4 причини розвитку зневоднення у кішки

Організм дорослої кішки на 2/3 складається з рідини. Якщо кішка отримує вологи на 10% менше від норми, відбувається порушення роботи в організмі.

У випадках зневоднення більш ніж на 15%, вихованець може померти. Найбільш сприйнятливі до порушення водно-електролітного балансу кошенята.

Дефіцит рідини в організмі тварини незмінно призводить до зневоднення і порушення роботи всіх тканин. Проблема серйозна і може навіть виявитися причиною загибелі улюбленця.

У завдання власника входить турбота не тільки про харчування кішки, але і про те, щоб не настало зневоднення.

1. Відсутність доступу до питної води

Зневоднення може наступати у кішки в результаті зниження використання рідини і через збільшення втрати води організмом. До першої групи причин відноситься відсутність доступу до питної води.

Порушення режиму харчування, що відрізняється наявністю в раціоні тварини сухих кормів і постійна нестача придатної для пиття води, в недалекому майбутньому буде причиною дегідратації. Кішка може відмовлятися пити воду через хворобу або ж в разі, коли миска обрана невірно.

Забуваючи про те, що тварина потребує чистої питної води, господарі на весь день можуть залишати тварину з порожньою мискою, що зі свого боку загрожує зневодненням.

2. Неможливість самостійно пити воду

Є ряд випадків, коли тварина не може особисто пити воду через слабкість або ж шоку. Під час спеки року, кішка, перебуваючи під прямими променями сонця, може отримати тепловий удар. У подібному стані тварина не може сама пити воду.

Сильна слабкість і відсутність можливості самостійно пити воду відзначається у кішок при інтоксикації організму. Основою може послужити отруєння токсичними речовинами, що потрапили в середину через респіраторний або травний тракт.

Сильний стрес і шоковий стан у тварини – один з факторів, що провокують відмову у кішки пити воду. Впасти в пригнічений стан вихованець може при переїзді в новий будинок, при появі ще однієї тварини або людини в будинку.

3. Диспепсичні розлади і блювота

Основою зневоднення у кішки виступають диспепсичні розлади і блювота. Спровокувати розвиток виверження шлункового вмісту можуть вірусні інфекції, а саме панлейкопенія, каліцивірусна хвороба, герпес і інші.

Блювота і пронос часто супроводжують захворювання травного тракту і інтоксикації організму. Виверження шлункового вмісту і діарея призводять до швидкого вимивання речовин на мінеральній основі з організму. Відбувається різка втрата маси тіла.

Зневоднення з’являється при частому і рясному сечовипусканні. Найчастіше зустрічається дегідратація організму при хронічних захворюваннях, наприклад як цукровий діабет і ниркова недостатність.

4. Кровотечі, асцити і водянка

Зневоднення у кішки з’являється на тлі внутрішнього або зовнішнього кровотечі.

Основою дегідратації організму стають водянка або асцит. Патологічний процес супроводжується скупченням асцитичної рідини в порожнині живота.

Стати тригерним аргументом розвитку водянки можуть:

Привести до зневоднення здатні запальні процеси в області підшлункової залози, травми, перитоніт, закупорка судин, проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Неможливо в побутових умовах встановити точний діагноз, який спровокував розвиток зневоднення. У зв’язку з цим, потрібно якомога швидше звертатися за допомогою до ветеринарної клініки.

Професійний доктор допоможе з’ясувати причину порушення водно-електролітного балансу і призначить відповідну схему терапії.

Внутрішні кровотечі як правило спостерігаються після хірургічних дій. Також в період після операції відбувається ослаблення імунних сил організму. Імовірність розвитку побічних явищ, в тому числі і дегідратації, зростає. Багата крововтрата і супутнє їй зневоднення, супроводжує великі поранення. Кішка швидше за все постраждає в сутичці з власними родичами або ж потрапити під автомобіль.

Будь-господар кішки повинен пам’ятати, що як і людина, котячий організм на більш ніж 60% складається з рідини.

Зневоднення організму тварини на 5% призводить до порушення метаболічних процесів. Більш того, можливе загострення хронічних патологій. При зниженні рівня насичення клітин водою на 10%, у тварини відзначаються порушення в стані шкіри (тургор), дуже висока спрага, порушення ритму дихання. Зневоднення більш ніж на 15% загрожує тварині загибеллю.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close