7 хвороб у кішки при яких виникають болячки на тілі

Кішки від природи є охайними тваринами і в змозі самостійно доглядати за власною шерсткою. У зв’язку з цим господарі нечасто оглядають тіло улюбленця на предмет пошкоджень.

Поява дискомфорту у тварини проходить в основному непомітно.

Підставою для хвилювання стає сильний свербіж, випадання ділянок вовни, виникнення виразок і болячок на шкірі.

Причинами виступають досить різні фактори.

1. Дерматит

Дерматити являють собою не індивідуальне захворювання, а цілий комплекс захворювань, що мають ряд нестандартних споріднених симптомів.

Відрізняється такими ознаками як:

 • гіперемія пошкоджених шкірних ділянок;
 • освіта кірочок і вугрів на шкірному покриві;
 • виникнення сухості;
 • нестерпний свербіж.

У ветеринарії не виділяють вікових, статевих або породних схильностей до появи дерматиту у кішок. Хворіють запальними захворюваннями як вуличні тварини, так і кішки, які проживають в побутових умовах.

Головними факторами, що провокують розвиток дерматиту є термічні, хімічні, інфекційні, паразитарні і травматичні.

2. Блоха

Основою виникнення болячок на тілі у улюбленця виступають блохи.

Паразити при укусах вбризкують частина слини для розрідження крові. Своєрідний секрет бліх містить близько 14 самих різних алергенів, що провокують виникнення блошиного дерматиту.

Вимальовується патологічний процес досить сильною алергічною реакцією, в основі якої лежить запалення.

Все залежить від кількості паразитів і чутливості організму кішки, почнуть з’являтися різні симптоми.

Основними симптомами блошиного дерматиту у вихованця вважаються:

 • сильний свербіж, що провокує расчеси;
 • виникнення ділянок облисіння на шкірі і дрібних вузликів, що локалізуються в області кореня хвоста, попереку і стегон тварини;
 • освіта почервоніння у вигляді папул, покритих корочками;
 • зміна пігментації на ділянках шкіри;
 • обсіменіння патогенною бактеріальною мікрофлорою, посилюючи перебіг основної патології.

Тварина при розвитку блошиного дерматиту стає неспокійним, може висловлювати агресію і втрачає апетит.

З метою лікування кішки від блошиного дерматиту і подальшої попередження рекомендується на постійній основі застосовувати протипаразитарні засоби у вигляді крапель або спреїв.

Для знищення паразитів в приміщенні слід обробляти з особливими інсектицидними розчинами. У будинку обробляються килимки, підстилки, щілини в підлозі під плінтусами.

3. Алергічна реакції

Основою виникнення болячок на тулубі у кішки, може реакція алергічного типу.

Алергічна реакція у ветеринарній практиці частіше діагностується у кішок на невідповідні компоненти їжі. Характерними ознаками алергії вважаються:

 • сильний свербіж в області морди, лап, живота;
 • випадання вовняного покриву на тлі свербежу і расчесов ( лисини у кішок локалізуються в області голови);
 • виникнення виразкових уражень після лисин (розвивається в результаті відсутності алергії);
 • розлад травних функцій (при алергічні реакції у пацієнта можуть з’являтися напади нудоти, блювоти і пронос);
 • набряклі явища аж до проблем з диханням.

Для лікування застосовується гіпоалергенна дієта. Вибір кормів виконується ветеринарним фахівцем.

Видалення сильного свербіння виконується за допомогою протигістамінних препаратів. Призначаються протинабрякові ліки, знеболюючі та протизапальні ліки.

4. Аутоімунні патології

Аутоімунні патології покривів шкіри у домашніх кішок діагностуються у ветеринарній практиці досить нечасто. Основними аутоімунними захворюваннями у кішок вважаються:

  ;

 • дискоїдний вовчак; ;
 • бульозний пемфигоид.

