Грижа у кішки після стерилізації

Страх господарів перед плановою стерилізацією у домашнього улюбленця ускладнюється можливим розвитком патологічних змін в організмі.

Будь-яке своєчасне втручання під наркозом в собі несе ряд ризиків. Крім анестезіологічного ризику, існує відсоток випадків, коли розвиваються ускладнення. Це можуть бути запальні процеси, що відкрилося кровотеча.

Одним зі складнощів стерилізації або розумніше сказати, кастрації (повне видалення репродуктивних органів у самців і самок), виступає грижа.

Причини формування грижі у кішки

Проведене кішкам своєчасне втручання завжди супроводжується ризиками розвитку складнощів. Крім грижі, на тлі стерилізації можуть з’являтися:

  • запальні процеси в області шва;
  • нагноєння шва; ;
  • процес запалення в області парієтальних і вісцеральних листків очеревини (перитоніт);
  • проблеми зі стільцем.

Основою розвитку ускладнень після операцій виступає як невірно проведене втручання, так і невірно організований догляд за улюбленцем.

Якщо кішка після стерилізації регулярно застрибує на високі поверхні, має безкоштовний доступ на вулицю, проявляє високу активність – підвищуються небезпеки не тільки розвитку грижі. У тварини можуть розійтися шви, відкритися кровотеча. Дуже часто фіксується розвиток процесу запалення.

Саме формування нових утворень у вигляді грижі через певний проміжок часу після проведеної стерилізації — не просто ускладнення.

Інформація, що з’явилася грижа буде причиною загибелі тварини в результаті защемлення і розвитку некрозу випали під шкіру органів знаходяться всередині. Зазвичай, в переважній більшості клінічних випадків, через грижові ворота випадають петлі кишечника. Основою виступає утворення дефекту в м’язових тканинах і утворення грижового кільця. Крім петель кишечника в грижове кільце випадають також частини брижі (жирового прошарку) або печінку.

Привести до розвитку післяопераційної грижі здатні:

  • порушення догляду за твариною (вихованець може після того як проведена операція самостійно розкушувати або зривати шви з області живота, а володар цього не помічає);
  • помилка хірурга (грижа після стерилізації може розвинутися в результаті помилки доктора, який проводив своєчасне втручання – невірно накладені шви або застосування неякісного шовного матеріалу).

Величезне значення має вік тварини. Фахівці відзначають, що у літніх кішок небезпеки розвитку грижі після стерилізації у багато разів вище, ніж у молодих. У зв’язку з цим ветеринарні лікарі не радять затягувати з проведенням кастрації, якщо володар тварини не планує отримувати від улюблениці потомство.

Уникнути розвитку складнощів можна. Господар кішки повинен чітко Слухати рекомендацій ветлікаря і забезпечити вихованцеві належний правильний післяопераційний догляд.

Симптоми розвитку грижі після стерилізації у кішки

Важливо вчасно звернутися за допомогою до професіонала, щоб мати можливість допомогти тварині. Для цього необхідно знати, якими симптомами вимальовується розвиток грижі після стерилізації у кішки.

Основний показник-освіту в області шва припухлості. Виявивши опуклість в місці накладеного шва, що нагадує по виду волоський горіх, необхідно постаратися помацати її. При пальпації під пальцями відчуваються перекочуються органи. Слід проводити домашній огляд акуратно, щоб не завдати шкоди улюбленцю. Потрібно відразу звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала.

Лікування грижі у кішки після стерилізації

Безпосереднього лікування тварини з діагностованою грижею, що з’явилася на тлі стерилізації, полягає у втручанні хірургічним шляхом.

Доктор проводить огляд і призначає ще одне своєчасне втручання. Під загальним наркозом фахівець проводить надріз і ручне вправлення органів знаходяться всередині назад в тулуб. Лікар накладає шви і закінчує операцію.

Після своєчасного втручання, доктор дає рекомендації з приводу організації правильного догляду. Важливо, щоб в період після операції тварина носило спеціалізовану попону. Господарю доводиться стежити за тим, щоб вихованець не розлизував поверхню рани і не намагався зірвати шви.

З метою усунення розвитку грижі у кішки, після стерилізації господареві потрібно прийняти ряд важливих заходів.

Профілактика появи грижі полягає в правильно організованому догляді за твариною. Відразу ж після повернення з ветеринарної клініки, варто помістити вихованця в сухе і тепле приміщення, далеко від шуму і протягів. Тварині потрібен повний спокій. Відразу ж після того, як вихованець прийде в себе, потрібно одягнути іммобілізуючий комір або попону. В іншому випадку тварина може розлизати шви або травмувати поверхню рани.

Необхідно виділяти увагу постійної обробці шва розчинами на основі антисептиків і мазями, запропоновані лікарем.

Доводиться стежити, щоб вихованець не стрибав на піднесення перший час після того як проведена операція. Організм тварини повинен повністю відновитися після того як проведена операція і фізнагрузкі йому протипоказані. В іншому випадку, покладений фахівцем шов швидше за все розійдеться, що призводить до утворення нової грижі або навіть до кровотечі.

Перший час тварина слід годувати курячим бульйоном, кілька разів протягом тижня додаючи до нього м’ясні або пюре з овочів. Доводиться стежити за тим, щоб система травлення не відчувала дуже високих навантажень.

Освіта післяопераційної грижі у тварини-серйозне ускладнення. Поява припухлості, привід звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close