Сумна цариця і золоті скарби: цікаві факти про сім чудес світу

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Сім чудес світу — це список найславетніших споруд античності. Перші спроби скласти перелік найвидатніших пам’яток, зроблених руками людини, трапляються ще в письмових працях давньогрецьких авторів епохи еллінізму. Відтоді список об’єднує знамениті творіння архітектури.

Зводили сім чудес світу сотні тисяч людей. На жаль, час і землетруси виявилися нещадними до шедеврів зодчества і скульптури. Майже всі вони були зруйновані. З найграндіозніших пам’яток до нас дійшли тільки єгипетські піраміди.

Піраміда Хеопса

Сьогодні нікого не здивувати багатоповерховими хмарочосами, але в давнину побудувати високу будівлю було вельми проблематично. Піраміду в Гізі почали споруджувати за фараона Хеопса. Усипальницю зводили протягом півстоліття його довгого правління. До роботи залучили понад 100 тис. єгиптян і рабів.

У наші дні туристи приїжджають до Гізи, щоб побачити цю та ще кілька інших пірамід, що височіють посеред пустелі.

Археологи знайшли в піраміді Хеопса чимало скарбів (посмертні золоті маски і прикраси, вази, зброю, посуд і багато іншого). Недорогі авіаквитки до Єгипту шукайте на Aviata.kz.

Висячі сади Семіраміди

Вчені донині ведуть суперечки з приводу Висячих садів Семіраміди. Одні вважають, що їх дійсно звели для розради дружини вавилонського царя Навуходоносора ll. Інші ж вважають, що це красива легенда.

За переказами, правитель Вавилона вирішив потішити свою кохану дружину Амітіс і побудував для неї Висячі сади. Дівчина почувалася погано в чужому місті, де було багато піску та пилу, бо вона виросла в повній зелені країні.

Щоб відволікти свою царицю від сумних думок про батьківщину, Навуходоносор ll звів грандіозну споруду з чотирьох поверхів. Це був справжній зелений рай, де росли дерева, пахли квіти, співали птахи і літали метелики найрізноманітніших забарвлень. Однак усю цю пишність було зруйновано персами 126 року до н. е.

Статуя Зевса в Олімпії

Скульптор Фідій у V столітті до н.е. спорудив величезну статую громовержця Зевса для прикраси храму на честь головного олімпійського бога. Саму будівлю будували з добірного мармуру протягом 10 років. Відкриття відбулося в урочистій обстановці 435 року до н.е. Очі статуї, зробленої з дерева, слонової кістки і золота, виблискували божественним сяйвом. Але на початку V століття згорів храм, а разом з ним і величний пам’ятник.

Храм Артеміди в Ефесі

Давньогрецька богиня входила до пантеону дванадцяти олімпійських богів і дбала про рослинний світ. Храм на честь Артеміди був побудований тричі і стільки ж разів руйнувався.

Уперше його спалив Герострат у IV столітті до н.е. У III столітті до н.е. після повного відновлення його повністю розграбували варвари. Востаннє храм зруйнували у зв’язку з поширенням християнства. Римський імператор Феодосій I не захотів бачити в країні культи колишньої язичницької релігії.

Мавзолей у Галікарнасі

Дружина правителя Мавсола Артемісія III ще за його життя наказала побудувати мавзолей, де спочиватимуть останки царя. Зведення будівлі почалося на морському узбережжі Галікарнаса. Споруда значно відрізнялася від класичної грецької архітектури і більше нагадувала піраміди єгипетських фараонів. Грандіозна споруда мала не лише стати усипальницею для подружжя, а й зберегти їхні імена на віки. Мавзолей простояв дев’ятнадцять століть, його зруйнував землетрус XIII століття.

Колос Родоський

Це величезна статуя бога Геліоса, яка стояла в гавані острова Родос. Місто часто брали в облогу вороги, але народ вважав, що їм вдалося відстояти незалежність завдяки допомозі бога Сонця. Усі жителі продавали майно і віддавали гроші на будівництво статуї, яке тривало 12 років. Спочатку планувалося зробити пам’ятник заввишки 18 метрів, але потім розміри значно збільшилися. Історики кажуть, що в підсумку статуя височіла на 36-72 метри. Зруйнував її знову ж таки землетрус.

Олександрійський маяк

Цей маяк був найбільшим у давнину. Побудували його для оповіщення суден і вдалого обходження ними рифів. Світло від нього можна було побачити на відстані понад 50 км. Вдень шлях кораблям вказували клуби диму, а вночі — полум’я вогню. Не стало його після потужного землетрусу. Проте на фундаменті звели фортецю, яка сьогодні є місцем, куди стікаються численні туристи.

Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в застосунку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Камінь опал: магічні властивості, значення, цікаві факти

Камінь бірюза: кому підходить, властивості, цікаві факти

Позначки:, , , , , , , , , ,
close