ромашки. Від промивань носа собака може почати чхати. Таким чином, вся накопичена слиз, вийде назовні.

Діагностований риніт фолікулярного типу, лікуватися шляхом призначення протимікробних препаратів. Нарости, що з’явилися при цьому типі нежиті, пом’якшуються за допомогою вазеліну або перекису водню. Примочки в області носового отвору роблять кілька разів на день.

Хронічна форма риніту, вимагає дуже уважно підходу до лікування. Призначаються спеціалізовані присипки з підсушують ефектом. У переважній більшості клінічних випадків, тривало не проходить нежить-ознака небезпечної патології. Для виявлення фактора, що спровокував риніт, призначаються додаткові дослідження організму пацієнта.

Хорошим лікувальним ефектом при затяжних ринітах мають інгаляції. Для проведення процедури використовуються медикаментозні протимікробні препарати, а ще відвари лікарських рослин. Завдяки інгаляцій, відбувається обробка всього респіраторного тракту. До цього всього до інгаляцій під час лікування нежиті, призначається курс антибіотиків.

Наприклад якщо основою затяжного нежиті у собаки стала бронхопневмонія, призначається комплексна терапія. З метою поліпшення кровообігу, тварина накривають теплими пледами або ковдрами, а ще кладуть грілки. Якщо нежить, супроводжується сильним і хворобливим кашлем, потрібно призначення лікарських засобів, купирующих напади.

Відчуття болю в грудині, ліквідують шляхом призначення анальгезирующих препаратів. При підвищенні показників температури тіла, призначаються жарознижуючі засоби.

При важких течіях головного захворювання, що вразило респіраторних тракт, потрібно проведення терапії компенсаторного типу. Для відновлення обсягів крові, пацієнту вводять замінники плазми, а ще проводитися парентеральне харчування.

У переважній більшості клінічних випадків, основою розвитку нежиті у собаки, стають звичайні застуди. Для зменшення ризиків розвитку риніту, потрібно застосовувати звичайні заходи попередження. Попереджувальні заходи, полягають в наступному:

  . Основою зниження імунних сил організму ставати поганої якості харчування. Проконсультувавшись з ветеринаром, можна вибрати відповідний вид корму, що дає можливість компенсувати втрати вітамінів і мікроелементів, уникнувши авітамінозу. . Активний життєвий образ домашньої собаки, в себе включає обов’язкові прогулянки на чистому повітрі. Рекомендується гуляти навіть в дощ, тільки зменшувати час прогулянок. . Вихованець не повинен трястися і тремтіти. Тварині має бути комфортно. Слід уникати протягів. Власникам порід собак, які мають коротку шерсть, рекомендується в холодний період року одягати на тварину комбінезони з теплоізоляцією.

Потрібно пам’ятати про постійні профілактичних протипаразитарних обробках і вакцинаціях. Важливо попереджати контактування власного улюбленця із заздалегідь хворими або ж бездомними тваринами.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:,
close