Патологічний процес розвивається в організмі в разі, коли імунна система починає нападати свої клітинні структури організму. Відбувається масивна атака. Патологічні процеси не піддаються лікуванню. Захворювання можна лише купірувати, знизивши симптоматику проявів.

5. Остеофолликулит

Патогенна мікрофлора, яка потрапляє в поверхню рани на шкірі, провокує розвиток процесу запалення. При ураженні бактеріями сальних залоз, розвивається остеофоллікуліт. У певних джерелах, остеофоллікуліт згадується як вугрова хвороба кішок.

Основою розвитку захворювання як правило виступає закупорка сальних залоз з подальшим запаленням не тільки залоз, але і цибулин волосся. Першими ознаками є висипання в області підборіддя у вихованця.

Крім цього, симптомами остеофоллікуліта вважаються:

 • гнійничкові ураження покриву шкіри;
 • поява чорних крапок;
 • освіта папул-почервоніння на шкірі у вигляді нерівностей.

Терапія діагностованого остеофоллікуліта у кішки передбачає всеосяжний підхід.

Тварина купають з використанням антісеборейних шампунів, а далі обробляють уражені ділянки антисептичними засобами – Хлоргексидином або Мірамістином. У запущених випадках протікання остеофоллікуліта, використовуються протимікробні препарати місцевого типу.

6. Екзема

Основою виникнення на тілі тварини болячок як правило виступає екзема.

Діагностується частіше у улюбленців з надмірно ніжною шкірою. Страждають від екземи частіше кішки породи Бамбіно (гібрид Сфінкса і манчкіна), Сфінкс і ельф (гібрид канадського сфінкса і американського керла).

Ознаками розвитку екземи у кішки, крім розвитку болячок на шкірі, вважаються:

 • сильний свербіж і збільшення показників температури тіла;
 • висипання у вигляді бульбашок, які в подальшому підсихають і лущаться;
 • освіта гнійників з подальшим виникненням мокли ран.

Лікування системне, вибирається фахівцем персонально в залежності від напрямку патології і стану пацієнта. Основу терапії складають присипки, мазі, протимікробні препарати і комплекси вітамінів і мінералів для зміцнення імунної системи.

7. Паразитарні захворювання

Поява болячок на тілі улюбленця, може бути свідченням розвитку паразитарних хвороб. У ветеринарії є велика кількість самих різних захворювань, спровокованих активністю паразитів.

Основними паразитарними захворюваннями, діагностуються у ветеринарній практиці у кішок, вважаються:

  — спровокована активністю мікроскопічних кліщів, які проживають у верхніх шарах сосочкового шару дерми. Основу харчування паразитів складають кров і лімфа. Ознаками корости у кішки є свербіж, утворення папул, що локалізуються в області грудей, живота, вух і суглобів. Також відзначаються алопеції, виразкові ураження шкіри на тлі расчесов і бактеріальної інфекції. — ще одне шкірне захворювання, спровоковане мікроскопічним кліщем роду Demodex . Ознаками зараження кішки демодекозом вважаються не тільки сильний свербіж, але і утворення ділянок алопецій в області вух, шиї і шкіри голови. З появою патологічного процесу, відбувається ураження більшої частини тулуба тварини. Вихованець посилено вилизує власну шерсть, що призводить до ще більшого облисіння.

 • Хейлетиоз або блукаюча лупа. Патологія, спровокована кліщами роду Cheyletiella . Характерна риса хейлетіоза від звичайної лупи-сильний свербіж і локалізація патологічного процесу в області хребта. Може відзначатися випадання вовняного покриву. Терапія полягає в застосуванні нестандартних препаратів, наприклад як фіпроніл. Шерстний покрив улюбленця потрібно систематично обробляти протівосеборейнимі шампунями.

Поява болячок на тілі улюбленця – привід негайно звернутися за допомогою до ветлікаря. Спеціаліст проведе ретельну перевірку і розробить відповідну тактику лікування.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , , ,
close