Акваріумна папороть: види, вибір, утримання та розведення

Акваріумна папороть: види, вибір, утримання та розведення - Ветеринар

Акваріуми дуже затребувані при оформленні житлових, громадських і приміщень офісів. У них, крім морських представників фауни, можуть перебувати різноманітні рослини. Серед них необхідно відзначити папороті, примітні власним видовим різноманіттям.

Особливості

Стереотип про те, що акваріум призначається виключно для утримання риб, давно себе вичерпав, тому, крім мешканців моря, в них активно вирощують різні рослини — одночасно з водними вихованцями або ж без них. Серед них виділяються досить невибагливі і в плані естетики привабливі папороті, представлені у великій різноманітності видів.

Особливістю цих культур вважається їхнє відношення до спорових рослин, які прекрасно розвиваються практично в будь-якому кліматі, а ще в умовах закритих резервуарів. Акваріумну папороть вийде вирощувати в умовах, наближених до природних, застосовуючи різні корчі, до яких культура легко прикріплюється. А ще вона дуже добре себе почуває просто у воді. Водяні різновиди папороті складаються з коренів, стебел і листя та здебільшого схожі між собою.

Є певні відмінності в зовнішності та особливостях утримання.

Схожі рослини в резервуарах з водними мешканцями слугують не тільки для прикраси, а й для створення затишних умов, завдяки яким риби, равлики або інші «господарі» акваріума відчувають себе в безпеці.

Рослини виступають також у ролі додаткового джерела кисню, а для деяких жителів і джерелом їжі. Крім цього, культури цього виду виступають як природний очищувач рідини від шкідливих складових, які згубно впливають на морських мешканців. Але ці універсальні, корисні та привабливі культури підійдуть для спільного утримання далеко не з усіма рибами.

Наприклад, папороті не вкорінюють у ємностях з особинами, які вважають за краще для укриття або полювання зариватися в мулисте дно.

В результаті подібних дій пошкоджується підземна частина рослини, а частіше вона просто викопується з ґрунту.

Основна частина папоротей для акваріумів — рослини, яким налічується багато мільйонів років, але є варіанти, виведені селекціонерами не так давно.

Позначки:, , , , , , ,
close