5 симптомів синдрому Горнера у собаки

Відрізняється патологічний процес раптовим виникненням і розладом іннервації лицьових м’язів і м’язів ока. Зрозуміти, що у тварини проблеми неврологічного характеру, допоможе комплекс симптомів – блефароптоз, міоз, мікрофтальм, ектропіон і гіперсалівація.

1. Опущення століття на оці

Своєрідний неврологічний синдром, названий на честь офтальмолога зі Швейцарії – Йоганна Фрідріха Горнера, тісно пов’язаний з дисфункцією нервів симпатичної нервової системи, що оточують очей і м’язові волокна в області лицьової частини. Відповідає симпатична частина вегетативної нервової системи за контроль над морганням і виразами на морді. Факторів, що провокують розвиток патологічного процесу багато. Серед них виділяють:

  • пухлинні процеси;
  • патології в області дисків між хребцями;
  • сильні удари або укуси по місце симпатичного шляху нервових волокон;
  • захворювання середніх і внутрішніх структур вушного каналу.

Одним з найголовніших ознак розвитку синдрому Горнера вважається блефароптоз. Він може розвинутися в результаті інших хвороб, але якщо є наявність звуження зіниці, вивороту нижньої повіки і мікрофтальма, статус патології певний.

Блефароптоз при синдромі Гарнера відрізняється опущенням верхньої повіки. Тварина не в змозі його своїми силами підняти, що призводить до звуження зорової щілини. Гострота зору змінюється.

Залежно від ступеня птозу, будуть залежати зміни. При блефароптозі легкого ступеня ураження, очей виглядає напівзакритим, верхню повіку не рухається, відзначається сльозотеча. Відсутність процесу миготіння, провокує розвиток складнощів у вигляді постійного роздратування поверхні очного яблука.

2. Звуження зіниці

Другим характерним ознак розвитку синдрому Горнера вважається виражене звуження зіниці-міозом. Патологічний процес може розвинутися як в одному зоровому яблуці, так і в 2-ух відразу.

Порушення в іннервації симпатичної системи провокують проблеми в регуляції роботи райдужки. В ході ряду клінічних випадків, було відзначено, що при синдромі Горнера у собак, звуження зіниці не впливає на якість зору.

3. Впадіння очного яблука

Впадання очного яблука зустрічається у собак нечасто і головною причиною виступає синдром Горнера. Вирішальним фактором розвитку синдрому виступає пошкодження симпатичної нервової системи.

Обумовлюється розвиток міозу, ектропіону і впадання очного яблука порушенням іннервації нервів, що проходять від ока до мозку. Фактор, що ушкоджує може розташовуватися де завгодно-в області спини, відділу шиї (наприклад, при регулярному стисненні тугим нашийником). Основою впадання очного яблука як правило виступає злоякісна або доброякісна пухлина, вірусні інфекції, бактеріальні та грибкові захворювання, запальні процеси в середньому вусі.

Впадання очного яблука при синдромі Горнера дуже часто діагностується у деяких порід собак. У зоні ризику по розвитку патології знаходяться золотисті ретривери і кокер-спанієлі. У 90% випадків синдром діагностують власне у таких собак. Власникам варто ретельно стежити за зміною в стані улюбленця і якщо знадобиться відразу звертатися за допомогою до ветлікаря. Патологія вимальовується у дорослих вихованців частіше, ніж у цуценят і молодих тварин.

4. Опущення століття

Опущення нижньої повіки або ектропіон, зустрічається у більшості собак, але наявність декількох симптомів відразу, вказує на розвиток синдрому Горнера.

Ектропіон супроводжується підсиханням слизових, роздратуванням і дискомфортом у тварини. Відсутність своєчасної допомоги призводить до занедбаності патології і розвитку складнощів.

5. Дуже високе виділення слини

Гіперсалівація при синдромі Горнера з’являється не завжди. Важливим фактором виступають захворювання вушних раковин і залучення в патологічний процес привушних залоз, які продукують слинної секрет. Пов’язані з появою гіперсалівації черепно-мозкові травми.

Всі перераховані вище ознаки вказують на синдром Горнера. Якщо ж один із симптомів виник, а інших не зустрічається, значить причина ховається в іншому порушенні. Без допомоги фахівця навряд чи можна обійтися.

Тільки ветлікар зможе провести необхідні дослідження і поставити точний діагноз з подальшою розробкою тактики лікування.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close