Пам’ятки Іспанії, які обов’язково потрібно відвідати

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Королівство Іспанія — один із найпопулярніших туристичних маршрутів у Європі. За п’ять тисяч років цивілізації ця територія пережила римське і мусульманське завоювання, країна сама була найбільшим у світі колонізатором. Історичні епохи збагатили півострів незвичайними пам’ятками.

Які пам’ятки можна подивитися в Іспанії? Відвідайте найвідоміший музей Прадо і королівську резиденцію, храми Святого Сімейства і Святого Серця Ісуса, будинок Гауді. На півдні подивіться пам’ятник ісламської культури Альгамбра, кафедральний собор і площу Іспанії в Севільї. Унікальні пам’ятки — печера Альтаміра та вежа Геркулеса.

Храм Святого Сімейства (Барселона)

Що подивитися в Барселоні? Унікальний і неповторний вигляд надала місту архітектура — храми Святого Сімейства і Святого Серця Ісуса, всесвітньо відомий будинок Гауді.

Храм Святого Сімейства, або Саграда Фамілія, почали зводити 1882 року. Через 140 років будівництво не завершено, його закінчення передбачається не раніше 2030 року. Головна причина довгобуду — храм зводиться на пожертви парафіян.

Через рік після початку будівництва роботами став керувати Антоніо Гауді. Архітектор абсолютно змінив форму будівлі. Тепер цей символ Барселони всесвітньо впізнаваний за незвичайними веретеноподібними монументальними вежами. Кожен блок виготовляється індивідуально і підганяється до інших. Фасади храму присвячені євангельським подіям життя Христа, прикрашені реалістичними скульптурами.

Храм Святого Серця Ісуса (Барселона)

Найвища точка міста — гора Тібідабо, яку вінчає храм Святого Серця Ісуса. Зводили його понад півстоліття — з 1902 по 1961 рік.

Це незвичайний комплекс із двох церков, які стоять не поруч, а одна на іншій. Нижня частина — крипта з коричневого каменю. На ній — храм із сіро-білого каменю. Вінчає споруду купол із бронзовою статуєю Христа, який розкрив обійми світу. Тут тераса з фігурами апостолів, з цієї висоти відкривається вид на все місто.

Будинок Гауді (Барселона)

Дивовижна споруда відома як Каса-Батльо та Будинок Кісток. Звичайний міський будинок перебудував на початку ХХ століття Антоніо Гауді. Тепер будинок у 8 поверхів не має жодної прямої лінії, хвилясті деталі фасаду створені з тесаного каменю. Символіка будинку відображає, як св. Георгій перемагає дракона. Весь фасад нагадує луску чудовиська і кістки його жертв. «Меч» святого (особлива башточка) пронизує дракона зверху донизу.

Дослідниця стилю Гауді Яна Івлєва підкреслює, що його особливістю є взаємозв’язок природи та архітектури. Завдяки його спорудам Барселона набула неповторного стилю.

Музей Прадо (Мадрид)

Що подивитися в Іспанії крім Барселони? У столиці Мадриді туристи обов’язково оглядають королівську резиденцію, відвідують музей Прадо. Привабливий маршрут в Іспанії до печери Альтаміра та вежі Геркулеса.

Національний музей Прадо — один із найбільших і значущих у Європі, входить до 20 найбільш відвідуваних у світі. У колекції музею представлені картини Рафаеля, Тиціана, Веронезе, Рубенса, Ван Дейка, іспанське мистецтво від настінного живопису до робіт Гойї. В експозиції роботи німецьких, англійських французьких майстрів, предмети декоративного мистецтва.

Королівський палац (Мадрид)

Офіційну резиденцію іспанських королів почали зводити в XVIII столітті за часів Філіпа V — онука французького короля Людовика XIV. Онук прагнув наслідувати пишність Версаля.

Головний фасад палацу розташований у глибині, за площею парадного двору. По його боках — бічні корпуси палацу. Усередині палац прикрашають фрески італійських майстрів, шпалери, меблі в стилі рококо, ампір, кришталеві люстри. Є зал із порцеляновими панелями.

Вежа Геркулеса (Ла-Корунья)

Ця історична пам’ятка залишилася з часів римського панування. Вежа заввишки 55 м стоїть на прибережних скелях, що підносяться на 57 м над затокою Атлантики. Це найдавніший у світі маяк, побудований у II столітті. Зараз це єдиний давньоримський маяк, що перебуває в робочому стані. Пам’ятка занесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Печера Альтаміра (провінція Кантабрія)

Печера Альтаміра відома настінним розписом періоду палеоліту. Природна печера була випадково відкрита 1879 року. Довжина її 270 м, складається вона з кількох залів і коридорів. Дослідники встановили, що її використовували як житло приблизно 13-35 тис. років тому.

На стінах і стелі печери виявлено малюнки, створені первісними художниками. Це чорні, червоні, вохрові зображення тварин (бізонів, кабанів, коней). Поруч із печерою створено музей із копіями малюнків.

Кафедральний собор (Севілья)

Що подивитися на півдні Іспанії? У Гранаді туристів приваблює комплекс Альгамбра. У Севільї відвідують кафедральний собор, площу Іспанії.

Кафедральний собор у Севільї — найбільший готичний храм у Європі. Побудований він у 1401-1519 роках. Собор вінчає хрест із першого золота, привезеного Колумбом з Америки. У скарбниці храму зберігаються цінні історичні документи, що належали Колумбу, першодруковані видання, картини знаменитих іспанських художників.

Площа Іспанії (Севілья)

Міський ансамбль у неомавританському стилі створено в 1920-ті роки. Це парк, що простягнувся на півмилі, з фонтанами, павільйонами, верандами, клумбами. На краю парку розташована знаменита напівкругла площа Іспанії, до неї перекинуті містки через протоку. У музейних і адміністративних будівлях навколо площі влаштовані ніші, присвячені всім провінціям Іспанії.

Альгамбра (Гранада)

На півдні Іспанії залишився архітектурно-парковий пам’ятник періоду правління мусульманської династії. Комплекс створювався в XIII-XV століттях. Він складається з палаців, мечетей, садів, площ. Оточені всі споруди кріпосними стінами з вежами. Загалом Альгамбра — музей ісламської архітектури.

Іспанія зазнавала завоювань і сама завойовувала колонії. Її культура увібрала досягнення багатьох цивілізацій. У цьому привабливість туристичних маршрутів у країні, сповненій цікавих пам’яток.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Чистий четвер: що потрібно робити в цей день, прикмети

Прикмети на Великдень: що потрібно робити, а що не можна

Як очистити карму і навіщо це потрібно

Позначки:, , , , , ,
close