Коргалжинський заповідник: чим притягує унікальне місце рожевих фламінго

Коргалжинський заповідник називають «перлиною» Центрального Казахстану. Це унікальне місце притягує рідкісні види птахів. Зокрема, теплолюбних рожевих фламінго. Сюди приїжджають вчені та любителі дикої природи з усього світу, щоб на власні очі побачити безкраї степи і дивовижні озера, передає NUR.KZ.

Коргалжинський заповідник розташований за 130 км від Нур-Султана. Це всього 1,5 години їзди від столиці. Площа державного природного парку становить 543 тис. гектарів, з них 50 відсотків займає вода, а це понад шістдесят прісних і солоних озер. Репортажем із тутешніх місць поділився телеканал «МИР 24».

Дослідники налічують понад 350 видів птахів. У природному середовищі існування можна побачити журавлів, пеліканів, лебедів, качок, орлів та інших пернатих.

Щоправда, левову частку уваги туристів забирає колонія рожевих фламінго.

Пройти в заповідник без супроводу гіда можливості немає, до птахів теж не підібратися, оскільки їх, здавалося б, захищає сама природа, створюючи природні перешкоди для спостерігачів. У зв’язку з чим, бажано обзавестися біноклем.

Зате різноманітна колірна гамма фламінго від рожевого до червоного і навіть чорного ефектно виділяє їх на тлі навколишнього середовища.

Є повір’я, згідно з яким цього птаха вважають символом витривалості. Кажуть, що колись білі фламінго мешкали поблизу людей, а коли настали голодні часи, підгодовували жителів викльованими зі своїх грудей шматочками м’яса. Через що пір’я забарвилося в рожево-червоний колір.

Ще фламінго символізують кохання, бо є дуже відданими партнерами. Вибираючи собі пару, вони вірні їй до кінця життя.

Незвичне для таких теплолюбних птахів місце, ймовірно, обрано невипадково. Оскільки в Коргалжинському заповіднику є в достатку їхньої традиційної їжі — рачків артеміісаліна.

Примерная численность популяции 5-15 тыс. особей. В казахстанском нацпарке они гнездятся с апреля по начало осени, а потом вместе с потомством отбывают в Ирак и Индию. Выгодные авиа- и ж/д билеты доступны на сайте Aviata.kz>>>

Тут водиться і близько 15 тис. чапель, з 1994 року з’явилися кучеряві пелікани, яких приблизно 3 тис. особин.

Рожевий фламінго, біла чапля і кучерявий пелікан занесені до казахстанської Червоної книги.

На території заповідника вони перебувають у комфортних умовах під охороною фахівців. Інші 354 види птахів, зокрема, 41 — з Червоної книги, теж цілком прекрасно себе тут почувають.

Це місце занесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Недорогі квитки на літак або поїзд завжди можна знайти на сайті або в додатку Aviata.kz. Унікальна система пошуку дозволить вибрати найкращі варіанти за 2 хвилини. Купуйте квитки в додатку і збирайте бонуси.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , ,
close